کلینیک کاشت ابرو اکسیر با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان

کاشت ابرو تخصص ماست - کاشت ابرو با تراکم بالا

هزینه کاشت ابرو، روش کاشت ابرو، کاشت ابرو طبیعی و مقالات مرتبط در زمینه کاشت ابرو

کاشت ابرو درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی یکی از بهترین روش هایی هست که در مقابل این روش ها مزایای بسیار زیادی داره. همونطور که از اسمش پیداست این روش به صورت کاملا طبیعی انجام میشه و حالت غیرمعمول در صورتتون ایجاد نمیکنه.

مراحل کاشت ابرو

مراقبت پس از عمل : بعد از انجام کاشت ابرو، مراقبت و نگهداری صحیح ضروری است. این شامل استفاده از دارو و محصولات مراقبتی معرفی شده توسط متخصص، اجتناب از لمس و دست‌کاری زیاد به ابروها، و رعایت دستورات مراقبتی در طول دوره بهبودی می‌شود.

ابروها به عنوان قابی برای چشم‌ها، مرکز توجه صورت هستند؛ در زیبایی و شادابی صورت و نشان دادن احساسات افراد نقش دارند. علاوه بر ویژگی‌های زیبایی بخشی به صورت و چشم‌ها، ابروها نقش محافظتی نیز برای چشم‌ها دارند

در برخی افراد هم نیاز به دلیل اقدامات زیبایی نامناسب مانند تاتو ابرو و یا میکروبلیدینگ ابرو، نیاز به قرینه‌سازی ابروها وجود دارد. در چنین مواردی بهترین راه حل کاشت ابرو خواهد بود. کاشت ابرو یک روش جراحی است که در آن از بیحسی موضعی استفاده می‌شود و جراح با استفاده از برداشت گرافت یا فولیکول‌های مو از ناحیه دهنده یا دونر به قسمت‌های خالی ابرو پیوند می‌زند.

معمولا بانک موی مناسب برای پیوند ابرو، موهای ناحیه اطراف سر یا پشت گوش است. برای کاشت ابروی مردان به دلیل ضخامت موهای آنها بانک مو ناحیه پشت سر یا پوشت گوش است. اما برای کاشت ابروی زنان به دلیل نازک بودن موها بانک مو پشت گوش یا پشت گردن باشد، بهتر است.

پس از برداشت گرافت ها، تیم پزشکی گرافت ها را زیر میکروسکوپ آماده کاشت می کنند و در نهایت به جراح کاشت مو داده می شوند. جراح ابروها را نیز با مواد بی حسی موضعی کاملا بی حس می کند و سپس سوراخ های بسیار کوچکی بر روی سطح ابرو ایجاد می کند و گرافت ها را درون آن قرار می دهد.

کاشت ابرو چیست ؟

به همین دلیل بسیاری از افراد از روش های مختلفی مانند آرایش مدام ابروها، هاشور لیزر، تتو ابرو و دیگر روش ها را پشت سر گذاشتند. در ادامه برای آشنا شدن با جدیدترین روش کاشت ابرو با ما همراه باشید.

ه طور معمول کلینیک یک شامپو ضد باکتری خاص به شما می دهد که برای جلوگیری از عفونت طراحی شده؛ اگر این را ندارید، می توانید از محلول نمکی (مخلوطی از نمک و آب) نیز برای تمیز نگه داشتن پیوند خود استفاده کنید.

در حالت ایده آل، اجازه دهید ابروهایتان در هوا خشک شود، اگر نیاز دارید ابروهای خود را سریعتر خشک کنید، از یک حوله بسیار نرم استفاده کنید ام نباید آن را روی صورت خود بکشید.

گزینه های مختلفی برای بهبود ظاهر ابروها وجود دارند، از جمله خالکوبی، میکروبلیدینگ، فیبروز، محلول ها و داروهای موضعی و

تمام تکنیک های دیگر استفاده از رنگ برای ایجاد ظاهر ابروها بدون حضور واقعی موهای ابرو طراحی شده اند یا به طور موقت باعث افزایش رشد موهای ابرو می ش

پیوند و کاشت مو

اولین مرحله کاشت فولیکول مو با تهیه بانک مو برای برداشتن گرافت ها آغاز می شود. در این مرحله، پزشک ناحیه اهداکننده را استریل می کند و بعد بی حسی را در آن قسمت از بدن انجام می دهد. زمانی که بانک مو بی حس شد شروع به برداشت گرافت ها از بانک مو می کنند.

هزینه کاشت ابرو

كاشت ابرو جزء موارد جراحی تخصصی به شمار می رود و نیاز به مهارت و تكنیک كاشت مخصوص هر فرد با توجه به شرایط پوستی و جنس مو و تراکم و .. دارد. اگر می خواهید بدانید کاشت ابرو بر روی شما چقدر آب می خورد باید ابتدا به متخصص کاشت معتبر مراجعه کرده تا ببینید کاندید کاشت هستید و اگر هستید چگونه و چطور کاشت بر روی ابروی شما انجام می گیرد؛ به عنوان نمونه ضخامت و تراکم ابرو، وسعت ریزش ابرو، تعداد گرافت های مورد نیاز برای هر فرد و تعداد فولیکول های موجود در ناحیۀ دهنده یا بانک موی فرد و تعداد مراحل یا جلسات و زمان صرف شده متخصصان؛ پس از آن می شود یک تخمین درست از هزینه ها داشت. البته نیازی نیست که ذکر کنم برای این کار مهم باید به مراکزی مراجعه کنید که سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه‌های انجام شده را نیز ببینید. معمولا به نظر می رسد هرچه سابقه متخصص و مرکز کاشت بیشتر باشد، هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.

چگونه ابروها را پس از کاشت اصلاح کنیم

پس از امتحان کردن همه راه ها برای پرشدن ابروها مانند میکروپیگمنتیشن و پرشدن طبیعی و .. آخرین راه برای ابروهای کم پشت، کاشت ابرو است. پس از کاشت. وارد دنیای جدید و متفاوتی خواهید شد و در این مسیر، مراقبت و روش اصلاح ابروها هم متفاوت از دوران قبل از کاشت خواهد بود. پس از کاشت، ابروها مانند روال طبیعی موهای قبلی ابرو رشد نمی کنند. رشد کامل موهای ابرو همانند کاشت مو، بین 9 ماه تا یک سال طول می کشد. البته از ماه سوم به بعد ممکن است رشد موها را مشاهده کنید. برای هر ابرو می توان تا حدود 500 گرافت ویا بیشتر پیوند زد و تعداد گرافت ها به میزان پرپشتی دلخواه بیمار و پراکندگی ابروهای او بستگی دارد.

عوارض جانبی تاتو و هاشور ابرو (میکروپیگمنتیشین)

معمولا افراد با نازک شدن و کم پشت شدن موها و یا کم رنگ بودن تار موهایشان اقدام به تاتو می کنند. در گذشته معمولا تاتو کردن ابروها قابل پاک شدن نبود و جای قرمز رنگ و یا جای عسلی رنگ میکروپیگمنتیشن ماندگار بود. امروزه فقط با استفاده از دستگاه لیزر بسته به عمق تاتو و فاکتورهای مختلف می‌توان تاتو را پاک کرد. مدت زمان پاک شدن خالکوبی در هر فرد متفاوت می باشد. عواملی که مدت زمان پاک کردن تاتو را تعیین می‌کنند: عمر تتو، رنگ پوست، اندازه تاتو، عمق تاتو، میزان پیچیدگی طرح و نوع رنگدانه ها می باشند. پاک کردن تاتو ممکن است از 6 تا 20 جلسه در مدت 8 تا 10 هفته زمان ببرد. تاتوهای سفید و کرم رنگ در یک جلسه پاک می شود. معمولا تاتوهای قدیمی تر نسبت به تاتوی تازه راحت تر کم رنگ و سپس بی رنگ می‌شود. البته اگر لیزر مورد استفاده، تغییرات پوست را زیر پوشش نگیرد، ممکن است سایه روح مانند تاتو بر روی پوستتان بماند. بنابراین توصیه می شود برای این کار حتما به کلینیک های ویژه لیزر با حضور پزشکان پوست مراجعه کنید.

روش های طب سنتی برای تقویت ابروها

موهای ابروها هم مثل موی سر ریزش دارند. علت ریزش آنها هم مانند ریزش موی سر دلایلی مانند استرس، تصادف، تاتو یا میکروپیگمنتیشن ابرو، مصرف رنگ های شیمیایی در ابروها، مصرف برخی از داروهای شیمیایی و همچنین کم خونی، اختلالات هورمونی و بیماری های داخلی دارد. همانطور که در مقاله های دیگر هم گفتم در اینجا هم قبل از هر چیز می گویم تصمیم بگیرید تا مدت طولانی یعنی 6 ماه تا یک سال دست به ابروهایتان نزنید تا پر شود. یک خط مرزی استاندارد برای تمیز کردن موهای خیلی ریز اطراف ابرو در نظر بگیرید و از آن فراتر نروید تا خط ابرویتان پر و ترمیم شود.

محدودیت ها و مشکلات موجود در کاشت ابرو

به طور منطقی هم می توان حدس زد که موهای کاشته شده از آنجایی که از نواحی دیگر بدن غیر از نواحی ابرو گرفته می شود، از نظر خصوصیات ظاهری مانند رنگ، ضخامت، صاف یا مجعد بودن، میزان رشد با موهای ابرو تفاوت دارد. البته پس از کاشت و گذشت زمان، موهای پیوندی تا حد زیادی شبیه موهای ابرو خواهند شد. همانطور که اشاره کردم به خاطر اینکه موی پیوندی اغلب از موی سر گرفته می شود، رشد آن بیشتر و اندازه آن بلندتر از موهای طبیعی ابرو خواهد بود. ممکن است این موهای پیوندی از نظر تراکم شبیه ابروی کاملا طبیعی نشوند ولی افرادی را هم در کلینیک دیدم که ابروهایشان بعد از کاشت کاملا طبیعی اما بسیار زیباتر از ابروی معمولی خودشان بود. معمولا گفته می شود در کاشت ابرو تراکم ابروها طبیعی نخواهند بود و برای پرپشت شدن ابرو نیاز به 2 تا 3 مرحله کار هست. افرادی هم که روی تاتو کاشت انجام می دهند باعث می شود ابروهایشان پرتر به نظر برسد.

علت از دست رفتن موهای ابرو

ابرو چه در زنان چه در مردان یکی از فاکتورهای زیبایی ظاهری به حساب می آید. گاهی به علت بروز شرایط خاصی مانند تصادف، ضربه، سوختگی، برق گرفتگی، قرارگیری در معرض مواد شیمیایی، بیماری های موضعی پوست مانند لوپوس پوستی، قارچی، آلوپسی آره آتا یا ریزش سکه ای مو، عدم رویش مادرزادی ابرو، اصلاح و برداشتن مداوم موهای ابرو، به دلیل کندی و ضعیف بودن رشد موهای ابرو موجب آسیب به ریشه موهای ابرو می شود و در نتیجه موهای ابرو در ابتدا نازک و کم پشت شده و کم کم به طور دائم از بین می روند. تریکوتیلومانیا یا کندن ابروها، یکی دیگر از مواردی است که باعث ریزش شدید موی سر و ابرو و حتی کچلی می‌شود. تریکوتیلومانیا یک بیماری روانی مانند وسواس یا عادت به کندن موها می باشد. فرد معمولا بر اثر احساس تنش و استرس و عادت چرخاندن و کشیدن مو با انگشتانش به موکنی دائمی عادت می کند که می‌تواند به طاسی دائمی منجر شود. شرایطی مانند اشعه درمانی، شیمی درمانی، جراحی در ناحیه ابرو نیز از این موارد است.

کاشت ابروهای طبیعی با جدیدترین متد دنیا

ابروها یکی از مهم ترین اعضای ظاهری بدن بوده و در زیبایی افراد تاثیر زیادی می گذارد به گونه ای که امروزه افراد برای رسیدن به شکل دلخواه ابروهای خود به انواع روش های مختلف از جمله تاتوی ابرو رو می آورند. امروزه تتوی ابرو دیگر منسوخ و تکراری شده و افراد به کاشت طبیعی ابرو روی آورده اند و از همین جهت کاشت ابرو به یکی از پر طرفدارترین عمل های سرپایی زیبایی مبدل شده است. عوامل متعددی باعث از بین رفتن و یا ریزش شدید موهای ابرو می شود: • عادت کندن عصبی ابروها که به بیماری تریکوتیلومانیا نیز معروف است. • کم پشت بودن ابروها و تراکم کم موها به طور ژنتیکی • ضربه و تصادف • طاسی منطقه ای که به بیماری آلوپسی آره آتا مشهور است. • اختلالات تیروئید • کم خونی

عوارض جهانی تاتو

تاتو، خالکوبی و هر نوع مورد شبیه به آن، فرآیند پیوند دانه های رنگدانه دائمی در پوست است. متأسفانه هیچ قانونی برای ترویج خالکوبی ایمن وجود ندارد و از این جهت عوارض آن بسیار شایع است. خطرات هر نوع تاتو یکسان هستند: عمدتا خطر عفونت و یا واکنش های آلرژیک، که هر کدام می تواند منجر به زخم های دائمی یا التهاب مداوم، از جمله احتمال بروز ریزش موی ابرو شود. ریسک دیگر دشواری از بین بردن رنگدانه های تاتو در صورتی که رنگ یا شکل آن اشتباه در بیاید، است. عفونت های سطحی و عمیق محلی، عفونت های سیستمیک، واکنش های آلرژیک، فوتودرماتیت، واکنش گرانولوماتوز و یا لیکن پلان (خزه پوستی) ممکن است رخ دهد. گاهی اوقات هم در ناحیه تاتو بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، لیکن پلانوس و مورفه آ دیده می شود. هنگامی که به عنوان تکنیک استتار استفاده می شود، عدم هماهنگی رنگ و نارضایتی فرد از عوارض رایج آن است. از سوی دیگر، پس از تاتو بسیار پیش می آید که افراد پشیمان شده و تقاضای پاک کردن آن را می کنند.

شباهت کاشت ابرو با کاشت مو

در کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو، موهای طبیعی خود فرد از پشت سر یا بانک مو برداشته می شوند و بعد از ایجاد برش‌های ظریف در نواحی مورد نظر ابرو پیوند زده می شوند. موهای برداشت شده، زنده و قابل رشد هستند و ابروهای طبیعی مدتی پس از کاشت ابرو در محل کاشت شروع به رشد می کنند. درکاشت ابرو هم از دو روش FIT و FUTاستفاده می شود. نوع کاشت ابرو با موی سر تقریبا یکی است اما نوع کاشت ابرو ظریف تر و مشکل تر بوده و نیاز به مهارت و دقت بیشتری هم دارد. بهترین نوع کاشت ابرو در فردی که بر اثر اسکار، تروما، تصادف و یا تاتو کردن، ابروی خود را از دست داده باشد، نتیجه می دهد.

روش های پاک کردن تاتوی ابرو و کاشت ابروی طبیعی

یکی از زیباترین اعضای چهره ابرو است و ابروهای پرپشت و طبیعی در جذابیت و زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار هستند.‌ بیشتر خانم ها برای ترمیم کم پشتی و نازک بودن ابروها و یا با مد روز پیش رفتن به تاتو کردن ابروها رو می‌آورند. چندین بار برای پررنگ کردن و یا عوض کردن شکل آن از تاتو و میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند و پس از مدتی پشیمان می شوند. افراد برای پاک کردن تاتوی ابروی خود از مواد تاتو و مواد شیمیایی و غیراستاندارد استفاده می کنند که این کار موجب آسیب های زیادی به رشد ابرو و پوست نواحی ابرو شده و استفاده از لیزر را نیز برای پاک کردن مجدد نواحی تاتو بسیار دشوارتر می‌سازد.

آیا تاتو باعث از بین رفتن موهای ابرو می شود؟

با عمل تهاجمی تاتو و میکروپیگمنتیشن در ابروها خونرسانی در پوست و موی آن ناحیه ممکن است مختل شود، به ویژه اینکه تاتوکار به طور نامناسب تاتو را انجام دهد و به لایه های عمیق پوست آسیب بزند، که می‌تواند مرور زمان منجر به ریزش و نازک تر شدن موهای ابروها شود، به همین دلیل است که افراد بعد از سال‌ها تاتو کردن و خالی بودن ابروها به کاشت ابرو اقدام می کنند. این نکته حائز اهمیت است که برای پاک کردن تاتو نباید به آرایشگاه مراجعه کنید. خود عمل تاتو در محیط غیراستریل آرایشگاه غیربهداشتی و خطرناک است چه برسد به اینکه پاک کردن تاتو و عمل تهاجمی دوم را هم با استفاده از مواد شیمیایی و در محل آرایشگاه انجام دهید که شاید بعدها با استفاده از لیزر هم نتوانید آن را پاک کنید. همانطور که در مقاله های پیشین هم گفتم، تنها راه ایمن پاک کردن تاتو استفاده از لیزر است.

در مورد کاشت ابروی طبیعی چه می دانید؟

اگر از شما بپرسم که آیا ابروهای طبیعی را ترجیح می دهید یا تاتو و میکروپیگمنتیشن و یا مداد کشیدن داخل ابرو، به احتمال خیلی زیاد ابروهای طبیعی را ترجیح خواهید داد. تفاوت و مزایای کاشت ابرو با موهای طبیعی نسبت به تاتوی ابروها با رنگ غیرطبیعی و شیمیایی کاملا مشخص است. کاشت ابرو هم برای خانم ها و هم برای آقایان امکان پذیر است و روش های کاشت برای آنها یکسان می باشد. حتی افرادی که قبلا تاتوی ابرو انجام داده اند هم می توانند روی تاتوی خود کاشت ابروی طبیعی انجام دهند و جای تاتو می تواند نتیجه کاشت را پرپشت تر و متراکم تر نشان دهد. *یکی از مزایای مهم کاشت ابرو این است که موهای پیوندی ابرو از موهای خود فرد گرفته شده و افزون بر این تا ابد قابل رشد است.

جایگاه ابرو و کاشت ابرو در صورت

ابرو با اینکه عضوی بدون عمل در بدن به نظر می آید اما بخشی مهم در زیبایی صورت افراد و همچنین محافظ چشم ها در برابر نفوذ عرق و مواد دیگر است. ماهیچه‌هایی در پیشانی وجود دارند که باعث ایجاد واکنش و حرکت ابروها می‌شوند. برای رفع خستگی چشم و همچنین تقویت موهای ابرو توصیه می شود ابروها را ماساژ دهید. مدل ابرو و پرپشتی آن در جذابیت و زیبایی فرد نقش بسزایی دارد. گاهی ممکن است افراد در زندگی با شرایطی روبرو شوند که باعث شود ابروهایشان را از دست بدهند یا اینکه در اثر زخم و ضربه در این ناحیه، بخشی از موهای ابرویشان بریزد ویا کم پشت شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی به ویژه در صنعت زیبایی کاشت ابروهای طبیعی امکان پذیر شده است و می توان با کاشت ابرو این مشکلات را برطرف کرد.

نتایج کاشت ابرو

حدود ده روز پس از کاشت ابرو، آثار زخم ها و دلمه ها از بین می رود و فولیکول های کاشته شده به اصطلاح به فاز استراحت وارد می شوند. برای افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند دوره خواب فولیکول های پیوندی سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد، چرا که تغییرات مورد نظر خود و آثار و نتیجه کاشت ابرو را هنوز مشاهده نکرده‌اند. استثنائا در بعضی افراد که به علت بیماری های پوستی و یا عوامل ژنتیکی، موهای ابروهای خود را از دست داده اند و ممکن است توان رشد مو در بدنشان ضعیف و یا از بین رفته باشد ممکن است کاشت جواب ندهد به همین دلیل قبل از کاشت توصیه می شود به کلینیک معتبر پوست و مو مراجعه کنید و مشاوره تخصصی بگیرید.

روش FIT در کاشت ابرو

متخصصان کاشت برای پیوند موها در کاشت ابرو، گرافت های مو را از ناحیه پشت سر یا به اصطلاح بانک مو برداشت می کنند. در این فرایند، موهای کنار و بالای گوش به دلیل ظرافت و همچنین شباهت ظاهری بیشتر به موهای ابرو بهترین گزینه برای برداشت موهای پیوندی هستند. کاشت به روش FIT را برای هر نوع ابرویی می توان انجام داد؛ از ابروهایی که شکستگی یا جای زخم دارند تا ابروهایی که نازک شده و یا تاتو شده اند. در کاشت ابرو به روش FIT محدودیتی برای برداشت و کاشت وجود ندارد. البته بسته به بانک موی فرد می‌توان تعداد زیادی مو از سر فرد برداشت کرد و در ناحیه ابروی وی کاشت.

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟

داشتن ابروهایی با موهای طبیعی و قابل رشد در جذابیت چهره نقش بسیار مهمی ایفا می کند. ابروهای طبیعی زیبایی چشم ها را هم چند برابر می کند. در روزگاران قدیم مردم و بخصوص زنان ابروها و موهای خود را با مواد طبیعی رنگ می کردند و همین باعث می شد پوست و موی آنها کمتر آسیب ببیند. علاوه بر زمان نقاهت پس از کاشت ابرو، بهتر است در مواقع عادی هم برای رنگ کردن مو یا ابرو از مواد طبیعی استفاده کنید. قبل از هر دستکاری در ناحیه ابرو حتما باید با متخصص کاشت خود مشورت کنید و پیش از رشد موی پیوندی به طور کامل، از رنگ کردن موهای کاشته شده اجتناب کنید. همانطور که در مقاله های پیشین هم گفته شد موهای ابرو پس از کاشت می ریزند و به مرحله استراحت وارد می شوند و تا مدتی رشد نمی کنند. پس از مدتی شروع به رویش مجدد می کنند. می توانید برای تقویت ابروها و با مشورت متخصص کاشت ابرو از روغن های گیاهی مانند روغن درخت چای و شبیه آن بر روی ابروها استفاده کنید.

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟

امروزه مدل و تراکم ابروها نیز جزئی از فشن و مد روز محسوب می شود. اخیرا ابروهای ضخیم و پرپشت مد شده و اکثر افرادی که ابروهایشان نازک و کم پشت است رو به اقداماتی مانند تاتو و میکروپیگمنتیشن یا آرایش با مداد ابرو، سایه ابرو، ریمل ابرو و یا لاک ابرو آورده اند که ابروها را زیباتر جلوه دهد و بسیار رایج شده است. اما بعد از همه این ابزار و روش های زیبایی ابرو، کاشت ابروی طبیعی در کلینیک ها جای خودش را در بین تکنیک‌های زیبایی ابرو باز کرده است. و می توان گفت تاتو و هاشور تاریخ مصرفشان دیگر تمام شده و در حال منسوخ شدن است. نکته جالبی که کاشت مو دارد این است که می توان حتی بر روی تاتو نیز کاشت ابرو را انجام داد. از آنجا که ابروها نقش بسیار موثر و مهمی در زیبایی افراد دارند، بعد از کاشت مو، کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران به شمار می رود.

دلایل ریزش ابرو

یکی از اجزای اصلی صورت و قاب چشم ها، ابروها هستند. وجود ابرو در چهره مهم است و در صورتی که ابروها دچار ریزش شوند ظاهر صورت به شدت تغییر خواهد کرد. عوامل زیادی بر چرخه رشد مو و ریزش آن تاثیر می‌گذارند. مصرف داروهای شیمیایی و شیمی درمانی و یا بیماری های پوستی باعث بروز التهاب در منطقه دارای مو می شود و باعث ریزش ابروها می شود. اختلالات هورمونی و یا غدد درون ریز و همچنین عفونت داخلی نیز بر فولیکول موها تاثیرات بسزایی می گذارند. دلایلی که موجب ریزش ابروها می شوند : - بیماری های غدد درون ریز، شیمی درمانی، عفونت ها، بیماری های خود ایمنی، مصرف انواع داروها، اختلالات هورمونی، تومورهای پوستی و .. - بیماری های داخلی، اختلالات غدد درون ریز، اختلالات هورمونی، بیماری های با منشاء عفونی.

پر پشت کردن ابروها با نسخه گیاهی!

استفاده از مواد گیاهی و ارگانیک برای بدن بسیار مفید و حتی ضروری است. و بدن انسان با طبیعت عجین است و منشاء مواد گیاهی از طبیعت بوده و مواد مغذی مورد نیاز را در خود دارند اما مواد شیمیایی به ویژه مواد تقویتی مو و ابرو پس از مدتی استفاده تاثیرات خود را از دست می دهند. علاوه بر این مواد گیاهی در صورت استفاده مناسب عوارضی هم دربر ندارند. راهکارهایی برای رشد سریع ابروها: از موادی که در رشد سریع ابروها موثر است، وازلین می باشد. البته وازلین باعث می شود ابروها پرتر به نظر برسند. اگرچه روغن زیتون رشد ابروها را تسریع می کند اما وازلین بر روی ضخامت ابروها نیز تاثیر می گذارد. ماساژ روزانه ابروها همراه با روغن زیتون باعث رشد سریع ابروها شده و همچنین مالیدن پیاز رنده شده نیز بر روی ابروها باعث تقویت و ضخیم شدن ابروها می شود.

تقویت ابرو با 5 راهکار خانگی

ابروها یکی از مهم ترین عوامل جذابیت و زیبایی در صورت افراد هستند که در صورت سالم بودن زیبایی چشم ها را هم چند برابر می کنند. ابروها هم مانند موها به طور طبیعی می ریزند اما گاهی افراد دچار ریزش شدید شده و ابروهایشان کم پشت و خالی می شوند. استفاده از لوازم آرایش حاوی مواد شیمیایی و به ویژه عدم پاک کردن مواد آرایشی در پایان روز باعث تشدید این ریزش و مشکلات در ابروها می شوند. روش های شیمیایی زیادی وجود دارد که برای تقویت ابرو و مژه ها به کار می رود اما بهتر است برای جلوگیری از صرف هزینه های بالا و آسیب هر چه کمتر به ابروها و مژه ها، از راهکارهای طبیعی و خانگی برای تقویت ابرو و مژه ها استفاده کنید. در اینجا به چند نوع روش خانگی و مشهور برای جلوگیری از ریزش ابرو و تقویت رشد موها اشاره کرده ایم.

اشتباهات رایج در اصلاح و آرایش ابروها

× ابروها باید قرینه باشند. - ابروها حتما نباید دقیقا مثل هم باشند اگر بیش از حد بخواهید آنها را شبیه هم کنید در آخر نازک و خراب خواهد شد. × به محض رشد ابروها و روزانه آنها را اصلاح می کنید. - بگذارید ابروهایتان تا آخرین حد ظرفیت رشد کنند و بعد به یک متخصص ماهر برای برداشتن و اصلاح ابرویتان مراجعه کنید. و یا یک خط مرزی در نظر بگیرید و خودتان در خانه فقط تا همان حدود خط تعیین شده ابروها را تمیز کنید. × برای برداشتن ابروهای خود می توانید بالای آن را هم دست بزنید. - برای برداشتن ابروها فقط قوس و زیر ابروها را بردارید و به بالای آن دست نزنید در غیر اینصورت مدل ابرو غیرطبیعی و نازک جلوه می کند. × قبل از استحمام ابروها را بر می دارید. - همیشه بعد از حمام ابروها را بردارید چرا که به دلیل رطوبت و گرما موها را راحت تر می توان جدا کرد. × اغلب افراد طول ابروها را به طور اشتباه اصلاح می کنند.

ریزش سکه ای در ابرو

ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata) یا آلوپسی توتالیس نوعی ریزش مو است که به دلایل و اشکال مختلف می‌باشد. در ریزش موی سکه ای و ریزش موی منطقه ای، مو به صورت تکه تکه می‌ریزد و در هر قسمتی از بدن مانند سر، ریش و ابروها می تواند اتفاق بیفتد. علل ریزش ابرو به روش سکه ای: در بیماری آلوپسی آره آتا سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله می کند (بیماری خود ایمنی) و باعث ریزش سکه ای و تکه تکه می شود. این نوع ریزش معمولا با عوامل محیطی، ژنتیکی، اختلالات سیستم ایمنی بدن، استرس شدید و اختلالات تیروئید در ارتباط است. همچنین از علل دیگر ریزش سکه ای ابرو، استفاده از داروها یا مواد شیمیایی است. طبق یافته های دانشمندان هر دو والد باید ژن این بیماری را داشته باشند تا این بیماری را به طور ژنتیکی به فرزندان خود انتقال بدهند بنابراین این بیماری همیشه از پدر و مادر منتقل نمی‌شود چرا که به بیش از یک ژن نیاز است. این بیماری مسری نیست. ممکن است رشد مو در این بیماران متوقف شود و ممکن است ریزش هر از گاهی متوقف شده و مجددا در زمان دیگری اتفاق بیفتد. در بعضی افراد امکان رشد مجدد مو وجود دارد.

رنگ کردن ابروها با حنا

حنا از گیاهان دارویی به شمار می رود و به عنوان رنگ گیاهی از قدیم مشهور است. همانطور که می دانیم رنگ های شیمیایی برای پوست و مو مضر هستند و می توانند حتی باعث سرطان شوند پس چه بهتر است که از رنگ های طبیعی و ارگانیک اطراف خودمان برای رنگ کردن مو و ابرو استفاده کنیم. از مهم ترین مزایای حنا این است که به راحتی با هر ماده ی دیگری ترکیب می شود و به مدت 30 روز می‌توان آن را در یخچال نگهداری کرد. حنا برای افرادی که دوست دارند موها و ابروهایشان همرنگ باشند گزینه خوبی است. از دیگر فواید حنا برای ابروها این است که هم پوست و هم مو را رنگ می کند که برای پوست مزیت آبرسانی و رفع ترک و خشکی را به همراه می آورد، اگرچه در صورت استفاده برای مو هم خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی دارد.

درخواست مشاوره رایگان  
کاشت ابرو طبیعی با جدیدترین متد دنیا

ابروها یکی از مهم ترین اعضای ظاهری بدن بوده و در زیبایی افراد تاثیر زیادی می گذارد به گونه ای که امروزه افراد برای رسیدن به شکل دلخواه ابروهای خود به انواع روش های مختلف از جمله تاتوی ابرو رو می آورند.
امروزه تتوی ابرو دیگر منسوخ و تکراری شده و افراد به کاشت طبیعی ابرو روی آورده اند و از همین جهت کاشت ابرو به یکی از پر طرفدارترین عمل های سرپایی زیبایی مبدل شده است.

عوامل متعددی باعث از بین رفتن و یا ریزش شدید موهای ابرو می شود:

 • • عادت کندن عصبی ابروها که به بیماری تریکوتیلومانیا نیز معروف است.
 • • کم پشت بودن ابروها و تراکم کم موها به طور ژنتیکی
 • • ضربه و تصادف
 • • طاسی منطقه ای که به بیماری آلوپسی آره آتا مشهور است.
 • • اختلالات تیروئید
 • • کم خونی

افرادی که به هر دلیل ابروهای خود را از دست داده و یا به علت ریزش شدید ابروهایشان کم پشت شده است میتوانند کاشت ابرو انجام دهند. اگر ابروهایتان کم پشت است یا آنها را از دست داده اید و در شرایط سلامت خوبی قرار دارید می توانند کاندید کاشت ابرو باشید.

از آنجایی که ممکن است دلیل ریزش موی ابروهایتان مربوط به بیماری داخلی یا سبک زندگی تان داشته باشد اولین اقدام قبل از کاشت ابرو مراجعه به پزشک و چکاپ و آزمایش است. در غیر اینصورت اگر بیماری یا شرایط خاصی داشته باشید حتی در صورت کاشت هم نتیجه خوبی نخواهید گرفت و موهای پیوندی هم ریزش شدید خواهند داشت.
در فرآیند کاشت ابرو ممکن است بخش کوچکی از ابرو ترمیم شود یا زخمی را بپوشاند یا ترمیم کامل شود. و استفاده از 50 تا 500 گرافت بسته به شرایط تراکم ابروهای فرد متغیر است.
کاشت ابرو نیز مشابه کاشت مو انجام می شود تنها تفاوت کاشت ابرو در زاویه کاشت موها می باشد چرا که زاویه خواب موها در ابرو به جهت های مختلف رویش می کنند.
در کاشت ابرو هم مانند کاشت مو از روش های FUT و FIT استفاده می شود.

آناتومی ابرو و زاویه خواب موهای ابرو:

ابروها دارای سه بخش اصلی تاج، بدنه و دم هستند.
تاج ابرو : هنگام کاشت در این بخش، موهای ابرو به سمت بالا خوابانده می شود، دلیل این کار این است که موهای ابرو حالت عمودی به خود نگیرد چرا که موی پیوندی معمولا از موی سر گرفته می شود و زاویه رشد آن با ابرو بسیار متفاوت است.
بدنه ابرو: در این بخش ابرو تا نواحی دم ابرو، زاویه خواب موهای ابرو کمتر است.
ضخامت موهای پیوندی مهم است و موهای خیلی ضخیم برای پیوند زدن به ابروها مناسب نیست. قطر برش‌های کاشت نیز باید کم و نزدیک به هم باشند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

برای کاشت ابرو از کدام نواحی، مو برداشت می شود :

موهای پیوندی معمولا از موهای پشت سر که به ناحیه بانک مو مشهور است برداشت می شود و پس از آن، متخصص کاشت، برش های بسیار ظریفی در حدود نیم میلی متر در نواحی ابرو ایجاد کرده و با زاویه مناسب، فولیکول های ابرو را داخل آن قرار می دهد. کاشت ابرو با زاویه مناسب فرایندی بسیار ظریف است که نیازمند دقت و مهارت زیادی می باشد.
در کاشت ابرو بی حسی بصورت موضعی بوده و نیازی به بستری شدن نیست و پس از اتمام جلسات کاشت هیچ اثری از زخم بر روی صورت فرد باقی نمی ماند.

بعد از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو، خونریزی خیلی کمی در نواحی کاشت وجود دارد و زخم ها دلمه می بندد. ناحیه ابرو، اطراف آن و چشم ها کمی متورم می شود و احساس خارش نیز وجود دارد، اما با گذشت چندین روز این عوارض فروکش می کنند. در نظر داشته باشید در این مدت از خاراندن ابروها و دستکاری آنها خودداری کنید. این عوارض چند روز بیشتر طول نمی کشد. به توصیه های پزشک کامل عمل کنید تا بهترین نتیجه کاشت را مشاهده کنید. پس از کاشت، از آنجا که موهای پیوندی ابرو از موهای سر گرفته شده، همانند موی سر رشد زیادی دارند و باید هر ماه کوتاه شوند.

هزینه کاشت ابرو

كاشت ابرو جزء موارد جراحی تخصصی به شمار می رود و نیاز به مهارت و تكنیک كاشت مخصوص هر فرد با توجه به شرایط پوستی و جنس مو و تراکم و .. دارد. اگر می خواهید بدانید کاشت ابرو بر روی شما چقدر آب می خورد باید ابتدا به متخصص کاشت معتبر مراجعه کرده تا ببینید کاندید کاشت هستید و اگر هستید چگونه و چطور کاشت بر روی ابروی شما انجام می گیرد؛ به عنوان نمونه ضخامت و تراکم ابرو، وسعت ریزش ابرو، تعداد گرافت های مورد نیاز برای هر فرد و تعداد فولیکول های موجود در ناحیۀ دهنده یا بانک موی فرد و تعداد مراحل یا جلسات و زمان صرف شده متخصصان؛ پس از آن می شود یک تخمین درست از هزینه ها داشت.

البته نیازی نیست که ذکر کنم برای این کار مهم باید به مراکزی مراجعه کنید که سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه‌های انجام شده را نیز ببینید. معمولا به نظر می رسد هرچه سابقه متخصص و مرکز کاشت بیشتر باشد، هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.

تجربه ثابت کرده است که اکثر افرادی که برای ارزان بودن یا بدون تحقیق، كاشت ابروی خود را در کلینیک ها و مراکزی که تجربی و بدون حضور پزشک و متخصص و همچنین بدون داشتن مجوز انجام داده اند از نتیجه کار راضی نیستند، و حتی عوارضی مانند باقی ماندن اسكار و جوش در بانک موی پشت سر فرد، تورم و درد در ناحیه برداشت و كاشت موی ابرو را نیز در بر دارد و همین مسئله باعث شده موهای كاشته شده با ضخامت زیاد، كج و بسیار متفاوت با خواب ابروهای شخص رویش کنند. زاویه دادن به ابروها و اصلاح خواب طبیعی موها از طریق روش های سنتی كاشت ابرو امکان پذیر نیست و در نتیجه باعث خسارت های مالی و معنوی و یا حتی جسمی به فرد خواهد بود.

تخمین زدن هزینه کاشت ابرو بدون در نظر گرفتن عوامل تاثیرگذار و وابسته به آن دشوار است.
به این ترتیب، می توان هزینه کاشت ابرو را با چند معیار در نظر گرفت:

 • • تجربه و تخصص پزشک و در مرکز معتبر دارای مجوز
 • • تكنیك كاشت ابرو با توجه به شرایط هر فرد
 • • اصلاح زاویه و خواب طبیعی موهای ابرو
 • • كاشت ابرو بدون نیاز به کوتاه کردن موهای سر
 • • عوارض و دوره نقاهت

Real Time Analytics

کاشت ابرو :