علائم اولیه بارداری، عوامل تاثیر گذار در تعیین رنگ مو و چشم جنین، زیباترین زنان جهان و مقالات مرتبط در زمینه زنان و زایمان

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

چند واقعیت جالب و باورنکردنی درباره زنان

همه و حتی خود زنان نیز فکر می کنند که همه چیز را در مورد زنان می دانند: زنان در طول روز چقدر حرف می زنند، چرا آن ها رنگ های بسیار بیشتری را درک می کنند و چه مقدار رژ لبی که آن ها در طول عمر خود می خورند. با این وجود دانشمندان تصمیم گرفته اند بررسی های عمیقی تری در مورد زنان داشته باشند و چیزهای جالب و غیرمعمول ترین در مورد طبیعت زنان کشف کنند و مشخص شده که در این امر نیز تا حدودی موفق بوده اند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با حقایق جالبی در مورد زنان آشنا کنیم که برخی بسیار جنجالی بوده و عمدتاً تا این اواخر کسی از آن ها اطلاعی نداشت.

درمان های سنتی و بی برو برگشت بیماری های زنانه!

اهميت آشنايي با بيماري‌هاي زنان و چگونگي پيشگيري و درمان آن‌ها يكي از مهم‌ترين مسائلي است كه هر خانمي بايد نسبت به آن آگاهي كافي داشته باشد. خوشبختانه امروزه با رشد تكنولوژي و افزايش ميزان آگاهي و دانش مردم ، بسياري از زنان در سراسر جهان نسبت به اين بيماري‌ها آگاهي لازم را داشته و دست كم با چگونگي درمان و پيشگيري از ابتلا به آن‌ها در طب مدرن آشنايي دارند اما شايد اين گروه كمتر با تكنيك‌هاي درماني طب سنتي و مكمل در درمان بيماري‌هاي شايع و رايج دستگاه زنان آشنا باشند.

فلسفه ایکیگای

در ژاپنی، ikigai با ترکیب نمادهایی به مفهوم زندگی با ارزشمند شدن نوشته شده است.یک شور و شوق در درون شما وجود دارد ، یک استعداد خاص که به روزهای شما معنی می بخشد و شما را سوق می دهد تا بهترین چیزهای خویش را تا آخر عمر به اشتراک بگذارید. چنانچه هنوز نمی دانید که ایکیگای شما چیست، همان طور که ویکتور فرانکل می گوید، مأموریت شما کشف آن است.

چگونه هدف خود را در زندگی پیدا کنیم

آیا می دانید هدف از زندگی چیست؟ چرا باید زندگی هدف مند باشد؟ زندگی یک مسیر طولانی است. ولی مسلما این مسیر طولانی باید مقصدی داشته باشد و برای رسیدن به چیزی طی شود. هدف از زندگی چیست؟ در غیر این صورت بیهوده و بی ارزش به نظر می آید. هدف نقطه ایست که هر کسی قصد رسیدن به آن را دارند و برای رسیدن به آن با آگاهی قدم بر می دارند. بسیاری از کسانی که هدف خود را از زندگی مشخص نمی کنند؛ دچار ناامیدی و رخوت می شوند. هدف هر فردی از زندگی متفاوت است.

روش های حفظ تمرکز هنگام کار در منزل

کار در منزل! نه رفت و آمدی، نه جلسه‌ای و نه لباس رسمی در کار هست. کار از راه دور می‌تواند یک رویا باشد، تا زمانی که الزامات شخصی سد راه شما قرار نگرفته‌اند. این حواس‌پرتی‌ها را در محیط کار به راحتی می‌توان نادیده گرفت. اما وقتی که در خانه کار می‌کنید، تنظیم مرز بین زمان‌های شخصی و حرفه‌ای کاری دشوار است.

خوش بینی چه تاثیری بر روی کیفیت خواب می گذارد

بسیاری از فاکتورها مثل انجام تمرین های ورزشی مرتب، کاهش استفاده از الکل و استفاده از تختخواب و تشک مطلوب، بر کیفیت خواب تأثير می گذارد. رابطه چشمگیری بین خوش بینی و خصایص گوناگون خواب وجود دارد . بسياري از ما خواب کافی نداریم. صبح زود از خواب بیدار می شویم تا کودکان را براي مدرسه رفتن آماده کنیم یا پیش از آغاز کار، براي ورزش وقت بگذاریم.

تاثیر رنگ آمیزی بر روان انسان

رنگ آمیزی نوعی از درمان محسوب می شود و می تواند توسط روان درمانگران در هنر درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد . مزایای استفاده از هنر و رنگ آمیزی می تواند بسیار زیاد باشد ، به شما این امکان را می دهد تا روی خلاقیت خود تمرکز کنید. 1. رنگ آمیزی می تواند به شما در کاهش سطح استرس و اضطراب کمک کند. طبق مطالعه ، رنگ آمیزی الگوهای هندسی و ماندالاها می تواند به شما در کاهش سطح استرس و کاهش اضطراب کمک کند .

نکات کلیدی قبل از اسباب کشی

تغییر محل زندگی می‌تواند به دلایلی متفاوت اتفاق بیفتد و دراین‌بین، اثاث‌کشی یا اسباب‌کشی نیز از سخت‌ترین مراحل جابجایی محل زندگی به‌حساب می‌آید. موضوعی که بسیاری از اشخاص را دچار استرس‌های پیش از جابجایی می‌کند. هرچند اسباب‌کشی می‌تواند عملی وقت‌گیر و کم‌وبیش هزینه‌بر باشد، اما با بررسی و انتخاب یک راهکار مشخص و دقیق می‌توان از بسیاری از اتفاقات پیش‌بینی‌نشده در اثاث‌کشی جلوگیری کرد و مدت‌زمان این پروسه خسته‌کننده را کاهش داد.

پاسخ به سوالات جنسی خجالتی ها

رابطه جنسی پدیده‌ای کاملا طبیعی و البته هیجان انگیز است که باید بدون خجالت و با آگاهی صورت بگیرد. هر چند حرف زدن درباره مسائل جنسی معمولا عجیب و خجالت آور است، اما موضوعی است که باید سعی کنیم راحت‌تر با آن برخورد کنیم. زیرا درک درست مسائل جنسی اهمیت زیادی دارد و آگاهی نیز به ما قدرت می‌دهد، خصوصا وقتی صحبت از بدن و روح و روان‌مان می‌شود.

اسکن ناهنجاری‌های جنین یا آنومالی

اسکن آنومالی که سونوگرافی اواسط بارداری یا سونوگرافی تفصیلی نیز نامیده می‌شود بین هفته‌های ۱۵ تا ۲۸ قابل انجام است. اما از آنجا که بر اساس قوانین ایران، سقط‌ درمانی با محاسبۀ تاریخ اولین روز قاعدگی فقط تا پایان هفتۀ ۱۹ امکان‌پذیر است، این اسکن در فاصلۀ هفته‌های ۱۶ تا ۱۸ بارداری انجام می‌شود تا در صورت وجود مشکلی که نیاز به ختم بارداری دارد، این امکان برای والدین وجود داشته باشد. در این مطلب می‌توانید با موارد قابل بررسی در اسکن آنومالی برای زنان باردار و اقدامات لازم در صورت تشخیص احتمالی مشکل آشنا شوید.

افسردگی قبل از پریود

دوران قاعدگی برای خیلی از خانم ها سخت و دشوار سپری می شود. افسردگی قبل از پریود شدن هم یکی از اتفاقات رایج میان خانم ها در این دوران می باشد. قاعدگی پیش روی بسیاری از زنان، معمولا ترکیبی از علایمی به نام سندرم پیش از قاعدگی را به همراه می‌آورد. این موارد می تواند خستگی، کمردرد، نوسانات جزئی خلقی باشد و معمولاَ یک یا دو روز در طول پریود از بین می‌رود. با این حال حدود ۵٪ از خانمها وضعیت بسیار شدیدتری به نام اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی را تجربه می کنند.

نکات مهم درباره ترشحات تخمک‌گذاری

در یک دوره 28 روزه قاعدگی، تخمک گذاری معمولا حدود 14 روز قبل از شروع دوره قاعدگی بعدی رخ می‌دهد. اما در بیشتر زنان، تخمک گذاری چهار روز قبل یا بعد از اواسط چرخه قاعدگی اتفاق می‌افتد. درک زمان تمک گذاری و داشتن رابطه جنسی به طور منظم چند روز قبل و در روز تخمک گذاری و یکی دو روز بعد - می‌تواند احتمال بارداری را افزایش دهد. تخمک گذاری فرایندی است که در آن یک تخمک بالغ از تخمدان آزاد می‌شود. این شش روز مهم است، زیرا تخمک می‌تواند حدود 12 تا 24 ساعت پس از آزاد شدن بارور شود.

وَن ویژه زنان در افغانستان

تاکسی وَن ویژه زنان مدتی است در کابل افغانستان شروع به کار کرده است.

نقش زنان روستایی را در توسعه گردشگری نادیده گرفته‌ایم

استاد دانشگاه فردوسی خراسان، درخصوص نقش اقامتگاه‌های بوم‌گردی در توانمندسازی زنان روستایی گفت: متاسفانه هیچگاه به اهمیت نقش زنان در توسعه روستا، به‌خصوص گردشگری توجه نمی‌شود. زنان روستایی همیشه در سایه بوده و نقششان بسیار کمرنگ بوده است. خدیجه بوزرجمهری گفت: زنان روستایی نقش بسیار حائز اهمیتی در توسعه گردشگری دارند، باید سعی کرد تا نگاه همه اقشار به سمت صنعت گردشگری روستایی مثبت شود.

نشانه های نابارور شدن زوجین

چه عواملی در ایجاد ناباروری نقش دارند مهمترین روش های درمانی برای برطرف کردن این عارضه کدامند علل مختلف برای ایجاد این عارضه را در ادامه مطلب بررسی می کنیم زوجینی که از ناباروری رنج میبرند چه توصیه هایی باید در نظر بگیرند از هر هشت زوج، یک زوج با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کند و بارزترین نشانه آن این است که با وجود داشتن رابطه جنسی محافظت نشده طی شش ماه تا یک سال (بسته به سن زوجین) باز هم باردار نمی‌شوند. علاوه بر این 9 نشانه مهم دیگر وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند علت ناباروری را توضیح دهد: ‌

هفته اول بارداری و وضعیت جنین

جنین در هفته ابتدایی و اول بارداری: معمولا 280 روز یا 40 هفته بطول می انجامد، که بطور قراردادی از اولین روز آخرین قاعدگی شروع می شود. این دوران را می توان به سه "سه ماهه" بارداری تقسیم کرد که در هر یک وقایع خاصی اتفاق می افتد؛ سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27، و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 است که عمدتا در این زمان ( کمی زودتر یا دیرتر) به زایمان و تولد نوزاد ختم می شود.

دستور رژیم غذایی روزانه برای زنان

دستور رژیم غذایی روزانه با 1000کالری برای زنان را در ادامه خواهید خواند. برای کاهش وزن در حین انجام حرکات ورزشی باید از رژیم خوبی پیروی کنید که در ادامه دستور یک رژیم 1000 کالری در روز را برای زنان قرار داده ایم. حقایق طبق گزارش وزارت بهداشت ایالات متحده دپارتمان مرکز سلامت انسان (HHS) از دست دادن وزن و در نهایت دستیابی به وزن مطلوب می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری های مرتبط با چاقی مانند بیماری های قلبی، آرتریت، پوکی استخوان، اختلالات زنان، سرطان پستان و دیگر موارد کمک کند. با کاهش روزانه مصرف کالری و ورزش منظم، می توانید از نوعی کاهش وزن استفاده کنید که خطر ابتلا به هر یک از این بیماری های مرگبار را کاهش می دهد.

خطرات وحشتناک استفاده از شوینده‌ها در خانه تکانی

ترکیب مواد شوینده یا پاک کننده‌ها با مواد سفید کننده در فضای کوچکی مانند حمام یا دستشویی خطرناک است، زیرا از فعل و انفعالات شیمیایی ترکیب این مواد گاز کلرآزاد می‌شود و با رطوبت مخاط دهان اسید کلریدریک ایجاد می‌کند که بسیار قوی و سوزاننده است و استنشاق آن در فضاهای کوچک علایم شدید تنفسی ایجاد می‌کند. ترکیب مواد شوینده یا پاک کننده‌ها با مواد سفید کننده در فضای کوچکی مانند حمام یا دستشویی خطرناک است، زیرا از فعل و انفعالات شیمیایی ترکیب این مواد گاز کلرآزاد می‌شود و با رطوبت مخاط دهان اسید کلریدریک ایجاد می‌کند که بسیار قوی و سوزاننده است و استنشاق آن در فضاهای کوچک علایم شدید تنفسی ایجاد می‌کند.

پیشرفت دانش پزشکی و پیشگیری از سقط جنین

سقط جنین ناگهانی یک کابوس دردناک و فراموش ناشدنی برای بسیاری از زنان است اما یک شیوه پزشکی پیشرفته پایان این رنج و عذاب را در آینده نه چندان دور، نوید می دهد. کارشناسان پزشکی به تازگی نوعی پروتئین کشف کرده اند که می تواند موجب افزایش رشد جفت و جنین و جلوگیری از بروز سقط جنین ناخواسته در مادران شود. گفتنی است، این پروتئین syncytin-1 نام دارد و مانند یک چسب می تواند جنین را در رحم مادر زنده نگه دارد.

بارداری و بایدها و نبایدهای حمام کردن

حمام کردن برای زن باردار و جنینش مفید است اما به‌شرط اینکه اعتدال را رعایت کند. حمام برای روحیه زنان باردار بسیار مؤثر است ولی زنان باردار به این نکته توجه کنند که نباید به حمام عادت کنند. ــ حمام فواید زیادی برای زنان باردار دارد. حمام لذتبخش است و به رفع خستگی مادر کمک می‌کند، همچنین دردها را تسکین می‌دهد و آرامبخش است. ــ حمام برای زنان باردار خواب‌آور است. حرکات شدید جنین در رحم مادر را آرام می‌سازد. حمام به پاک‌سازی بدن باردار از فضولات کمک می‌کند.

مصرف کافئین را در بارداری محدود کنید

محدود کردن مصرف کافئین در دوران بارداری اگر باردار هستید باید مصرف کافئین دوران بارداری خودتون رو به 200 میلی گرم در روز کاهش بدید معمولا این میزان برابر 2 فنجان از قهوه است. سطح بالای کافئین در بارداری میتواند باعث کاهش وزن نوزاد و افزایش خطرات بارداری در زمان های طولانی تر شود. میزان زیاد کافئین همچنین می تواند باعث سقط شود. چه چیزی حاوی کافئین است؟ مواد غذایی که کافئین در آن ها پیدا می شود شامل : چای، قهوه، شکلات و همچنین نوشیدنی های انرژی زا بعضی از داروها و بعضی از نوشیدنی ها نظیر نوشابه است.

ماینوکسیدیل و تاثیر آن در درمان طاسی سر

ریزش مو در میان تمام انسان ها ممکن است اتفاق بیافتد و معمولا این مسئله روند تا بسیاری فیزیولوژیک خواهد بود اما گاهی از اوقات افراد با توجه به این که به زیبایی خود توجه می نمایند ممکن است تمایل داشته باشند این مشکل را برطرف نمایند. طاسی معمولی مو یا آلوپسی آندروژنیک شایع ترین علت برای کم شدن موهاست که هم در مردان و هم در زنان رخ می دهد و با مینیاتوری شدن فولیکول مو و همچنین کوتاه شدن فاز رشد همراه است.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جراحی لاغری یکی از جراحی‌های زیبایی پر طرفدار است که روش‌های مختلفی از جمله اسلیو، بای‌پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و ... برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند. با بالا رفتن آمار چاقی‌های مفرط روز به روز به طرفداران جراحی‌های چاقی افزوده می‌شود. اگر نگاهی به آگهی‌های این جراحی‌ها انداخته باشید حتما می‌دانید روش‌های مختلفی از جمله اسلیو، بای‌پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و ... برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند.

فریز تخمک و اسپرم برای حفظ باروری دختران و پسران مجرد

اگر سال‌ها پیش کسی درباره توقف زمان حرف می‌زد و به شما می‌گفت که راهی برای آن می‌شناسد،باور نمی‌کردید، اما امروز شما به راحتی قادر به انجام این کار هستید؛ می‌توانید جنین فرزندتان را در یک مرکز درمان ناباروری نگهداری کنید و چندسال دیگر او را در رحم خود بپرورانید؛ کاری که مدت‌هاست در ایران به عنوان یکی از راه‌های حفظ قدرت باروری در افراد انجام می‌شود.

کارهایی که هر زنی حداقل یک‌بار باید به‌تنهایی انجام دهد(بخش دوم)

بی‌شک دلیلی وجود دارد که داستان‌های زیادی درباره زنان مستقل وجود دارد یا فیلم‌های زیادی در این مورد ساخته می‌شود. فیلم‌ها و داستان‌هایی که شخصیت‌های زن در آن تأثیرگذار، ملموس و الهام‌بخش نشان داده می‌شوند و از انجام‌دادن کارها به‌تنهایی هیچ نگرانی به دل راه نمی‌دهند. همراه ما باشید. . به یک کلاس آموزشی بروید فرقی نمی‌کند که یک کلاس هنری را انتخاب کنید یا کلاس موسیقی یا رقص: یادگیری یک هنر یا ساز جدید کمک می‌کند مهارت های یادگیری و دوست یابی را ارتقا بخشید و اعتمادبه‌نفس‌تان را افزایش دهید. به همین سادگی.

کارهایی که هر زنی حداقل یک‌بار باید به‌تنهایی انجام دهد(بخش اول)

بی‌شک دلیلی وجود دارد که داستان‌های زیادی درباره زنان مستقل وجود دارد یا فیلم‌های زیادی در این مورد ساخته می‌شود. فیلم‌ها و داستان‌هایی که شخصیت‌های زن در آن تأثیرگذار، ملموس و الهام‌بخش نشان داده می‌شوند و از انجام‌دادن کارها به‌تنهایی هیچ نگرانی به دل راه نمی‌دهند. همراه ما باشید. در تحقیقی که مجله روانشناسی انگلیس (British Journal of Psychology) انجام داده است، دانشمندان متوجه شدند، آن دسته از افراد باهوش که وقت بیشتری با دوستان‌شان می‌گذرانند از زندگی رضایت کمتری دارند. به‌عبارت‌دیگر، گذران اوقات در تنهایی راهی مناسب در کسب رضایت از زندگی و داشتن حال خوب خواهد بود. زمانی که کاری را به‌تنهایی انجام می‌دهید، این فرصت را دارید که با سرعت مناسب خودتان پیش روید، فکر کنید و آنها را بازتاب دهید و به چیزهای جدیدی درباره خودتان پی ببرید و درنتیجه عزت نفس خود را تقویت کنید.

قانون فرزند خواندگی برای زنان مجرد

سال‌ها بود که قانون می‌گفت تنها زوج‌هایی که نمی‌توانند صاحب فرزندی شوند، برای پذیرش سرپرستی کودکی از بهزیستی واجد شرایط‌ هستند اما بعدتر، قانون در تناسب با نیاز زمانه تغییر کرد و دو گروه دیگر به کسانی که می‌توانند برای پذیرش سرپرستی اقدام کنند به قانون اضافه شد؛ زنان مجرد بالای 30 سال و زوج‌هایی که بچه‌دارند یا می‌توانند بچه‌دار شوند. نامش هم شد «قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست»

عوارض جانبی استنشاق وایتکس و مواد سفیدکننده

مواد سفیدکننده به عنوان پاک‌کننده در خانه‌ها بسیار پرطرفدارند و در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق‌های رختشویی و دیگر مکان‌های منزل به وفور یافت می‌شود. این محلول معمولاً حاوی کلُرین است که می‌تواند پارچه‌ها را سفید کند و قارچ‌ها و انگل‌ها را بکشد. با اینکه مواد سفیدکننده تعداد میکروب‌ها و باکتری‌های روی سطوح را کاهش می‌دهند اما بخار یا گازی از خود متصاعد می‌کنند که در صورت استنشاق خطرآفرین است. نفس نکشید! استنشاق گاز یا بوی مواد سفیدکننده می‌تواند منجر به بروز خطرات گوناگونی برای سلامت شود که شامل آسیب رسیدن یا سوختن مخاط مری یا ریه می‌شود. این عارضه منجر به سرفه کردن، نفس کشیدن با صدای قرقره کردن و مشکل در عمل دم و هوا گرفتن باشد. این علائم می‌تواند حفیف یا شدید باشد و شدت آن به میزان قرار گرفتن در معرض ماده سفیدکننده یا میزان سلامت دستگاه تنفسی فرد بستگی دارد. افرادی که آسم دارند، مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی هستند یا دیگر بیماری‌های تنفسی مزمن را دارند ممکن است علائم بیشتر و شدیدتری را تجربه کنند یا تحمل کمتری در برای گاز مواد سفیدکننده یا اصطلاحاً وایتکس داشته باشند.

علائم هشداردهنده سرطان پستان

ایسنا/بوشهر یک متخصص با اشاره به اهمیت شناخت علائم هشداردهنده سرطان پستان عنوان کرد: اگر این سرطان در زمانی که توده‌های سرطانی کمتر از یک سانتیمتر است تشخیص داده شود تا 92 درصد درمان شده و امکان زنده ماندن فرد را افزایش می‌دهد. دکتر مهسا چعبی در کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه‌های پیشگیری از آن گفت: خودآزمایی پستان اولین قدم در تشخیص زودهنگام سرطان است. وی اظهار کرد: تغییر در سبک زندگی، هرم سنی کشور و نوع تغذیه که حاصل آن کم‌تحرکی، چاقی و استفاده روزافزون از تغذیه نامناسب است، در کنار عوامل محیطی مخرب سلامتی که هر روزه بر شدت آن‌ها افزوده می‌شود، بروز بیماری‌های غیر واگیر در کشور را افزایش داده است. این متخصص بیان کرد: سرطان‌ها از جمله بیماری‌های غیر واگیری هستند که هر ساله بر میزان بروز آن‌ها در کشور افزوده می‌شود، به طوری که میزان بروز سرطان‌ها در ایران از حد پیش‌بینی سازمان جهانی بهداشت هم فراتر رفته است.

طالع بینی زن و مرد متولد اردیبهشت

به یك جلسه زنانه سرزده اید، مطمئن باشید رئیس جلسه حتماً زن متولد اردیبهشت است. زن متولد اردیبهشت، احتمالاً چند شیشه ترشی و یا مربا نیز به همراه دارد .می پرسید از كجا می دانم ؟ خوب اگر ونوس را پدید آورنده خوبی ها ، صاحب تجمل و تأمین كننده آذوقه بدانیم ، زن متولد ثور را پیش رو داریم . زنان متولد اردیبهشت به راستی خانه دار هستند . آنها نگران برچیده شدن ریشه های دایمی زندگی و مشغول ایجاد پایه محكمی برای آن هستند . ثبات بهترین واژه برای متولدین این برج است . هرچیز بی ثبات و موقتی ولو بسیار كوچك ، آنها را دچار دلشوره می كند .

طالع بینی مرد و زن متولد خرداد

به به ! از دست مرد متولد خرداد حتماً سرسام می گیرید ! مردان متولد خرداد بسیار گیرا هستند . دوست شما باشد یا عاشق شما ، به هر حال وسوسه انگیر است و جالب اینكه خودش هم به خوبی می داند ! اگر شما لارو جنبنده ای هستید پیله ای زیبا به دور شما می تند و صبر می كند تا به پروانه‏ای زیبا تبدیل شوید ، اما وقتی به خواسته اش رسید ، به این نتیجه میرسد كه دیگر پروانه دوست ندارد و آن وقتست است كه آرام و بی صدا می رود از آن پیله ابریشمی چیزی به جا نمی ماند و شما هم فقط یك سراب دیده اید . پس اگر می‏خواهید عاشق او شوید از ترفند خودش استفاده كنید . بهترین راه برای جذب او بی توجهی است . اگر در میهمانی ها تظاهر كنید كه او را ندیده اید، خواهید دید كه چطور به خود می جنبد و در عرض دو دقیقه به هر بهانه ای كه شده خود را به كنار شما می كشاند.

زیباترین زنان جهان

زنان این کشورها زیباترین زنان جهان هستند زیبایی نعمت خدادادی است که در بعضی از افراد بیشتر وجود دارد . یک سایت معتبر در اقدامی جالب تصاویری از زیباترین زنان دنیا را جمع آوری کرده است . این زنان در کشورهای مختلف دنیا زندگی میکنند و از نظر زیبایی ، ظاهری بی نظیر دارند . زیباترین زنان اهل کدام کشورها هستند؟

سالاد روسی مرغ و کرفس لاغرتان می کند

سالادهایی که همیشه به طور معمول درست می کنیم، یا سالاد کاهو است و یا سالاد شیرازی. اگر این هفته مهمان دارید، برایتان یک سورپرایز ویژه داریم. سالاد روسی که یکی از مواد آن کرفس است و می توانید ادعا کنید سالاد رژیمی برای مهمان ها درست کرده اید. سالادهایی که همیشه به طور معمول درست می کنیم، یا سالاد کاهو است و یا سالاد شیرازی. اگر این هفته مهمان دارید، برایتان یک سورپرایز ویژه داریم. سالاد روسی که یکی از مواد آن کرفس است و می توانید ادعا کنید سالاد رژیمی برای مهمان ها درست کرده اید.

زبان عشق ماه تولدتان

هر فردی، با توجه به خصوصیات اخلاقی اش، زبان عشق خاصی را دنبال می‌کند. به عنوان مثال آنچه در رابطه عاطفی برای یک مهر ماهی اهمیت دارد، با آنچه که یک دی ماهی می‌پسندد، زمین تا آسمان تفاوت دارد. اگر می‌خواهید زبان عشق متولدین ماه‌های مختلف را بدانید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. فروردین: توجه کردن

روش های جوان‌سازی واژن

خانم‌ها باید دقت کنند همانطور که نگران پیری و چروک شدن پوست خود هستند، توجهی به اندام تناسلی و شل شدگی بافت واژن هم داشته باشند. زیرا زیبایی و جوانی اندام تناسلی از جمله نکات مهمی است که در روابط زناشویی تاثیر زیادی دارد. در این مقاله راه‌های جوان‌سازی واژن را بررسی می کنیم. با بالا رفتن سن به مرور تغییراتی در ظاهر و باطن بدن به وجود می‌آید. در خانم‌ها با بالارفتن سن و شروع یائسگی، هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بدن کاهش یافته و سلول‌ها به سمت پیری می‌روند.

روش تهیه مربای سیب درسته!

سیب از جمله میوه های آبدار و خوشمزه می باشد که با استفاده از این میوه می توان کمپوت سیب، ترشی سیب، لواشک سیب، مربا و آب میوه سیب، همچنین انواع کیک ها را تهیه کرد. مربای سیب را می توان با روش های مختلفی تهیه کرد، از این رو در ادامه این بخش قصد داریم، طرز تهیه مربای سیب درسته را آموزش دهیم. توجه داشته باشید که سیب مورد استفاده در تهیه این مربا باید از نوع سیب گلاب و سیب های ریز باشد. مربای سیب درسته را نیز همچون دیگر مرباها نظیر مربا هویج، مربا آلبالو و … را می توان به عنوان یک وعده صبحانه عالی و خوشمزه سرو کرد.

روش تهیه دو نوع سالاد هویج

معمولا هویج پای اصلی سالاد محسوب نمی‌شود و فقط به عنوان یار کمکی در سالاد استفاده میشود، اما در این مورد خاص و خوشمزه هویج اصلی‌ترین عضو این پبش غذا است. یادتان باشد سادگی این سالاد هیچ منافاتی با مزه خوب آن ندارد. وب سایت سوران: معمولا هویج پای اصلی سالاد محسوب نمی‌شود و فقط به عنوان یار کمکی در سالاد استفاده میشود، اما در این مورد خاص و خوشمزه هویج اصلی‌ترین عضو این پبش غذا است. یادتان باشد سادگی این سالاد هیچ منافاتی با مزه خوب آن ندارد.

معرفی کتاب قدرت یک زن

راهنمای زنان برای داشتن زندگی ایده‌آل از گذشته تا کنون، مطالعات زنان موردتوجه بسیاری بوده است و این به‌جهتِ اهمیت بحث آگاهی‌بخشی و کمک به زنان برای داشتن زندگی شاد و سالم است. این اهمیت از آن جهت است که زنان به‌عنوان ستون‌ اصلی کانون خانواده و اولین معلم هر فرد به‌عنوان مادر هستند و آگاهی، شادی و امید به زندگی در آن‌ها می‌تواند افراد زیادی را تحت‌تأثیر قرار دهد. سوال اینجاست که به‌عنوان زن یا مردی که طالب آگاهی بیشتر در مورد زنان هستیم، چرا باید کتاب «قدرت یک زن» را مطالعه کنیم؟ در ادامه، شما را بیشتر با این کتاب آشنا می‌کنیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

رابطه جنسی در دوران بارداری و پس از زایمان

آیا داشتن رابطه جنسی در بارداری بی خطر است؟ داشتن رابطه جنسی یک بخش نرمال یک بارداری نرمال است. دخول و تحرکات ناشی از ارتباط جنسی نمی تواند باعث آسیب به جنین که بوسیله شکم و دیواره ماهیچه ای رحم پوشیده شده و در کیسه آب قرار دارد، باشد. اگرچه انقباضات ارگاسم مانند انقباضات زمان زایمان نیست، اما برای جلوگیری از انقباضات زودرس توصیه می شود از داشتن رابطه جنسی در هفته های آخر دوران بارداری اجتناب گردد.

درمان اسهال در دوران بارداری چیست؟

بروز اسهال مانند یبوست در دوران بارداری شایع است. علل بروز اسهال در بارداری تغییر هورمونها، تغییر رژیم غذایی، و استرس می تواند باعث بروز اسهال در دوران بارداری شود. دلیل شیوع بالای اسهال در بارداری اگر چه بروز اسهال در بارداری شایع است اما عدم مواجهه با اسهال در بارداری به منزله وجود مشکل در باردای مادر نیست.

خانم های طلاق گرفته با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند؟

روانشناس و مشاور خانواده ام و بر این عقیده هستم که واژه طلاق شاید یکی از منفی‌ترین واژه‌ها به‌خصوص در زبان فارسی و فرهنگ ما باشد. تصور نمی‌کنم کسی باشد که از این جدایی قانونی و بعضا عاطفی استقبال کند. اینکه می‌گویم بعضا عاطفی، به دو دلیل است: نخست؛ برخی از زوج‌ها درحالی‌که باهم زندگی می‌کنند عملا از یکدیگر طلاق عاطفی گرفته‌اند و برخی دیگر، درحالی‌که قصد جداشدن دارند، هنوز همسر خود را از نظر عاطفی طلاق نداده‌اند. بنابراین طلاق قانونی همواره با طلاق عاطفی همراه نیست.

چگونه می توانیم به کاهش آلودگی هوا کمک کنیم؟

هوایی که امروز تنفس می کنیم پر از آلاینده های سمی و خطرناک است. آلودگی در محیط زیست می تواند زمین را از زیبایی و تنوع زیستی خود برهاند. هر ساله میلیون ها نفر در سراسر جهان به دلیل مشکلات مختلف مربوط به آلودگی جان خود را از دست می دهند. نکته اصلی برای زندگی سالم شناسایی منابع آلودگی هوا و اجرای راهکارهای عملی است تا بتوانید به جلوگیری از آلودگی هوا کمک کنید. اگر به دنبال فعالیت های زیست محیطی بپردازید، جلوگیری از تبدیل شدن مشکلات آلودگی به مسائل بزرگتر تبدیل به یک دغدغه می شود و در این مطلب سعی کرده ایم تا راه های مختلف کاهش آلودگی هوا را برای شما ارائه می دهیم تا بتوانید خودتان جزئی از افرادی باشید که در این حرکت مثبت سهیم هستند و در جلوگیری از آلودگی هوا در دنیای اطراف خود کمک می کنند.

چگونه کار‌های خانه، مغز را جوان نگه می‌دارد؟!

بعد از در نظر گرفتن عوامل دیگری مانند جنسیت، میزان مصرف سیگار و سن، این تیم دریافت به ازای هر یک ساعت فعالیت فیزیکی سبک در طی روز، حجم مغز فرد 0.22 درصد افزایش می‌یافت که معادل این است که پیری مغز بیش از یک سال به تعویق بیفتد. بر اساس یافته‌های دیگر این پژوهش، افرادی که حداقل 10 هزار قدم در روز بر می‌دارند، حجم مغزشان نسبت به آن‌هایی که، به طور متوسط کمتر از 5 هزار قدم در روز بر می‌دارند، 0.35 درصد بزرگتر است. این مقدار معادل 1.75 سال به تعویق انداختن پیری مغز است. پژوهشگران می‌گویند، حتی سبک‌ترین کار‌های خانه می‌تواند به جوان ماندن مغز کمک کند. این نتایج شاهد دیگری است بر این ادعای علمی که ورزش کردن، حتی بسیار کم، فعالیت‌های مغز را بهبود می‌بخشد.

چگونه رابطه جنسی خود را بهبود بدهیم؟

هورمون تستسترون همانند سوخت یک رابطه جنسی است، هر چقدر که مرد‌ها سنشان بالا میرود میزان تستسترون آن‌ها کاهش پیدا می کند. نوع رابطه و وزن نیز بر روی میل جنسی مردان و میزان تستسترون آن‌ها تاثیر میگذارد. بسیاری از افراد وقتی تحت استرس و فشار روحی هستند میتوانند خیلی از کارها را به خوبی انجام دهند. اما رابطه جنسی معمولا یکی از آنها نیست .استرس در محل کار ، خانه و یا روابط ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد. یاد گرفتن نحوه مدیریت و رسیدگی به آنها به شیوه درست خیلی میتواند کمک کند. خیلی از این کارها را خودتان میتوانید انجام دهید و مشاور و پزشک هم میتوانند به شما در این راه کمک کنند.

چگونه درد زایمان طبیعی را کم کنیم؟

همه می دانیم که زایمان طبیعی با درد شدید همراه است، در این مطلب چند نکته بیان می شوند که می توانند درد زایمان طبیعی را تا حدی کاهش دهند چگونه درد زایمان طبیعی را کم کنیم؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید بدن انسان در حالت عادی توانایی تحمل 45 واحد درد را دارد، این در حالی است که یک مادر، هنگام زایمان طبیعی به طور متوسط 57 واحد درد را تحمل می‌کند که این درد معادل شکستن همزمان 20 استخوان بدن است.در ادامه به راهکارهای کاهش این درد اشاره می کنیم: مکان مناسب و آرامش بخشی را برای زایمان انتخاب کنید مثلا داشتن یک توپ بزرگ برای نشستن روی آن و ورزش کردن در زمان شروع دردها یا داشتن یک صندلی گهواره‌ای برای این که کمی روی آن بنشینید، بسیار کمک کننده است.

تیم منتخب هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان از نگاه آی دبلیو اسپورتس

آی دبلیو اسپورتس تیم منتخب هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان را انتخاب کرد. این گزینش بر اساس آمار بازیکنان در دیدارهای هفته اول لیگ برتر انجام شده است. به گزارش آی دبلیو اسپورتس؛ هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این مسابقات در ۲ گروه ۶ تیمی نخستین دیدارهای فصل خود را برگزار کردند. تیم منتخب هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان از نگاه آی دبلیو اسپورتس از این قرار است:

توصیه‌هایی به خانم‌های باردار در فصل پاییز

معمولا به خانم‌های باردار توصیه می‌شود در فصل پاییز که با شروع سرما و بارندگی همراه است، به تقویت سیستم ایمنی بدن خودشان بپردازند و مراقبت‌های فیزیکی بیشتری از خود داشته باشند تا سلامت مادر و جنین در این فصل زیبای سال به خطر نیفتد. پاییز، یکی از جذاب‌ترین فصل‌های سال است که هوای دلپذیر و مطلوب آن می‌تواند برای تمام افراد جامعه لذت‌بخش باشد. با این‌حال، یکی از مواردی که همواره باید در این فصل مورد توجه قرار بگیرد، حفظ سلامت خانم‌های باردار است.

تفاوت جالب مغز زنان و مردان

اسکن‌های جدید تفاوت واقعی در ساختاربندی مغز زنان و مردان برای انجام مسؤولیت‌های چندگانه و منفرد را به نمایش می‌گذارند. دانشمندان دریافتند مغز زنان برای انجام چند مسؤولیت ساختاربندی شده و مغزهای مردان، برای انجام یک مسؤولیت منفرد پیچیده سیم‌کشی شده است، چه این مسؤولیت خواندن یک نقشه یا پختن غذا باشد. محققان از مغز 949 زن و مرد جوان در بزرگ‌ترین تحقیق از این دست اسکن گرفتند و با استفاده از تصویربرداری ام آر آی انتشار های‌تک، از ارتباطات موجود بین بخش‌های مختلف مغز آن‌ها نقشه‌برداری کردند.

تشخیص تخمک‌گذاری از طریق دمای پایۀ بدن و ترشحات دهانۀ رحم

دانستن زمان دقیق تخمک‌گذاری به شما کمک می‌کند تا زمان برقراری رابطۀ جنسی را تعیین کنید. بسیاری از زنان این کار را با استفاده از کیت پیش‌بینی تخمک‌گذاری انجام می‌دهند؛ استفاده از این کیت کمی هزینه دارد. برخی نیز ترجیح می‌دهند برای پیش‌بینی زمان تخمک‌گذاری، تغییرات دمای پایۀ بدن و ترشحات دهانۀ رحم را تحت نظر بگیرند. همچنین شما می‌توانید برای پیدا کردن روزهای افزایش شانس باروری و روز تخمک‌گذاری خودتان، یک اپلیکیشن بارداری دقیق داشته باشید. در این مطلب با روش استفاده از تغییرات دمای پایۀ بدن و ترشحات دهانۀ رحم برای تعیین زمان تخمک‌گذاری آشنا شوید.

تزیینات شب یلدا

تزیینات شب یلدا شامل تزیین منزل، تزیین آجیل، تزیین میوه، تزیین ژله، تزیین انار و هندوانه و... میشود که ایده های جدیدی برای آن ها در این مطلب وجود دارد. تزیینات شب یلدا خلاقانه و باسلیقه پاییز به آخرین روزهای خود رسیده است و این نشان میدهد که طولانی ترین شب سال یعنی شب یلدا نزدیک است، هرسال شب یلدا شور و اشتیاق خاصی بین ایرانی ها راه می افتد و خانواده ها در کنار هم طولانی ترین شب سال را جشن میگیرند. شب یلدا معمولا همه در خانه بزرگترها جمع میشوند و یک دقیقه بیشتر با هم بودن شان را جشن میگیرند، خانم ها در شب یلدا دوست دارند با ایده های خلاقانه خانه را تزیین و وسایل شب یلدا را آماده کنند. ژله انار مخصوص شب یلدا

تاریخچه ممنوعیت زنان از ورزشگاه شیرودی تا آزادی

صادق درودگر* عضو هیأت رییسه سازمان لیگ فوتبال به گزارش مدال به نقل از فرهنگستان فوتبال:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری مسابقات ورزشی برای مدتی معلق بود و اولین بازی بعد از انقلاب هم در شرایط امنیتی و با حضور مأموران مسلح برگزار شد. آقای محمد شریعتمداری که امروز به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شده و از طرفداران وقت پرسپولیس بود، با موتور ١٢۵ هوندا به استادیوم می آمدند. شور انقلابی به گونه ای بود که ممانعت هایی برای پوشیدن شورت ورزشی وجود داشت و برخی از بازیکنان مانند محمود حقیقیان، بازیکن تیم ملی آن زمان با گرمکن بازی کردند. در زمان آقای حسین آبشناسان بازی ها برگزار و طرح جلوگیری از بازی بازیکنان بالای ٢٧ سال در فوتبال اجرا شد،

پاکسازی منافذ پوست بینی

منافذ پوست سوراخ‌هایی هستند که فولیکول‌های مو در آن‌ها قرار دارند. تمیز نگه داشتن منافذ پوست از بروز گرفتگی در آن‌ها پیشگیری کرده و سلامت پوست را نیز تقویت می‌کند. روش هایی برای پاکسازی پوست بینی و جلوگیری از بسته شدن منافذ آن بیشتر بخش های پوست بدن، از جمله پوست روی بینی دارای منافذ هستند. اگرچه منافذ پوست معمولا کوچک و تشخیص آنها دشوار است، اما بروز انسداد می تواند ظاهری بزرگتر به آنها ببخشد. زمانی که این اتفاق روی بینی رخ می دهد، منافذ پوست بهتر قابل مشاهده هستند. چربی بیش از حد، انباشت سلول های مرده پوست، آلودگی یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می توانند موجب گرفتگی منافذ پوست شوند.

با مواد ضد پیری آشپزی کنید

قطعاً میدانید که آشپزی در سلامت بدن و سلامت پوست نقش بسیار مهمی دارد و یک آشپزی خوب میتواند سلامت شما را تضمین کند و یک آشپزی بد سلامت را از هر لحاظی تهدید کند.ما یک نوع آشپزی داریم به نام آشپزی ضد پیری که مواد خاصی در آن مورد استفاده میگیرد.در ادامه با این مواد آشنا خواهید شد. به نقل از مجله موفقیت، پدیده پیری می‌تواند در هر زمان، بعد از گذشت از سن 30 سالگی شروع شود و معمولا پوست حالت کششی و ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.بدن شروع به سست شدن می‌کند و استخوان‌ها تراکم خودشان را از دست می‌دهند.پوست حالت ارتجاعی، شفافیت و درخشش خود را از دست خواهد داد و چین و چروک می‌خورد. طبق تحقیقات، با مصرف خوراکی‌‌هایی از مواد ساده و قابل دسترس و با طبخی آسان، حمله علایم پیری کند شده و هیجانات و شادابی دوران جوانی زیاد می‌شود.

بدترین و خطرناک ترین شکل استفاده از مواد شوینده

بدترین شکل استفاده از مواد پاک‌کننده و شوینده آن است که آنها را با آب گرم مخلوط کنید یا از آنها در محیط‌های بسته‌ای که بخار آب وجود دارد، استفاده کنید. یکی از مشکلات خانه تکانی‌هایی که در آستانه نوروز انجام می‌شود، اختلالات تنفسی و مسمومیت‌های ناشی از استفاده نامناسب از شوینده‌هاست؛ این درحالی است که با رعایت نکاتی می‌توان از این عوارض جلوگیری کرد. دکتر محمدمهدی سهرابی، معاون فنی بهداشت حرفه‌ای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: مسمومیت‌های شدید با مواد شوینده در آستانه نوروز نتیجه استفاده نامناسب از مواد شوینده و بهداشتی است. ‌

با یک معلول ازدواج می‌کنید؟

برای ازدواج با معلول، بعد از مطرح شدن نقص جسمانی ابتدا باید با پزشک مشورت کرد. باید دید که این نقص جسمانی واقعا چیست و چه مشکلاتی در زندگی ایجاد می‌کند و آیا راه درمانی دارد یا خیر. رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان ضمن بیان این‌که در قانون آمده است پسر سالمی که با یک دختر معلول ازدواج می‌کند باید از سربازی معاف شود، گفت: درحال حاضر سازمان نظام وظیفه زیر بار این موضوع نمی‌رود و این امر را موجب ایجاد مسائل اجتماعی متعدد در جامعه می‌داند درحالی‌که ما برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از این موضوع راه‌حل‌هایی ارایه داده‌ایم.

این نشانه‌ها می توانند علائم یائسگی باشند

بیشتر خانم‌ها وقتی به سنین یائسگی می‌رسند دچار علائم روحی یا جسمی می‌شوند. سن یائسگی عموما در اوایل دهه‌ی پنجاه زندگیست، اما در هر سنی بین 35 تا 59 سالگی می‌تواند روی بدهد. گُرگرفتگی، شایع‌ترین این علامتهاست و دست کم دو سوم زنان یائسه آن را تجربه می‌کنند، اما علائم ناخوشایند دیگری نیز وجود دارد. بیشتر خانمها وقتی به سنین یائسگی می‌رسند دچار علائم روحی یا جسمی می‌شوند. سن یائسگی عموما در اوایل دهه‌ی پنجاه زندگیست اما در هر سنی بین 35 تا 59 سالگی می‌تواند روی بدهد.

ایده‌ های جالب و ساده برای سالگرد ازدواجتان

سالگرد ازدواج همیشه زمان ویژه‌ای از یک رابطه است و با کمک آن می‌توان تاریخ شروع رابطه‌ای زیبا و تجربه عشق را جشن گرفت. در یک رابطه بودن موضوع کوچکی نیست، اما ارزش آن با وجود عشق زیاد، سخت‌کوشی، صبر و فداکاری افزایش پیدا می‌کند و ماندگارتر می‌شود. برترین‌ها: سالگرد ازدواج همیشه زمان ویژه‌ای از یک رابطه است و با کمک آن می‌توان تاریخ شروع رابطه‌ای زیبا و تجربه عشق را جشن گرفت. در یک رابطه بودن موضوع کوچکی نیست، اما ارزش آن با وجود عشق زیاد، سخت‌کوشی، صبر و فداکاری افزایش پیدا می‌کند و ماندگارتر می‌شود. بسیاری از زوج‌ها دوست دارند که سالگرد ازدواج خود را به شکلی به‌یادماندنی برگزار کنند و نهایت لذت را از این روز زیبا ببرند، البته این موضوع اصلاً به معنای صرف هزینه‌های خیلی بالا و عجیب و غریب نیست! بلکه شما می‌توانید با راه‌هایی هر چند ساده، شریک زندگی خود را خوشحال کنید و بودنتان در کنار یکدیگر را جشن بگیرید.

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید این هفت ایده ی جالب را که از دو کارشناس امور جنسی گرفته شده اند را حتما مطالعه کنید. برای برقراری رابطه جنسی زمان هایی را تعیین کنید 30 یا 45 دقیقه از یکی از شب های هفته را به برقراری یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر خود اختصاص دهید. سعی کنید با انجام دادن کارهایی مانند یک حمام دو نفره، رد و بدل کردن حرف های عاشقانه و تحریک کننده و ناز و نوازش همسر خود مانند این که با یک کودک رفتار می کنید تنوع در روابط زناشویی ایجاد کنید و تا جایی که می توانید از روش هایی که همیشه برای برقراری رابطه جنسی به کار می برید، اجتناب کنید.

آیا «بحران میانسالی» واقعیت دارد؟

میانسالی اغلب نقطه عطفی در زندگی افراد محسوب می‌شود. الیوت ژاک، که واژه «بحران میانسالی» را در سال 1965 ابداع کرد، فکر می‌کرد بحران میانسالی نشانی از سر‌زدنِ آفتابِ مرگ است. میانسالی و بحران آن اغلب نقطه عطفی در زندگی افراد محسوب می‌شود. مسیر تا قله کوه پیموده شده و منظره آنسو ناآرام است. همانطور که ویکتور هوگو می‌گوید: «چهل سالگی پیری دوره جوانی است، پنجاه‌سالگی جوانیِ دوره پیری.»

آی یو دی IUD چیست

در حقیقت آی یو دی دستگاه کوچکی است که برای جلوگیری از بارداری (خصوصا برای بانوانی که حداقل یک فرزند دارند) درون رحم قرار می گیرد و یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته و باردار شدن های متوالی (اصطلاحا شیر به شیر) محسوب می شود. یکی از بزرگترین مزیت های این دستگاه آن است که آی یو دی یک روش طولانی مدت برای جلوگیری از بارداری، در عین حال برگشت پذیر و یکی از موثرترین روش های جلوگیری از بارداری است؛ به علت تمام این دلایل بسیاری از بانوان آن را به عنوان بهترین گزینه برای جلوگیری از بارداری می دانند. ,این وسیله باید توسط پزشک تجویز و طی یک عمل سرپایی در رحم قرار گیرد.

اکوی قلب جنین چیست؟

اکوی قلب جنین یک روش تصویربرداری با اولتراسوند است که در طول بارداری انجام می شود تا از این طریق قلب نوزاد را مورد بررسی قرارگیرد. اکوکاردیوگرافی جنین می تواند ساختار و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. از آنجایی که قلب ارگان کاملا پیچیده‌ای است، در هفته‌های اولیه بارداری امکان بروز اختلالاتی در شکل‌گیری آن وجود دارد. این‌گونه مشکلات مادرزادی شامل ایجاد خطراتی در قلب و نیز ایجاد ارتباط غیرعادی بین قسمت‌های راست و چپ قلب و بالاخره تغییر شکل دریچه‌های قلب می‌شود.اکوی قلب جنین یک روش تصویربرداری با اولتراسوند است که در طول بارداری انجام می شود تا از این طریق قلب نوزاد را مورد بررسی قرارگیرد. اکوکاردیوگرافی جنین می تواند ساختار و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. از آنجایی که قلب ارگان کاملا پیچیده‌ای است، در هفته‌های اولیه بارداری امکان بروز اختلالاتی در شکل‌گیری آن وجود دارد. این‌گونه مشکلات مادرزادی شامل ایجاد خطراتی در قلب و نیز ایجاد ارتباط غیرعادی بین قسمت‌های راست و چپ قلب و بالاخره تغییر شکل دریچه‌های قلب می‌شود.

افسانه شب یلدا

ایران زمین، از دیرباز سرزمین افسانه ها و داستان های شگفت انگیز بوده است. به همین دلیل، انواع جشن ها، داستان ها و افسانه ها که خاص اقوامی با ریشه های کهن است در فرهنگ ما دیده می شود. مجله‌ی الی گشت، در گذشته طی دوره های مختلف به این موضوع جذاب و مهم پرداخته است. اما آیا می دانید چرا طولانی ترین شب سال تا این حد برای ایرانیان اهمیت دارد؟

۸ دلیل لکه بینی در فاصله دو پریود زنان

اگرچه لکه بینی درست قبل از شروع دوره ماهیانه و حتی در فاصله بین دو دوره عادت ماهیانه نگران کننده نیست اما در برخی موارد ممکن است نشانه ای از یک بیماری مانند بیماری تیرویید و یا سرطان دهانه رحم باشد. لکه بینی به عنوان خونریزی واژینال بسیار مختصر در نظر گرفته می شود. لکه بینی گهگاه که مداوم نباشد، نگران کننده نیست. برخی از زنان به جای یک روز کامل خونریزی در هر دو طرف از دوره ماهیانه خود دچار لکه بینی خفیف می شوند

۷ مورد از نشانه های بارداری که ممکن است آزاردهنده باشند

بارداری‌، زندگی و بدن شما را تغییر می‌دهد. شما می‌دانید که شکم شما بزرگ می‌شود، احساس خستگی بیشتری می‌کنید و ممکن است با پیشرفت دوران بارداری خود حالت تهوع داشته باشید. اما شاید انتظار برخی تغییرات جسمی دیگر را نداشته باشید. «مایکل هاکاکا» نویسنده کتاب «پاسخ‌های روشن و توصیه‌های هوشمندانه برای بارداری»، می‌گوید: ” هنگام بارداری برای بدن زن اتفاقات زیادی می‌افتد و بیشتر آنها شوک‌آور هستند: شماری از این تغییرات شامل رشد مو روی شکم، یبوست، افزایش ترشحات واژن و بواسیر هستند.” هاکاکا می گوید: “این‌ها چیز‌‌هایی نیستند که خانم‌ها معمولاً در مورد آنها صحبت کنند. بنابراین جای تعجب نیست که کمی شرم‌آور باشد.”

6 کرم ضد آفتابی که مناسب نیستند

SPF فقط میزان محافظت در برابر اشعه‌های UVB که باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود را نشان می‌دهد و کاربردی در مقابل اشعه‌های UVA که باعث سرطان می‌شود ندارد یا بسیار ضعیف است، اما این باور غلط وجود دارد که محصولات با SPF بالاتر، محافظت بیشتری دارند.

تست بارداری یا بیبی چک را چه زمانی باید انجام داد؟

پرسش هایی مانند چه موقع بی بی چک استفاده کنیم؟ چه زمانی بی بی چک مثبت می شود؟ بی بی چک چقدر مطمئن است؟ ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. دانستن برخی نکات می تواند به رفع ابهامات شما در تست بارداری با بی بی چک، کمک کند. برای مثال بهتر است بی بی چک را یک هفته بعد از به تعویق افتادن پریود انجام دهیم. بهتر است بی بی چک را صبح هنگام استفاده کنیم. استفاده از تست بارداری در خانه، می تواند دشواری و ابهاماتی را به همراه داشته باشد، مخصوصا اگر شما مطمئن نباشید که می توان به نتایج تست اطمینان کرد یا خیر؟ دانستن این که چه زمانی و چطور می توان این تست را انجام داد، همچنین خطاهای احتمالی آن شما را نسبت به میزان حساسیت بی بی چک و دقت آن آگاه خواهد کرد. نکات دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله، سعی شده به آن ها پاسخ دهیم. سوالات متداول در مورد تست های بی بی چک 1- چه زمان باید تست بی بی چک انجام شود؟

سونوگرافی NT

سونوگرافی NT بخشی از غربالگری سه ماهۀ اول بارداری است و معمولاً طی هفته‌های 11 تا 13 بارداری انجام می‌شود. در این نوع سونوگرافی، پزشک میزان مایع پشت گردن جنین را با هدف بررسی احتمال اختلالات کروموزومی مانند سندرم داون و تریزومی 18 اندازه‌گیری می‌کند. سونوگرافی NT در کنار آزمایش خون غربالگری، احتمال ابتلای جنین به اختلالات کروموزومی را بررسی می‌کند و در صورت وجود احتمال بالا، پزشک برای تشخیص قطعی، آزمایش‌هایی مانند CVS را تجویز خواهد کرد. در این مطلب با چگونگی انجام سونوگرافی NT، نتایج و عوامل مؤثر در نتیجۀ آن آشنا خواهید شد. چگونگی انجام سونوگرافی NT سونوگرافی NT در اغلب موارد، توسط متخصص سونوگرافی انجام می‌شود که آموزش‌های ویژه‌ای دیده است، اما ممکن است توسط پزشک متخصص زنان و زایمان که دوره‌های ویژه‌ای را گذرانده است نیز انجام شود. در این سونوگرافی اغلب نیازی نیست که لباس‌هایتان را برای انجام اسکن در بیاورید. می‌توانید لباس خود را بالا بزنید و کمربند دامن یا شلورتان را باز کنید. اگر پیراهن پوشیده‌اید، به شما پارچه‌ای برای پوشاندن پاها داده می‌شود. مثانۀ شما برای انجام سونوگرافی NT باید پر باشد و از شما درخواست خواهد شد تا قبل از انجام آن به اندازۀ کافی آب بنوشید. اگر مثانۀ شما خیلی پر شده است و احساس درد دارید به متخصص سونوگرافی اطلاع دهید. در طول انجام این سونوگرافی:

معاینات دندان ‌پزشکی پیش از بارداری

دندان‌های شما یکی از موارد مهمی است که باید پیش از بارداری به آنها رسیدگی کنید. به همین دلیل، بهتر است قبل از اقدام به بارداری برای معاینات و درمان مشکل دندان و لثه خود به پزشک مراجعه کنید. در این مطلب می‌توانید با دلایل اهمیت سلامت دهان و دندان‌ها، ضرورت مراجعه به دندان‌پزشک و خودمراقبتی دهان و دندان قبل و بعد از بارداری آشنا شوید. اهمیت سلامت دهان و دندان قبل از این که تصمیم به بار‌دار شدن بگیرید، باید از سلامت دندان‌ها و لثه‌های خود اطمینان حاصل کنید. باردار شدن سلامت دهان و دندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اگر سلامت دهان و دندان شما در وضعیت ایده‌آلی نباشد، بارداری شما دچار خطر خواهد شد. احتمال بروز انواع مشکلات دهان و دندان به خاطر تغییرات هورمونی در دوران بارداری بیشتر است. پوسیدگی دندان در صورت درمان نشدن ممکن است باعث گسترش عفونت به دیگر بخش‌های بدن شود که در دوران بارداری مسئلۀ بسیار ناخوشایندی است. همچنین بیماری‌های جدی لثه منجر به ایجاد مشکل در بارداری می‌شود. در کنار معاینات عمومی پیش از بارداری و زنان باید معاینۀ دهان و دندان را نیز به برنامۀ خود اضافه کنید.

مصرف فولیک اسید قبل و هنگام بارداری

پزشکان مصرف فولیک اسید در دوران بارداری و حداقل یک ماه پیش از بارداری را ضروری می‌دانند. فولیک اسید که فرمی ساختگی از ویتامین b9 است و فولات نیز نامیده می‌شود، نقشی اساسی در شکل‌گیری لوله‌های عصبی جنین دارد و می‌تواند از بسیاری نقص‌های مادرزادی جلوگیری کند. در این مطلب با دلایل و میزان مصرف فولیک اسید و مواد غذایی حاوی آن آشنا شوید. دلایل مصرف فولیک اسید فولیک اسید در رشد سیستم عصبی جنین نقش کلیدی بازی می‌کند و از پیدایش نقص‌‌های لولۀ عصبی مانند مشکلات بسیار جدی مغزی مثل آنانسفالی و مشکلات نخاعی مانند اسپینا بیفیدا در جنین پیشگیری می‌کند. توسعۀ سیستم عصبی جنین در مراحل بسیار ابتدایی بارداری رخ می‌دهد، حتی پیش از زمانی که فرد متوجه شود باردار است. به همین دلیل، باید پیش از تلاش برای باردار شدن مصرف فولیک اسید را شروع کرد.

مراکز خرید مشهور تهران که خانم ها باید به آنها سر بزنند

1- بازار بزرگ تهران حتما عبارت «از شیر مرغ تا جان آدمیزاد» به گوشتان خورده‌است. بازار بزرگ تهران بهترین مصداق برای این عبارت است. بازار بزرگ تهران مجموعه‌ای بسیار بزرگ است که تقریبا برای خرید هر نوع کالایی که به آن‌جا مراجعه کنید، شما را ناامید نخواهد کرد. بزرگ‌ترین ویژگی این بازار قیمت‌های نسبتا پایین و مناسب‌اش، آن هم در شهر گرانی مانند تهران است. در واقع می‌توان گفت که از نظر قیمت، هیچ مرکز خرید دیگری در تهران توانایی رقابت با بازار بزرگ را نداشته و ندارد. این بازار در منطقه 12 شهری تهران واقع شده‌است و دارای معماری بسیار پیچیده و سنتی است که می‌تواند برای گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ یا گردشگری به منزله یک تفریح نیز به حساب بیاید. هرچند که برای مراجعه به این بازار باید حوصله شلوغی و رفت‌و‌آمد بی‌وقفه مردم را داشته باشید زیرا بازار بزرگ تهران، بدون اغراق شلوغ‌ترین مرکز خرید تهران به شمار می‌رود. همان‌طور که اشاره کردیم در بازار بزرگ تهران می‌توانید هر نوع دسته‌بندی کالایی از لوازم خانگی گرفته تا پوشاک زنانه و حتی خشکبار را به راحتی بیابید.

راه‌ های افزایش شانس بارداری سریع و سالم

برخی از زنان برای باردار شدن و تولد کودکشان در زمان مشخصی برنامه‌ریزی نمی‌کنند، اما برخی از زنان تمایل دارند که کودکشان در زمان خاصی از سال به دنیا بیاید. برای این کار لازم است که پیش از اقدام، شما و همسرتان آمادگی کافی برای بارداری را داشته باشید. یکی از اقدامات مهم برای این برنامه‌ریزی داشتن یک اپلیکیشن دقیق برای باردار شدن است که شما می‌توانید همیشه آن را همراه خود در گوشی موبایلتان داشته باشید. این اپلیکیشن همچنین بارداری هفته به هفته و رشد هفته به هفتهٔ جنین را با تصویر در اختیار شما می‌گذارد و با اطلاع دادن زمان مشخص انجام آزمایشات و غربالگری‌های بارداری کمک می‌کند تا دوران بارداری راحت‌تری را پشت سر بگذارید. در این مطلب با شناخت راه‌های افزایش شانس یک بارداری سریع و سالم، در زمان دلخواهتان آشنا شوید.

چند علامت که نشان می دهد دوقلو باردار هستید

در آمریکا، از هر 100 زن باردار، سه نفرشان دوقلو زایمان می کنند. اگر شما یکی از آنها باشید، ممکن است که بعضی از این علائم را داشته باشید. اگر این علائم را نداشته باشید پس جزء آنها نیستید. در این مقاله نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما بیش از یک بچه باردارید. 1- علائم بارداری دو چندان می شود حالت تهوع صبح ها خیلی بیشتر از بارداری های نرمال و عادی است. سوء هاضمه، تورم و خستگی هم در این گونه بارداری ها شدیدتر است. اگرچه این علائم نشانه این است که دوقلو باردارید اما ممکن است گاهی اوقات این علائم ناشی از آن باشد که بارداری شما از بارداری های نرمال سخت تر است. 2- سه ماهه اول بارداری تان سنگین می شوید: درطول سه ماهه اول بارداری دوقلو، ممکن است که وزنتان بیشتر از آن حدی باشد که یک خانم باردار معمولی می تواند داشته باشد.

چه فاکتورهایی در تعیین رنگ مو و چشم جنین تاثیر می گذارند

تقریباً بیشتر از صفات جسمی و روحی کودک وراثتی می باشد اما استفاده بعضی از میوه ها، سبزی ها و غذاها می تواند در بعضی از صفات کودک اثر گذارد. رنگ مو و چشم جنین تنها بستگی به ژنتیک ندارد. بعضی از پدر و مادرها عاشق بچه ای با چشمان رنگی و موهایی بور هستند و برخی برعکس بچه های چشم و ابرو مشکی را بیشتر دوست دارند برای هر دسته نکاتی وجود دارد که در ادامه می خوانید. چه عواملی در رنگ مو، پوست و چشم نوزاد اثر دارد؟ تقریباً بیشتر از صفات جسمی و روحی کودک وراثتی می باشد اما استفاده بعضی از میوه ها، سبزی ها و غذاها می تواند در بعضی از صفات کودک اثر گذارد. رنگ پوست نوزاد، بهترین معرف کبد و غدد داخلی مادر است. بنابراین برای این که فرزندانتان رنگ و روی خوبی داشته باشد و کبدش هم سلامت باشد در هنگام آبستنی به سراغ دوستان کبد بروید بهترین دوست کبد، روغن زیتون است.

ذهن زنان را بشناسید

زنان و مردان با هم تفاوت های اساسی دارند. این جمله دیگر آنقدر تکراری شده که برای درک آن نیاز به توضیح بیشتری نیست. زن و مرد از دو جنس مختلف با روحیات متفاوت هستند و برای آن که بتوانید با موجودی که تا این حد با شما متفاوت است زندگی خوبی داشته باشید باید او را بشناسید. این ویژگی های زنانه را بشناسید تا بیشتر پی به خصوصیات زنان ببرید: 1.پیوندجویی روان‌شناس‌ها می‌گویند اگر فقط یک فرق بین زن‌ها و مردها باشد این است که برای زن‌ها ارتباط برقرار کردن با دیگران مهم‌ترین چیز است و برای مردها استقلال و اقتدار. این‌که زن‌ها خیلی بیشتر به ارتباط با دیگران اهمیت می‌دهند، از همان کودکی شروع می‌شود. حتماً همه‌ی شما دیده‌اید دخترها عروسک را به‌عنوان اسباب‌بازی اصلی انتخاب و با آن ارتباط برقرار می‌کنند. ‌روان‌شناس‌ها به این ویژگی زنانه «پیوندجویی» می‌گویند.

معاینات عمومی پیش از بارداری

انجام معاینات پیش از بارداری می‌تواند نقشی مهم و مؤثر در بارداری راحت شما و همچنین سلامت جنین داشته باشد. انجام این معاینات این فرصت را به پزشک می‌دهد که بدن شما را برای دوران بارداری آماده کند و احتمال بروز مشکلات را در بارداری به حداقل برساند. همچنین تشکیل پروندۀ سلامت شما پیش از بارداری می‌تواند به عنوان مرجعی مناسب در دوران بارداری باشد. توصیه می‌شود معاینات پیش از بارداری را شش ماه قبل از اقدام برای بارداری انجام دهید. در این مطلب با معاینات عمومی پیش از بارداری آشنا شوید. تشکیل پروندۀ سلامت مادر پزشک در اولین جلسۀ معاینات پیش از بارداری با دریافت اطلاعاتی در مورد شرح حال، مشخصات و پرسیدن برخی سوال‌ها در مورد نسبت خویشاوندی زن و شوهر، سابقۀ بیماری‌های ژنتیک در خانواده، سابقۀ مصرف دارو، الکل و مواد مخدر پروندۀ مادر را تکمیل می‌کند. اگر سابقۀ بارداری قبلی داشته باشید، پزشکتان در مورد مشکلات احتمالی موجود در بارداری قبلی، سابقۀ سقط جنین، تولد فرزند با نقص‌های ژنتیک و همچنین نوع زایمان قبلی شما سوال‌هایی خواهد پرسید. همچنین دربارۀ دوره‌های عادت ماهانه و روش‌های پیشگیری شما نیز سوال‌هایی می‌پرسد. اگر تا به حال زمان شروع و پایان دوره‌های عادت ماهانۀ خود را ثبت نمی‌کردید، الان زمان مناسبی برای شروع این کار است.

علائم اولیه بارداری

از زمان اولین اقدام برای بارداری و انجام معاینات قبل از بارداری تا باردار شدنتان، احتمالاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما اطلاع از موفقیت‌آمیز بودن چنین اقدام و تلاشی برای بارداری است. اما بدانید که این دغدغه شیرین فقط یک شروع دوست‌داشتنی برای 9 ماه پیش روی شماست که طی آن باید برای داشتن بدنی سرحال و به دور از اضطراب و تولد کودکی سالم تلاش کنید. در این مطلب با علائمی آشنا خواهید شد که می‌توانید با دانستن آنها به سرعت متوجه بارداری خود شوید و سپس اطلاعات مفیدی در مورد تمام مراحل خودمراقبتی و مراقبت‌های پزشکی لازم در طول بارداری و عوارض شایع بارداری به دست خواهید آورد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از تقویم بارداری موجود در اپلیکیشن بارداری و وارد کردن اولین روز پریود از آخرین عادت ماهانه خودتان، روز و تاریخ زایمانتان را به دست آورید و تمام هفته‌های بارداری و مراحل رشد کودکتان را با تصویر ببینید. شناخت علائم اولیه‌ اولین نشانه‌های بارداری ممکن است چند هفتۀ اول پس از بارور شدن تخمک مشاهده شود. برخی از علائمی که می‌تواند نشان‌دهندۀ بارداری باشد در زیر آمده است: تأخیر در پریود: عقب افتادن عادت ماهانه اولین علت باردار بودن خانم‌هایی است که برای بارداری اقدام کرده‌اند. بهتر است یک هفته پس از تأخیر پریودتان یک بیبی‌چک تهیه کنید یا خیلی بهتر است اگر برای انجام آزمایش خون به پزشکتان مراجعه کنید.

آیا می توانیم از تولد کودک معلول پیشگیری کنیم؟

فرد کم‌توان یا معلول به کسی گفته می‌شود که بر اثر هر نوع ضایعه جسمی، ذهنی و روانی، دچار اختلال قابل توجهی در سلامت و توانایی‌اش شده است، به‌ شکلی که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی شود. برای شروع شاید بد نباشد ابتدا بدانیم که فرد معلول یا کم‌توان کیست؟ علل و انواع معلولیت کدامند؟ افراد کم‌توان چه ویژگی‌هایی دارند و چطور می‌توانیم از تولد یک کودک معلول پیشگیری کنیم؟ در این مطلب با جواب این سؤالات آشنا شوید. علل تولد یک کودک معلول فرد معلول دارای نقص‌های جسمی، ذهنی یا حسی است و با این نقص‌ها در انجام فعالیت‌هایش و عوامل اجتماعی و فرهنگی، دچار نوعی محدودیت است. معلولیت‌ها می‌تواند به علل ژنتیکی و وراثتی، سوانح مربوط به رانندگی و محل کار، جنگ، خشونت‌های مختلف، شرایط اجتماعی، فرهنگی و محیطی نامناسب مانند فقر، خرافات یا استفاده از مواد مخدر ایجاد شود. برای اینکه روشن‌تر و تفکیک‌شده بدانیم چه عللی باعث ایجاد معلولیت می‌شود، می‌توانید دسته‌بندی‌های زیر را ببینید:

اسکن ناهنجاری‌ های جنین یا آنومالی

اسکن آنومالی که سونوگرافی اواسط بارداری یا سونوگرافی تفصیلی نیز نامیده می‌شود بین هفته‌های 15 تا 28 قابل انجام است. اما از آنجا که بر اساس قوانین ایران، سقط‌درمانی با محاسبۀ تاریخ اولین روز قاعدگی فقط تا پایان هفتۀ 19 امکان‌پذیر است، این اسکن در فاصلۀ هفته‌های 16 تا 18 بارداری انجام می‌شود تا در صورت وجود مشکلی که نیاز به ختم بارداری دارد، این امکان برای والدین وجود داشته باشد. در این مطلب می‌توانید با موارد قابل بررسی در اسکن آنومالی برای زنان باردار و اقدامات لازم در صورت تشخیص احتمالی مشکل آشنا شوید. موارد قابل بررسی در اسکن آنومالی در این سونوگرافی، متخصص یک بررسی بسیار دقیق از اندام جنین و رحم شما انجام می‌دهد و رشد طبیعی جنین و محل قرارگیری جفت در رحم را بررسی می‌کند. فراموش نکنید که احتمال بروز ناهنجاری‌ها تنها در ۵ درصد جنین‌ها اتفاق می‌افتد، بنابراین انجام اسکن ناهنجاری‌های جنینی نباید موجب نگرانی شما شود. همچنین پزشک در این اسکن می‌تواند جنسیت نوزاد را به دقت تعیین کند. اندام‌های مختلف جنین که در اسکن آنومالی مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل موارد زیر است:

آزمایش تشخیصی آمنیوسنتز

آمنیوسنتز؛ Amniocentesis، یکی از آزمایش‌‏های تشخیصی قبل از تولد است که پزشک با استفاده از نمونه‌برداری مایع آمنیوتیک شما و آزمایش آن می‌تواند اختلالات و ناهنجاری‌های کروموزمی‌ای که ممکن است منجر به مشکلاتی در کودک شود مانند سندرم داون را پیش از تولد تشخیص دهد. این آزمایش با توجه به خطرات ممکن برای همۀ زنان باردار تجویز نمی‌شود و تنها برای زنانی انجام می‌شود که سن آنها بالای 35 سال باشد، در آزمایش‌های غربالگری سه ماهۀ اول یا غربالگری سه ماهۀ دوم در گروه پرخطر طبقه‌بندی‌‌شده باشند یا سابقۀ خانوادگی داشتن فرزندی با اختلالات کروموزومی یا نقص‌های لولۀ عصبی داشته باشند. در این مطلب با همه‌ی مواردی که در رابطه با این آزمایش وجود دارد آشنا خواهید شد. عوامل افزایش احتمال اختلالات کروموزومی جنین احتمال داشتن فرزندی با اختلالات کروموزومی، لزوم انجام آزمایش‌های تشخیصی مانند آمنیوسنتز را بالا می‌برد. اگرچه احتمال این اتفاق در بارداری بسیار کم است اما برای پیشگیری از تولد کودکی با این نقص‌ها، انجام این آزمایش‌ها ضروری است. در قسمت زیر برخی از عواملی عنوان شده که باعث افزایش احتمال اختلالات کروموزومی در جنین است و عموماً پزشک با وجود یکی از این موارد برای شما آزمایش آمنیوسنتز یا سایر آزمایش‌های تشخیصی را تجویز خواهد کرد:

فریز تخمک یا فریز جنین کدامیک بهتر است؟

حفظ باروری و تداوم نسل همواره یکی از چالش های بشر در طول تاریخ بوده و دانشمندان برای برطرف نمودن موانع موجود در این مسیر پیوسته در تلاش بوده اند. در این زمینه مشخص شده که برخی بیماری ها و یا حتی درمان های پزشکی می توانند سبب ناباروری شوند. به عنوان نمونه، سرطان از جمله بیماری هایی است که از گذشته تا به امروز، مورد توجه پژوهشگران علوم پزشکی بوده و تلاش های بسیاری در جهت درمان این بیماری صورت گرفته است. فریز تخمک یا فریز جنین همیشه مورد پرسش زوجینی که قصد بارداری به جز روش های طبیعی دارند بوده و معمولا برای افراد دارای مشکلات ناباروری نیز این سوال مطرح می شود که کدام روش بهتر است. فریز تخمک و فریز جنین، هرکدام فرایندهای جداگانه هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. در گذشته که برای این فرایند تکنولوژی چندان پیشرفته ای نداشتیم، معمولا فریز جنین بهتر از فریز تخمک جواب می داد و لقاح شانس بیشتری برای زنده ماندن داشت. اما با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فرایند فریزینگ فلش، این تفاوت از بین رفت و نرخ زنده ماندن هر کدام از آن ها به هم نزدیک شد. حدود 90 درصد از تخمک های فریز شده و 95 درصد از جنین های فریز شده، در این فرایند زنده می مانند.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی زنان زایمان :