تعریق زیر بغل ، درمان تعریق زیر بغل، علت تعریق زیر بغل، روش های درمان تعریق زیر بغل و مقالات مرتبط در زمینه تعریق زیر بغل

مطالب تعریق زیر بغل درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

دلایل پنهانی تعریق بیش از حد بدن(تعریق زیر بغل)

اگر دلایل آشکاری برای تعریق زیاد بدن وجود داشته باشد ، مانند هوای گرم یا ورزش ، تعریق بیش از حد مضر نیست. در این شرایط ، بدن شما به صورت نرمال روند طبیعی خود را انجام می دهد. با این وجود، اگر شما در شرایطی که بدن همه افراد اینطور نیستند عرق می کنید ممکن است دلایل پنهانی تعریق بیش از حد داشته باشید. در صورتی که با خواندن این مطلب این دلایل را فهمیدید، باید با پزشک خود مشورت کنید:

دلیل تعریق بیش از حد یا هایپرهیدروزیس چیست؟-min

هایپرهیدروز تعریق بیش از حد زمانی غیر طبیعی در نظر گرفته می شود که مرتبط به گرما یا ورزش نیست. ممکن است فرد آنقدر عرق کند که لباس او خیس شود یا فقط دست ها عرق کند. علاوه بر مختل کردن فعالیت های روزمره عادی، این نوع تعریق سنگین می تواند باعث اضطراب و خجالت اجتماعی شود. درمان هایپرهیدروز معمولا با شروع ضد تعریق کمک می کند. اگر داروهای ضد عرق کمک نمی کنند، ممکن است لازم باشد داروهای مختلف و روش های درمانی را امتحان کنید. در موارد شدید، پزشک ممکن است برای از بین بردن غدد عرق یا جدا کردن اعصاب مسئول تولید بیش از حد عرق، بلوک عصب یا جراحی را پیشنهاد کند. بعضی اوقات ممکن است یک دلیل اساسی پیدا شود و درمان شود.

درمان هایپرهیدروزیس تعریق بیش از حد بدن

عرق کردن روش طبیعی و دفاعی بدن و هدف دار است. روش‌های مختلف برای کاهش تعریق بیش از حد یا پنهان کردن آثار آن وجود دارد. در صورتی که شما با این روش نیاز دارید با پزشک خود مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند. روش های جلوگیری از تعریق و مشکلات آن را می توانید در این مقاله بخوانید: قبل از خواب از ضد عرق استفاده کنید استفاده از اسپری ضد عرق باعث می‌‌شود که غدد عرق بسته شوند و عرق نتواند به سطح پوست برسد در این شرایط همچنان غدد عرق به تولید عرق می‌پردازند اما عِرق نمی‌‌تواند به سطح پوست برسد. دئودورانت از بروز عرق کردن جلوگیری نمی‌‌کند اما در صورت عرق کردن می‌تواند از به وجود آمدن بوی بد ناشی از فعالیت باکتری‌ها پس از عرق کردن جلوگیری کند.

هایپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد زیر بغل

عرق کردن راه حل طبیعی بدن برای تنظیم دما است. زمانی که احساس گرما می‌کنید بدن شروع به عرق کردن خواهد کرد سپس عرق تبخیر می‌‌شود و باعث می‌‌شود احساس خنکی داشته باشید. تعریق یک بخش کاملا طبیعی از زندگی روزمره ما می باشد با این حال برخی افراد می‌‌گویند که در شرایط خاص مانند موقعیت‌های اجتماعی عرق کردن بسیار ناخوشایند است به ویژه هنگامی ‌که لباس را خیس می‌‌کند یا روی آن لکه به جا می‌گذارد.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی تعریق زیر بغل :