درمانگاه تخصصی پوست، مو و زیبایی اکسیر

عمل جراحی زیبایی پلک، جراحی افتادگی پلک، کاشت مژه و مقالات مرتبط در زمینه جراحی پلک

دلایل از بین رفتن موهای مژه

کم پشت شدن مژه ها می تواند علل مختلفی از قبیل مادرزادی، تصادف و سانحه، سوختگی و بیماری های پوستی، اختلال در هورمون ها، مصرف برخی از داروهای هورمونی، شیمی درمانی، بارداری، اختلالات عصبی و .. داشته باشد. اختلالات عصبی مانند کندن مژه ها و ابروها (تریکو تیلومانیا)، بیماری آلوپسی آره آتا، آرایش مژه ها، تاتو در ناحیه های مژه، گذاشتن مژه مصنوعی که بسیار رایج می باشد. اختلال در غده تیروئید معمولا عدم کارکرد درست غده تیروئید از جمله کم کاری یا پرکاری تیروئید می تواند باعث اختلال در تعادل هورمونهای بدن شود و به سلامت مژه و موها آسیب بزند. از نشانه های پرکاری تیروئید، عدم تحمل گرما، بی خوابی، کاهش وزن، سردرد و تورم در قسمت پایین گلو است و اگر تیروئید شما کم کار باشد نشانه های آن می تواند عدم تحمل سرما، خشکی پوست، یبوست و اضافه وزن اشاره کرد. البته تمام این عوارض درمان پذیر بوده و بعد از آن ناپدید می شوند.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی و عوارض آن

تورم، کبودی و درجاتی از پتوز ( افتادگی پلک) و احساس کشش در نگاه به سمت بالا از جمله مواردی است که باید حتما برای بیمار توضیح داد. تورم پس از جراحی می تواند به وسیله کمپرکس سرد تا 20 دقیقه به صورت متناسب در طی 36 ساعت اولیه پس از جراحی کاهش یابد. نکته : کمپرکس یخ مستقیما بر روی صورت به کاربرده نمی شود. در وضعیت استراحت بیمار بهتر است نیمه تشنه باشد. تجویز قطره های مرطوب کننده و پمادهای آنتی بیوتیک چشمی، می تواند بروز علایم خشکی چشم را کاهش دهد. بهتر است هنگام بیرون آمدن از منزل از عینک آفتابی استفاده شود. عوارض عمل : غیر قرینگی پس از جراحی شایع است.

کاشت مژه و اکستنشن

امروزه بیشتر خانم ها دوست دارند مژه هایی بلند و حالت دار داشته باشند و برای اینکه به اندازه مژه های دلخواه خود برسند راه های گوناگونی را امتحان می کنند. این روزها داشتن مژه های بلند و ضخیم حالت زیباتری به صورت و چشم‌ها می بخشد. برای داشتن مژه های بلند و ضخیم می توان از روش مژه مصنوعی چندبار مصرف یا اکستنشن های مژه استفاده کرد. افرادی که از این گونه روش ها برای زیبایی دو چندان استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که این روش ها در مدت زمان طولانی جواب نمی دهد. انواع کاشت مژه کاشت مژه بر دو نوع است : • کاشت دائم • کاشت موقت

عمل جراحی زیبایی پلک چیست؟

جراحی زیبایی پلک به بلفاروپلاستی معروف است که باعث بهبودی و زیبایی پلکهای بالایی و پایینی می شود. این جراحی ظاهری زیباتر و شاداب تر به پلک چشم ها می دهد و باعث بهبودی ظاهر اطراف چشم می شود. شرایطی که قابل درمان هستند: چربی اضافی که باعث پف آلود بودن پلک بالایی می شود را نیز می توان با جراحی بر طرف کرد. بلفاروپلاستی پلکهای فوقانی و تحتانی پوست های اضافی، شل، افتادگی پلک و چین و چروک را از بین می برد و در نتیجه ظاهر طبیعی پلک را بازمی گرداند و میدان دید فرد را نیز بهبود می بخشد.

Real Time Analytics