آنچه در مورد لیپوساکشن و لیپوماتیک باید دانست؟ ، عوارض لیپوماتیک، مزایای لیپوماتیک و مقالات مرتبط در زمینه لیپوماتیک

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن (Liposuction) یا چربی‌کِشی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است. در این روش جراحی، به ‌وسیله یک دستگاه مکنده، بافت چربی را از نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، باسن، بغل پا، زانو، بازو، چانه، گونه و گردن بیرون می‌کشند. لیپوساکشن در واقع کشیدن و مکش چربی‌های اضافی توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخ‌های کوچک و بدون برش جراحی است. لیپوساکشن شامل تخلیه قطعی و مؤثر چربی اضافه است که با رژیم غذایی یا فعالیت بدنی برطرف نمی شود.

در مورد عمل لیپولیزر بیشتر بدانیم

لیپولیز مسیر متابولیکی بدن است که از طریق آن تری گلیسیرید های چربی به یک گلیسرول و سه اسید چرب تبدیل و تجزیه می شوند. این جریان با هدف آماده سازی و به حرکت درآوردن انرژی ذخیره شده به هنگام ناشتایی یا ورزش و معمولا در سلول های چربی رخ می دهد. لیپولیز توسط چندین هورمون، از جمله گلوکاگون، اپینفرین، نوراپی نفرین، هورمون رشد و .. القا می شود. ذخایر چربی در بدن به عنوان بافت چربی شناخته می شوند. در این نواحی، تری گلیسیرید داخل سلولی در قطرات چربی سیتوپلاسمی ذخیره می شود. هنگامی که لیپازها فسفرگیری می کنند، به قطرات چربی دسترسی پیدا کرده و از طریق چند مرحله هیدرولیز، تری گلیسیرید تجزیه شده را به اسیدهای چرب و گلیسرول تجزیه می کنند. هر مرحله از هیدرولیز منجر به حذف یک اسید چرب می شود. مکانیسم لیپولیز فیزیکی به تقلید از این فرآیند متابولیسمی بدن، تخریب سلول های چربی حاوی قطرات چربی است و به عنوان بخشی از عمل های کانتورینگ بدن و زیبایی استفاده می شود.

آنچه در مورد لیپوساکشن و لیپوماتیک باید بدانید

لیپوساکشن (Liposuction) یا چربی‌کِشی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است. در این روش جراحی، به ‌وسیله یک دستگاه مکنده، بافت چربی را از نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، باسن، بغل پا، زانو، بازو، چانه، گونه و گردن بیرون می‌کشند. لیپوساکشن در واقع کشیدن و مکش چربی‌های اضافی توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخ‌های کوچک و بدون برش جراحی است. لیپوساکشن شامل تخلیه قطعی و مؤثر چربی اضافه است که با رژیم غذایی یا فعالیت بدنی برطرف نمی شود. لیپوماتیک به معنای لاغری، پر کردن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن از طریق برداشتن ذخایر چربی های اضافی و یا انتقال به نواحی مورد نظر است.

پیکرتراشی و یا بادی جت چیست؟

بادی جت یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که برای حذف چربی های اضافی بدن انجام می شود این روش به صورت سرپایی و تحت بی حسی های موضعی (بدون نیاز به بیهوشی) انجام می گیرد و به مدت زمان 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. با استفاده از این روش فرد می تواند بلافاصله بعد از عمل به امور معمول زندگی خود رسیدگی کند. این فرآیند با استفاده از فشار قوی آب در چربی های زیر پوست باعث می شود چربی های نواحی مورد نظر جدا شده و توسط دستگاه (مانند لیپوساکشن) مکیده شود.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics