اساتید پزشکی، پزشکان ایرانی، بیوگرافی پزشکان، تاریخچه پزشکان و مقالات مرتبط در زمینه اساتید پزشکی

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

پروفسور سمیعی

پروفسور مجید سمیعی (پزشک و جراح مغز و اعصاب) درتاریخ 29 خرداد 1316 در تهران چشم به جهان گشودند. وی بعد از طی دوره‌ دبیرستان در رشت، برای ادامه‌ تحصیل به آلمان رفت. به نقل دکتر سمیعی ایشان در سن 11 سالگی علاقه‌ بسیار زیادی به جراحی مغز و اعصاب پیدا کرد و به همین جهت در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ در شهر ماینتس به تحصیل در رشته‌های زیست‌شناسی و پزشکی پرداخت. او به دلیل کسب عالی‌ترین نمرات در امتحانات پایان دوره‌ پزشکی موفق به دریافت جایزه‌ ویژه‌ وزارت علوم ایران برای برترین دانشجویان مقیم اروپا شد.

پروفسور علی اصغر خدادوست

علی اصغر خدادوست چشم پزشک ایرانی-آمریکایی و استاد دانشگاه‌های آمریکا در سال 1314 در شیراز به دنیا آمد. دبستان و دبیرستان را در زادگاه خود گذراند و پس از آن به عنوان آموزگار در دبستان داوری داراب مشغول به کار شد. در سال 1333 در آزمون ورودی دانشکده پزشکی شیراز شرکت کرد و با رتبه ممتاز در بین داوطلبان پذیرفته شد. دوره شش ساله پزشکی را با درجه ممتاز پشت سر گذاشت و پس از یک سال گذراندن دوره دستیاری چشم و گوش و حلق و بینی در بیمارستان نمازی دانشگاه شیراز در سال 1341، از طرف دولت برای گذراندن دوره تخصصی در ایالات متحده برگزیده شد.

پروفسور توفیق موسیوند

توفیق موسیوند زاده 1315 در روستای ورکانه در همدان) پروفسور جراحی و مهندسی از دانشگاه اتاوا و کارلتون اتاوا کانادا، مخترع بای‌پس قلبی ریوی و مخترع اولین قلب مصنوعی داخل بدن انساناست. سایر اختراعات وی قلب مصنوعی، امکان تشخیص پزشکی از راه دور و تنظیم و معالجه قلب، تعیین DNA انسان توسط اثر انگشت و 14اختراع پزشکی دیگر می‌باشد. وی همچنین مدیریت بخش دستگاه‌های قلبی عروقی انستیتوی قلب دانشگاه اتاوا و بخش‌های تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های اتاوا و کارلتون را بر عهده دارد. موسیوند عضو افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران نیز می‌باشد.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی توریسم درمانی :