اسکلروتراپی ، درمان اسکلروتراپی، درمان رگ های واریسی، رگ های واریسی پا و مقالات مرتبط در زمینه اسکلروتراپی

مطالب اسکلروتراپی درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

فوم اسکلروتراپی

معمولا درمان در اتاق درمان یا اتاق معاینات اولتراسوند انجام می‌شود. بیمار راحت روی تخت دراز می‌کشد. تزریق باعث ناراحتی‌های جزئی می‌شود و به همین دلیل نیازی به بیهوشی یا استفاده از داروهای آرامش‌بخش نیست. برای درمان رگ‌های واریسی بزرگ باید رگ اصلی تغذیه‌کننده مسدود شود. این کار به روش‌های جراحی انجام می‌شود اما در درمان با فوم تنها چیزی که نیاز است قرار دادن سوزن در سطح رگ مبتلا است. این تنها بخش درمان است که باعث ایجاد ناراحتی شده و معمولا با مقدار کمی بیحسی موضعی انجام می‌شود.

عوارض اسکلروتراپی؛ اسکلروتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

پیش از انجام عمل اسکلروتراپی، یک جلسه مشاوره با متخصص عروق خواهید داشت تا در مورد مناسب بودن این روش درمانی برای شما تصمیم گرفته شود. در صورتی که باردار هستید نباید برای انجام عمل عجله کنید. در صورتی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنید می‌توانید عمل اسکلروتراپی را انجام دهید. اگر شما در گذشته لختگی خون داشته‌اید، تحت این عمل قرار گرفتن به تصمیم شخصی خودتان و سلامت عمومی ناحیه تحت درمان و دلیل لخته شدن خون بستگی دارد. آماده شدن برای انجام اسکلروتراپی

اسکلروتراپی چگونه عمل می کند؟ (مراحل اسکلروتراپی)

اسکلروتراپی تکنیک تزریق ماده ای ویژه به رگهای رشته ای است که اسکلروسانت نامیده می شود و به منظور درمان رگ های واریسی که ظاهر ناخوشایندی دارند به کار برده می شود. اسکلروسانت معمولا محلولی با نام سدیم تترادسیل سولفات است که سبب ورم دیواره رگ ها می شود. در صورتی که رگ به اندازه کافی کوچک باشد، تورم طی چند هفته رگ را از بین خواهد برد که باعث می شود رگ کمتر آشکار یا حتی محو شود. این روش بیشتر برای پا یا سایر رگهای رشته ای روی بدن به کار می رود اما به ندرت روی صورت استفاده می شود، چراکه اسکلروتراپی احتمال دارد اسکار کوچکی ایجاد کند. در این حالت، لیزر درمانی یا IPL درمانی ترجیح داده می شوند.

اسکلروتراپی چیست؟

اسکلروتراپی روشی است که در آن پزشک دارو را به رگ های خونی و یا رگ های لنفاوی تزریق می کند که باعث کوچک شدن رگ ها می شود و عموما برای درمان واریس یا همان رگ های عنکبوتی به کار می رود. این روش غیر جراحی تنها نیاز به تزریق دارد همچنین می تواند برای درمان اختلالات رگ های خون و لنفاوی که باعث شکل گیری رگهای بدشکل می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی اسکلروتراپی :