ریزش،کاشت،مراقبت،و رویش ابرو

ریزش،کاشت،مراقبت،و رویش ابرو

ابروها نقش کلیدی در زیبایی ایفا کرده و برای بعضی افراد از اهمیت بیشتری حتی در تناسب با موهای سر دارد زیرا نسبت به موها بیشتر معرض دید هستند و حتی بر زیبایی چشم‌ها تأثیر زیادی دارند.تقریباً برای تمامی افراد ریزش ابروها امری غیرمعمول و غیرقابل‌قبول می باشد درصورتی‌که ریزش مو امری طبیعی می‌باشد.دلایل بی‌شماری وجود دارد که باعث می‌شود که کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

عوامل مختلفی باعث ریزش ابروها می‌گردد که به عواملی چون،اختلال تیروئید،طاسی،تاتو،سوختگی،عوامل عفونی و یا حتی بیماری‌های ژنتیکی و یا عصبی،میتوان اشاره نمود.

روش‌های کاشت ابرو و کاشت موی سر مشابه یکدیگر می‌باشند و ابروهای کاشته شده پس از مدتی رشد می‌نمایند ولی از این نکته نمی‌توان گذشت که ابرو شکل و خاصیت خاص خود را داشته و می‌بایست کاملاً طبیعی به نظر برسند تا زیبایی شمارا چند برابر کند.

(شکل طبیعی ابروها)

الگوی رشد موهای ابرو در نواحی مختلف متفاوت هست به این‌گونه که در نواحی نزدیک به  بستن جهت رشد به سمت بالا  و در نواحی میانی ابرو جهت رشد به سمت بیرون و پایین  با زاویه ملایمی رشد می‌کنند و در قسمت انتهایی به سمت بال و پایین می‌باشند.

زاویه رشد ابروها برخلاف موهای سر بسیار تند بوده و به همین دلیل بر روی صورت می‌خوابد و فاصله کمی می‌گیرد و همچنین موهای ابرو به‌صورت تکی رشد می‌کنند ولی موهای سر در واحدهای یک 2 3 ویا چهارتایی رشد می‌نمایند.

خاصیت دیگر ابروها پروسه رشد ابروهایی باشد که پس از مدت چهار ماه وارد فاز استراحت ده و می‌ریزند و همین عامل باعث جلوگیری از بلند شدن بیش‌ازحد ابروها می‌شود.

روش و پروسه کاشت ابرو

در پیوند ابرو موها از سر گرفته‌شده و پس از جداسازی چینی‌جاهای اطراف آن برای کاشت آماده می‌شوند این عمل به‌صورت fut و برای برخی آزاد که برای ترمیم این عمل را انجام می‌دهند به‌صورت FIT انجام می‌شود.

پس از کاشت ابرو کبودی و ورم برای مدت کوتاهی وجود دارد و پس از گذشت دو یا سه هفته ابروهای کاشته شده وارد فاز استراحت شده  و ممکن است در صورت اندکی دچار ریزش شود که این امر کاملاً طبیعی و مرسوم هست.معمولاً پس از 3الی 1ماه بعد از کاشت ،موهای ابرو شروع به رشد می‌نماید.در هنگام عمل کاشت ابرو بیماران درد خاصی احساس نخواهند کرد و پس از کاشت ابرو می‌توانند به کار خود بازگردند.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو می‌بایست فقط آب به‌صورت اسپری بر روی ابروها پاشیده شود و این عمل هر دو الی سه ساعت 1بار انجام می‌گیرد و پس از هفته اول روزانه 2تا 3 بار آب به همراه شامپو زدن بر روی ابروها پاشیده می‌شود.

از پماد ترمیم‌کننده دو هفته ابتدایی استفاده می‌شود و در هفته دوم برای جلوگیری از خارش از ویستیریزین و لوراتادین تجویز می‌گردد.همچنین در هفته اول انتی بیوتیک هر 6ساعت تجویز می‌گرد

چه زمانی موهای ابرو شروع به رویش می کند :

پس‌ازاینکه کاشت ابرو به پایان رسید حدوداً 3هفته زمان نیاز است تا پوسته‌های از بین رفته و در این حالت فولیکول‌ها به خواب می‌روند این مرحله سه الی چهار ماه به طول خواهد انجامید در این مرحله حتماً باید صبور و شکیبا باشید زیرا شکل ظاهری تغیر خاصی نداشته اما پس از مدت گفته‌شده ابروها رشد کرده  و شکل دلخواه شمارا خواهد گرفت .

پس از طی این مراحل موهای ابرو شروع به رشد می‌کنند ولی نیازی به کوتاه کردن نخواهند داشت زیرابه الگوی رشد موهای سر رشد کرده و مانند الگوی رشد ابروها پس از چهار ماه دچار ریزش نخواهند شد ولی پس از مدتی رشد موهای کاشته شده ابرو به‌مرور کم شده و ویژگی الگو رشد ابرو را به خود خواهد گرفت.

 

مطالب مرتبط

اشتباهاتی که خانم ها در مورد ابروهای خود دچار می شوند

  اشتباهاتی که خانم ها در مورد ابروهای خود دچار می شوند: -       ...

ریزش سکه ای در ابرو

  ریزش سکه ای در ابرو نوعی ریزش ابرو وجود دارد که به علت های متفاوت و اشکال مختلف...

رنگ کردن ابرو ها با حنا !!!

رنگ کردن ابرو ها با حنا !!! یکی از مهم ترین فوایدی که در حنا وجود دارد،رنگ طبیعی آن ...

با نسخه گیاهی ابرو های خود را پر پشت کنیم !

با نسخه گیاهی ابرو های خود را پر پشت کنیم ! یکی از راه هایی که افراد بهتر است برای پ...

دلایل ریزش ابرو ها

دلایل ریزش ابرو ها یکی از اجزای اصلی صورت و قاب چشم ها،ابرو است. ابرو از مهم ترین ...

پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی !

  پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی ! ابروها یکی از مهم ترین قاب ها بر...

پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی !

  پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی ! ابروها یکی از مهم ترین قاب ها بر...

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟ از دیگر اقداماتی که در زیبایی خانم ها تاثیرگذار است و ا...

ابروها چگونه کاشته می‌شوند؟

ابروها چگونه کاشته می‌شوند؟ کاشت ابرو با بی‌حسی موضعی، به صورت سرپایی و بدون...

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟ داشتن ابرو با موهای طبیعی،ق...

روش FIT در کاشت مو و کاشت ابرو

روش FIT در کاشت مو و کاشت ابرو برای پیوند موها جهت انجام دادن عمل کاشت ابرو،موهای ب...

نتایج بعد از کاشت ابرو؛

نتایج بعد از کاشت ابرو؛ پس از ده روز از عمل کاشت ابرو،علایم جراحی از بین می رود و ف...