قلب و عروق، بیماری های قلبی و عروقی، سکته قلبی، درمان بیماری قلبی و مقالات مرتبط در زمینه قلب و عروق

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

نشانه های بیماری قلبی

​مهمترین دلیل بیماری‌های قلبی- عروقی، تصلب شرایین می‌باشد. تصلب شرایین نام یک بیماری در رگ‌ها و نوعی آرتریواسکلروزیس است که با رسوب لیپید و کلسترول کم‌چگال بر روی دیواره داخلی سرخ‌رگ‌های با قطر متوسط و بزرگ، مشخص می‌گردد. نتیجه این فرایند تشکیل پلاک‌های فیبری-چربی (آتروما) بوده که با افزایش سن رفته رفته ازدیاد می‌یابد و موجب تنگی رگ (استنوزیس) یا دیگر عواقب می‌شود.

حقایق جالب در باره قلب انسان

بدن انسان شبیه یک شهر بزرگ است که عروق و رگ ها مانند جاده‌های آن هستند و قلب نیز مرکز شهر را تشکیل می‌دهد. این کلان شهر علاوه بر ارتباط با سایر شهرها، به خودی خود یک واحد مستقل به شمار می‌آید. در حوزه مطالعات پزشکی، دانشجویان علوم پزشکی پس از مبحث بسیار مهم علوم اعصاب و مطالعه درباره چگونگی پردازش اطلاعات توسط مغز و ارتباط سایر بخش‌های عصبی بدن، به سراغ مبحث دستگاه قلبی-عروقی بدن می‌روند تا با شناخت کافی از این دو دستگاه، آناتومی بدن انسان را یاد بگیرند.

متخصص قلب و عروق کیست؟

قلب، حیاتی ترین عضو در بدن است و مانند یک پمپ خون را به قسمت های مختلف بدن هدایت می کند. هر نوع اختلال در قلب، می تواند به سایر اندام های بدن آسیب برساند که بدترین عارضه، بروز ناهنجاری در مغز است. متخصصان قلب و عروق همواره تاکید می کنند که سلامتی و وضعیت قلب خود را تحت کنترل داشته باشیم. پزشک قلب و عروق کمک می کند تا سلامتی قلب خود را مجددا به دست بیاوریم.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی توریسم درمانی :