درمانگاه تخصصی پوست، مو و زیبایی اکسیر

جراحی زیبایی بینی، عمل بینی، تامپون بینی چیست؟ و مقالات مرتبط در زمینه جراحی بینی

رفع مشکلات عطسه و سرفه با جراحی زیبایی بینی

بیماران زیادی نگران عطسه و سرفه بعد از جراحی زیبایی بینی می باشند و فصل گرما را برای جراحی ترجیح می دهند. راه هایی جهت کمتر عطسه کردن وجود دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد. مواد آلرژی زا محرک عطسه می باشد و افرادی که به این مواد حساسیت دارند باید خود را از آنها دور نگه دارند. با دور ماندن از مواد آلرژی زا می توانید از عطسه کردن پیشگیری کنید. آنتی هیستامین داروی خوبی برای از بین بردن عطسه می باشد و علاوه بر عطسه از آبریزش بینی نیز جلوگیری می کند. سعی کنید کمتر در محیط بیرون قرار بگیرید که از مواد آلرژی زا نیز دور بمانید. در منزل دوش بگیرید و گرده ها و آلودگی ها را از خود دور کنید. به جز کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند افراد دیگر نیز ممکن است بخواهند کمتر عطسه کنند و می خواهند جلوی عطسه کردن را بگیرند.

مهارت جراح در جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی نیز مانند سایر جراحی ها دارای خطرات و عوارض می باشد که بسته به دقت و مهارت جراح بینی این عوارض می تواند کاهش پیدا کند. امروزه جراحی زیبایی بینی بیشتر از هر زمان دیگری طرفداران زیادی به خود جلب کرده است. اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید حتما از عوارض آن مطلع شوید و با شناخت کامل اقدام کنید. افراد زیادی ممکن است به داروی بیهوشی حساسیت داشته باشند و ممکن است واکنش های غیر مترقبه ای نسبت به داروی بیهوشی نشان دهند و با اطلاع پزشک ریسک را می توان به حداقل رساند. در حین عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است ارتباط لوله بیهوشی با بدن قطع شود و اکسیژن وارد بدن نشود. در این صورت باید تمام عائم حیاتی بیمار توسط تیم مجرب قبل و حین عمل و بعد از آن مورد بررسی قرار گیرد.

تامپون بینی چیست ؟ (قسمت اول)

از جمله سوالاتی که ممکن است در بین افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند مطرح شود ، این است که نحوه گذاشتن تامپون بینی به چه صورت است؟ آیا کشیدن تامپون بینی همراه با درد است یا خیر؟ این سوالات از دغدغه های ذهنی اشخاصی است که قصد این عمل جراحی را دارند. در این مقاله تلاش کرده ایم توضیحاتی در این زمینه ارائه دهیم تا ابهامات شما کاملا بر طرف شود. پزشکان پس از انجام جراحی بینی معمولا از تامپون بینی یا باند مخصوص برای جلوگیری از خونریزی استفاده می کنند. امروزه بیشتر از مینی تامپون که به آن به صورت عامیانه مش یا فتیله نامیده می شوند، برای پانسمان بینی استفاده می کنند. در گذشته از تامپون های بزرگ تری استفاده می شده است . خارج کردن تامپون های بزرگ از بینی، همراه با درد و خونریزی بود. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی این کار آسان تر شده و حتی بسیاری از پزشکان از متدهای جدید جراحی که نیازی به تامپون بینی ندارند، استفاده می کنند.

Real Time Analytics