کاشت ابرو و تأثیرات شگرف آن بر اعتمادبه‌نفس

کاشت ابرو و تأثیرات شگرف آن بر اعتمادبه‌نفس

تغیرات مثبت در کاشت ابرو بر چهره و جذابیت شخص تأثیر بسیار زیادی دارد جالب این است که فقط با پیوند چند تار مو در کاشت ابرو چنین بهبودی قابل‌توجه ای پدیدار می‌شود.

 یکی از معیارهای مهم کاشت ابرو طبیعی این است که زمانی که ابروی ترمیم‌شده ما طبیعی باشد بسیار قابل‌توجه است اما کاشت ابرویی که طبیعی نباشد ظاهر مناسبی نخواهد داشت.البته کاشت ابرو در این ناحیه بسیار کار ظریف و نیاز به پزشک متخصص کاشت مو مجرب و باتجربه بسیار بالایی دارد و اصلاً کار آسانی نیست.

سالیانه افراد بسیاری در جهان به کم‌پشت شدن ابرو دچار می‌شوند.برای بسیاری از خانم ها از  مداد ابرو و انواع لوازم‌آرایشی استفاده می‌کنند که این کار بسیار خسته‌کننده و تکراری می‌باشد،ریزش مو در بسیاری از افراد باعث کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شود که چه به شکل عقب رفتن خط رویش یا به شکل محو شدن ابروها اتفاق می‌افتد.

در مواردی که ریزش ابرو تأثیر زیادی در زیبایی شخص دارد کاشت ابرو یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های درمان برای خانم ها و آقایان می‌باشد.

مهم‌ترین دلایل از دست دادن ابرو:

1-اصلاح ابروها در مدت‌زمان‌های طولانی که در خانوم ها وجود دارد

2-کهولت سن

3-حوادث متفاوت

4-سوختگی‌های شدید

5-کم‌پشتی هورمونی و یا ارثی

6-اختلالات بیماری تیروئید

7-حالت دادن به‌ظاهر ابروهای تاتو شده و یا زمخت و تخت

عمل کاشت ابرو

کلینیک نای ذی خدمات کاشت ابرو را به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از فرایند کاشت مو انجام می‌دهد.ابرو عضو بسیار مهمی هستند و در زیبایی تأثیر بسزایی دارند که از دست دادن آن‌ها به دلایل مختلف اعم از،دلایل ژنتیکی بسیاری از بیماری‌های خاص و عوامل دیگر می‌باشد.در کلینیک نای ذی ،مانند انواع فرآیند ترمیم مو متخصص با دقت بسیار تک‌تک فولیکول هارا به ناحیه ابرو پیوند می‌دهد.

ابروها موقعیت بسیار مهمی در چهره شخص دارند و یکی از ویژگی‌های مهم تقارن ابروها در صورت شخص می‌باشد که به آن‌ها حالت می‌دهد و باعث می‌شود چشم‌های فرد بسیار زیبا و طبیعی جلوه داده شود بنابراین طراحی و خلق ابروهایی که دارای تقارن و تناسب بسیار خوبی باشد ازجمله اهداف کلینیک نای ذی می‌باشد.

ابروهای مناسب به‌صورت شخص عمق می‌بخشد و باعث شاداب‌تر شدن می‌شود که تأثیر بسیار چشم‌گیری در ظاهر چهره می‌گذارد.

برای بازسازی زاویه خروج موی ابروها از پوست و جهت خواب موها در ناحیه مختلف ابرو به‌دقت بالا و مهارت در جراحی نیاز است،موهای ابرو کم‌کم با نزدیک شدن به بینی به سمت پایین کشیده شده و در میانه‌های ابرو موهای بالارو به پایین و موهای پایین‌رو به بالا هستند که این باعث می‌شود موهای این قسمت از ابرو حالت روی‌هم‌رفته داشته ودر وسط به هم می‌رسند و سپس ابروها با عبور از روی چشم‌هابه‌طرف کناره‌های صورت ادامه می‌یابند.

نوع ابروها متفاوت هستند به‌طوری‌که ابروها در خانم ها قوس بیشتری نسبت به آقایان دارند و ابروها در آقایان به‌صورت شکل T و تخت‌ترمی‌باشد.

نسبت به موهای موجود و تراکم موردنیازمعمولاً ابرویی که ظاهرمناسب دارد طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و حدوداً به پانصد فولیکول نیاز دارد،کاشت مو باید با توجه به زاویه و  به‌دقت انجام گیرد و همچنین موهای پیوندی باید بسیار نزدیک به هم و با زاویه کمی نسبت به پوست قرار گیرد.

عمل کاشت مو از جراحی‌هایی است که نیاز به تجربه بسیار و ظرافت خاص دارد و مهارت و دقت متخصص نیز امری بسیار الزامی است.

برای قرار دادن موهای پیوندی در زاویه و جهت مناسب با استفاده از سوزن مخصوص و همچنین برش‌های کوچک انجام می‌شود تا میزان زخم‌های پدیدار شده و آسیب‌های آن در کاشت ابرو به حداقل برسد.در کاشت ابرو موهای پیوندی در روش FITمورداستفاده قرار می‌گیرد.

در کاشت ابرو از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و کمی باعث تورم و کبودی جزئی خواهد شد که بعد از مدت کوتاهی برطرف می‌شود.

موهای کاشته شده ابرو در اول بعد از دوهفته می‌ریزد اما بعد از حدوداً سه الی چهارهفته دوباره شروع به رشد می‌کنند و تا آخر به رشد خود ادامه می‌دهند و هرماه باید موها را اصلاح کرد.

ایمن بودن عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو  عمل پیوند موی طبیعی به روش های روز دنیا است که عوارض جانبی بسیار کم وقابل‌بهبودی در مدت‌زمان کمی دارد.تزریق بی‌حسی نسبتاً درد بسیار جزئی و خفیفی دارد زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است که پس از تزریق دردی احساس نخواهید کرد.

مقایسه کاشت ابرو با استفاده از روش‌های مختلف آرایشی برای ترمیم ابرو

خانم ها با استفاده از مدادهای مختلف آرایشی می‌توانند ابروها را پرپشت‌تر،طولانی‌تر،و پهن‌تر جلوه دهند که شایع‌ترین این روش‌ها کشیدن مداد ابرو است که روش عادی به‌حساب می‌آید و این روش برای خانم ها بوده و مشکل آقایان را حل نمی‌کند.

ضمن اینکه هربار برای روبرو شدن ویا بیرون رفتن با دیگران باید به ابروها مداد بکشید،که خود یک مشکل بزرگ است.ضمن اینکه این روش آرایشی بوده و طرف مقابل باکمی دقت به‌ راحتی متوجه آن می‌شود.

اما راه ‌حل این مشکل (مخصوصاً برای آقایان) انجام دادن کاشت ابرو می‌باشد که از هرلحاظی بهتر و مناسب‌تر است.

عوامل مهم بعد ازعمل  کاشت ابرو

مراقبت بعد از عمل کاشت ابرو  از اهمیت بسزایی برخوردار بوده مقدار کمی عوارض که در ناحیه اهداکننده و قسمت کاشته شده به وجود می‌آید که ظرف مدت ‌زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کند،سعی کنید آن قسمت را با ناخن و یا اشیا دیگری دست نزنید تا زودتر بهبود پیدا کند.این امر ظرف مدت یک هفته کاملاً قابل ‌بهبود است.

سرعت رشد  موهای پیوندی  به همان اندازه سرعت رشد موهای اهداشده می‌باشد که به‌مرور زمان سرعت آن کاهش پیدا می‌کند که با سرعت رشد سایر موهای ابرو هماهنگی پیدا می‌کند.

نتیجه کلی در کاشت ابرو

به دلیل استرس ناشی از  کاشت مو مانند هر کاشت موی دیگری موهای کاشته شده ظرف مدت 5هفته می‌ریزد و البته موقتی بوده است و از 3 تا 4 ماه به بعد موها دوباره شروع به رشد می‌کنند و بعد از تقریباً چندین ماه نتیجه نهایی قابل‌مشاهده است،سرعت رشد موهای اهداشده و پیوندی مانند هم است و به‌ مرورزمان با سرعت سایر موهای ابرو هماهنگ می‌شود که دلیل آن تأثیر پوست ناحیه ابرو بر فرآیند رشد این موهای کاشته شده است.

کلینیک نای ذی

 

 

 

مطالب مرتبط

اشتباهاتی که خانم ها در مورد ابروهای خود دچار می شوند

  اشتباهاتی که خانم ها در مورد ابروهای خود دچار می شوند: -       ...

ریزش سکه ای در ابرو

  ریزش سکه ای در ابرو نوعی ریزش ابرو وجود دارد که به علت های متفاوت و اشکال مختلف...

رنگ کردن ابرو ها با حنا !!!

رنگ کردن ابرو ها با حنا !!! یکی از مهم ترین فوایدی که در حنا وجود دارد،رنگ طبیعی آن ...

با نسخه گیاهی ابرو های خود را پر پشت کنیم !

با نسخه گیاهی ابرو های خود را پر پشت کنیم ! یکی از راه هایی که افراد بهتر است برای پ...

دلایل ریزش ابرو ها

دلایل ریزش ابرو ها یکی از اجزای اصلی صورت و قاب چشم ها،ابرو است. ابرو از مهم ترین ...

پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی !

  پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی ! ابروها یکی از مهم ترین قاب ها بر...

پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی !

  پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی ! ابروها یکی از مهم ترین قاب ها بر...

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟ از دیگر اقداماتی که در زیبایی خانم ها تاثیرگذار است و ا...

ابروها چگونه کاشته می‌شوند؟

ابروها چگونه کاشته می‌شوند؟ کاشت ابرو با بی‌حسی موضعی، به صورت سرپایی و بدون...

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟ داشتن ابرو با موهای طبیعی،ق...

روش FIT در کاشت مو و کاشت ابرو

روش FIT در کاشت مو و کاشت ابرو برای پیوند موها جهت انجام دادن عمل کاشت ابرو،موهای ب...

نتایج بعد از کاشت ابرو؛

نتایج بعد از کاشت ابرو؛ پس از ده روز از عمل کاشت ابرو،علایم جراحی از بین می رود و ف...