باورهای غلط کاشت مو

باورهای غلط در مورد کاشت مو

اولین باور غلط در مورد کاشت مو

 کاشت مو یک تکنیک جراحی با نتایج دائمی است. اگر پس از جراحی احساس کردید که این عمل برای شما مناسب نیست، خیلی دیر شده است. بهترین راه این است که اول تحقیقات خود را انجام دهید و فقط پس از اطمینان از مناسب بودن این روش و انتخاب پزشک خوب، به سمت این جراحی بروید. در مورد چگونگی انتخاب جراح کاشت موی مناسب تحقیق کنید.

 

دومین باور غلط در مورد کاشت مو

یک پزشک فقط با نگاه کردن می تواند بگوید آیا شما با انجام عمل کاشت مو ، موهای پرپشتی خواهید داشت.
اما برای دسترسی پیدا کردن به یک بخش دهنده موی خوب در بدن بیمار، چندین فاکتور را باید در نظر گرفت. پزشکان باید با استفاده از یک تراکم سنج، سر را بررسی کند (تراکم سنج وسیله ای برای بزرگ نمایی است بخشی از سر که شاید تراکم موی بیشتری داشته باشد). فاکتور مهم دیگری که باید برای تعیین میزان موی در دسترس برای عمل به آن توجه داشت، سستی موها است. این فاکتور را فقط می توان با چرخاندن موهای سر توسط دست های “باتجربه” به دست آورد.

 

سومین باور غلط در مورد کاشت مو

افراد تصور می کنند هر چه تعداد گرافت های پیوند زده شده در یک جلسه بیشتر باشد، بهتر است. اما اگر چه بهتر است کاشت مو در هر جلسه بیشتر باشد تا احتمال ایجاد اسکار در بخش دهنده کم شود و هر پروسه انتقال مو نتیجه طبیعی تری بدهد، اما جلسات طولانی مدت خطر رشد کمتر از حد مطلوب را ایجاد می کنند. جلسات طولانی همچنین ممکن است پزشک را مجبور کند تا مو ها را در مناطقی پیوند بزند که ایده آل نیستند. مهم است که با یک پزشک متخصص در مورد دلیل ریزش موی خود گفتگو کنید. در مورد اینکه آیا عمل پیوند برای شما مناسب است یا خیر و در صورتی که پاسخ مثبت بود، در مورد این موضوع که چه تعداد گرافت برای پیوند موی شما لازم است نیز مشورت کنید.

 

چهارمین باور غلط در مورد کاشت مو

هر گاه تعداد زیادی گرافت پیوند زده شود، خون به اندازه کافی به آنها نمی رسد.

اما جریان خون سر آنقدر زیاد است که می تواند رشد هزاران گرافت تازه کاشته شده را یکجا پشتیبانی کند. با این حال محدودیت هایی هم وجود دارد. اگر گرافت ها خیلی بزرگ یا بسیار نزدیک به یکدیگر باشند، جریان خون می تواند سراسر آنها را بپوشاند و مانع رشد خوب موها شود. همچنین جریان خون با سیگار و نور خورشید تغییر می کند و این دو مورد می توانند به طرز قابل توجهی بر تعداد گرافت هایی که در یک جلسه کاشته می شوند تاثیر منفی بگذارد. نتایج کاشت مو را در بیماران مختلف با یک تا چهار جلسه کاشت مو ببینید.

 

پنجمین باور غلط در مورد کاشت مو

بهتر ایت عمل کاشت مو را تا جوان هستید انجام دهید. اما بدانید که به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. وقتی موها شروع به ریزش می کنند، در جوانی هنوز الگوی ریزش مشخص نیست و امکان گسترش آن در آینده زیاد است. همچنین نمی توان دوام بخش های دهنده را تعیین کرد.

 

ششمین باور غلط در مورد کاشت مو

کاشت مو بهتر است زمانی انجام گیرد که ریزش مو تازه شروع شده باشد. همین امر موجب می گردد کسی متوجه ریزش موها نشود. اما کاشت مو کم کم تثبیت می شود و حدود یک سال طول می کشد تا کاملاً خودش را نشان دهد. اگر کاشت مو خیلی زود انجام گرفته باشد، ( مثلا وقتی هنوز به آن نیاز نداشته باشید) کسی متوجه نتایج نمی شود و انجام آن اتلاف وقت و هزینه است. به علاوه، ممکن است باعث افزایش سرعت ریزش موها شود.

هفتمین باور غلط در مورد کاشت مو

بدلیل کارآمد بودن روش های جدید، بیشتر زنان هم می توانند مثل مردان از مزایای این تکنیک های جراحی استفاده کنند.

با وجود پیشرفت های زیادی که در این حوزه به دست آمده است، تا قبل از ظهور شبیه سازی، هنوز هم پزشکان در بخش دهنده بیماران محدودیت های زیادی پیش رو دارند.  بسیاری از زنانی که ریزش مو را تجربه می کنند، بخش های دهنده هم مانند  بخشهای گیرنده سر  درگیر مشکل کم مویی  است و به همین دلیل موجب بی اثر بودن کاشت مو می شود.

 

هشتمین باور غلط در رابطه با کاشت مو

گرافت های بزرگ عموما نسبت به گرافت های ریز باعث ایجاد تراکم بیشتری خواهند شد. اما تراکم موها به میزان کلی تار موهایی بستگی دارد که به یک منطقه جدید منتقل شده اند و ربطی به اندازه گرافت ها ندارد. در بیشتر موارد گرافت های بزرگتر باعث بدفرمی نتیجه کار می شوند و تاثیری بر تراکم ندارند. در حقیقت بخشی از کاری که انجام می شود، تعمیر پیوند پلاگین های قدیمی تر مو است که برای این کار از گرافت های بزرگ پلاگین استفاده می کنیم.

 

نهمین باور غلط در رابطه با کاشت مو

با روش کاهش پوست سر می توان مقداری مو برای زمانی که مو ها می ریزند، نگهداری کرد.

اما در روش کاهش پوست سر، پزشکان سعی می کنند پوست قسمت هایی که دچار  طاسی شده است  را به روش جداسازی آن؛ کم کنند (معمولا در فرق سر). با این حال برای بستن شکاف، پوست باید از اطراف کشیده شود. این کار موجب کم شدن تراکم در قسمت عقب سر و سفت شدن پوست سر می شود. این دو اثر به طرز قابل توجهی امکان برداشتن موی بیشتر از قسمت های دهنده را محدود می کند و همزمان قسمت های بالا و جلوی موها را کم پشت باقی می گذارد. محل زخم باید با مو پوشانده شود و بهتر است از موهایی استفاده گردد که در جلو قرار دارند.

 

دهمین باور غلط در زمینه کاشت مو

کاشت موی لیزری کار هنری است. اما اگرچه بسیاری از  مردم فکر می کنند که کاشت موی لیزری یک کار هنری است، اما کاربرد لیزرها برای کاشت مو تقریبا به ده ها سال قبل برمی گردد وشمار بسیاری از جراحان کاشت مو آن را کنار گذاشته اند. در واقع بکار بردن این نام برای عمل کاشت مو، بسیار غلط است زیرا لیزرها فقط برای برش زدن بخش گیرنده ( ایجاد سوراخ یا شکافی که گرافت ها در آن قرار داده می شدند) به کار گرفته می شدند.

حتی برای این کاربرد محدود نیز، لیزرها خود مشکلی هستند. دلیل این امر این است که لیزر بافت را می سوزاند و از آن را از بین می برد. در کاشت های مدرن فولیکولی، گرافت های بسیار ظریف در میکروبرش های چنان ظریفی قرار می گیرند که نیاز به برداشتن پوست در این روش از بین می رود. حتی اگر دقت اشعه لیزر را نادیده بگیریم، باز هم با از بین بردن بافت ها یک سوراخ یا زخم بر جای می گذارد. بنابراین لیزرها بیشتر از ابزارهای معمولی جراحی (مثل چاقوی جراحی) که بافت را از بین نمی برد، جهت ایجاد زخم استفاده می کنند. در نتیجه؛ گرافت هایی که در برش های ایجاد شده توسط لیزر قرار داده شده اند، ناامن تر هستند ایجاد اسکار در بخش دهنده و رشد ناقص در این حالت معمول است.

مطالب مرتبط

کاشت مو به روش BHT

   روش BHT چیست؟ معمولاً در کاشت مو، از موهای سر فرد استفاده می گردد. گاهی فرد، ...

توصیه های مهم پس از کاشت موی طبیعی

توصیه های مهم پس از انجام کاشت موی طبیعی : - توصیه می شود ، پس از انجام کاشت موی طبی...

دلایل ریزش مو و روش های درمان آن:

4 مورد دلایل ریزش مو و روش های درمان آن: یکی از دلایلی که باعث که  نگرانی افراد د...

علت های ریزش مو

  علت های ریزش مو پوسه سر ریزش موی ارثی کم کاری غده تیروئید کیست تخمدان کمبود...

بالا رفتن سن و عقب رفتن خط رویش !

بالا رفتن سن و عقب رفتن خط رویش ! یکی از عواملی که باعث آزار افراد می شود و برای افر...

روش های انجام کاشت موی طبیعی

روش های انجام کاشت موی طبیعی کاشت موی طبیعی به 2 روش صورت می گیرد:روش جراحی یا " FUT " ...

کورتکس یا سفیده مو

کورتکس یا سفیده مو کورتکس چیست؟ به آب داخل مو که پیگمنت های رنگی و لوله مغزی در آن...

تراکم در کاشت مو

تراکم در کاشت مو در کاشت موی طبیعی یکی از نکاتی که باید رعایت شود و اصلی ترین نکته ...

از موهای چرب خود چگونه مراقبت کنیم؟

از موهای چرب خود چگونه مراقبت کنیم؟ داشتن پوست خشک سر،یکی از علت هایی است که باعث ...

آنچه در مورد رشد موها باید دانست:

  آنچه در مورد رشد موها باید دانست: یکی از مشکلاتی که امروزه میان خانم ها و آقایا...

رابطه موی چرب با ریزش مو !

رابطه موی چرب با ریزش مو ! از دلایل چربی موی سر،ترشح زیاد چربی پس از گذراندن سن بلو...

مزیت های کاشت مو نسبت به ترمیم مو و کلاه گیس

ترمیم مو و کلاه گیس اختلافات زیادی با هم دارند و از دو گروه و دو کاربرد متفاوت تقسی...