چشم پزشکی، بیماری های چشم، چشم درمانی، لیزر چشم، تاری چشم و مقالات مرتبط در زمینه چشم پزشکی

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

آِیا تغییر رنگ چشم ها امکان پذیر است؟

تغییر رنگ چشم پدیده ای نادر است. رنگ چشم گاهی به علت گشاد شدن مردمک چشم تغییر می کند. گاهی رنگ های محیط مانند نور و یا لباسی که می پوشیم موجب ایجاد رنگ خاصی در چشمها می شوند. در این شرایط به نظر می رسد که رنگ چشمها تغییر کرده در حالی که واقعا این گونه نیست. اما اگر تغییر رنگ دائمی در یک یا هر دو چشم حس کردید ، برای معاینه شدن به پزشک مراجعه کنید. تغییر رنگ چشم معمولا خطری در بر ندارد، اگرچه گاهی نیز می تواند نشانه اختلالی باشد که نیاز به درمان دارد.

آبریزش چشم؛ علت ها و درمان

​وجود اشک برای حفظ سلامتی چشم ها ضروری است. اشک باعث روان شدن و جلوگیری از خشکی چشم می شود و پاکسازی و تمیز کردن چشم ها را هم به عهده دارد. دو نوع اشک وجود دارد؛ نوع اول با هر بار پلک زدن، توسط غدد روی پلک ها تولید می شود اما نوع دوم مایعی است که توسط یک جفت غده اشکی بادامی شکل در واکنش به یک ماده خارجی، بو و یا هنگام بروز احساسات آزاد می شود. تولید بیش از حد اشک ممکن است منجر به آبریزش چشم شود.

واقعیت های جالب در مورد چشم انسان که احتمالا نمی دانستید

چشم زیباترین و شگفت انگیزترین عضو حیاتی بدن انسان است، از صبح تا شب هزاران بار آنها را باز و بسته می کنیم و از قدرت بینایی خود کار می کشیم تا شب که به خواب می رویم. اما از سر عادت، از شگفتی ها و توانایی های خارق العاده آن بی خبریم و حتی به آن فکر هم نمی کنیم. تا به حال شنیده بودید که چشم انسان به طور میانگین ۸ گرم وزن دارد؟ یا می دانستید هر فردی به طور متوسط، 5٫2 میلیون بار در سال پلک می زند؟ شک دارم به گوشتان خورده باشد، هنگامی که به فرد مورد علاقه خود نگاه می کنید، مردمک چشم شما 45 درصد گشادتر می شود!

حساسیت فصلی چشم

آلرژی فصلی یا همان التهاب بینی ناشی از حساسیت معمولا در فصول بهار و تابستان اتفاق می افتد و دلیل آن وجود گرده های گیاهان است که در هوا پخش می شوند. این بیماری بسیار شایع بوده و ناشی از تنفس گرده های گیاهان و نیز تماس آن با چشم می باشد. نشانه های این بیماری ممکن است از اوایل بهار تا اواخر تابستان بسته به نوع گرده گیاهی که فرد به آن حساسیت دارد و زمان معین گرده افشانی آن گیاه، متفاوت ظاهر شود. معمولا افراد حساس به گرده های گیاهی ممکن است به میوه ها و سبزی‌های خاص و نیز به بعضی آجیل‌ها و مغزهای خوراکی و یا غذاها هم حساسیت داشته باشند.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی توریسم درمانی :