گردشگری، امن ترین شهرهای جهان، پل افسانه ای مارکوپولو در چین و مقالات مرتبط در زمینه گردشگری

درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیر

غار نمکدان در جزیره قشم

غار نمکین قشم، معروف به غار نمکدان، طولانی ترین غار نمگی جهان و در فاصله ی 90 کیلومتری قشم واقع شده است. این غار، در بخش جنوب غربی جزیره واقع شده و فاصله آن از اولین جاده، حدوداً ۲ کیلومتر است. غار نمکدان ، در داخل کوهی به همین نام قرار گرفته که وجود رگه های سفید نمک، بر بدنه این کوه نمکی، از دور منظره ای جالب و دیدنی را نمایان می سازد .

خانه امام جمعه!

خانه امام جمعه در محدوده بافت تاریخی تهران در خیابان ناصر خسرو (ناصری سابق) روبروی وزارت دارائی در کوچه امام جمعه قرار گرفته است. محله‌ای که این خانه در آن واقع شده در گذشته‌های دور به نام محله عودلاجان شهرت داشته است و تکیه دولت سابق هم در همین محله و با اندکی فاصله از خانه امام جمعه قرار داشته که امروزه نشانه‌های معماری آن محو شده است. قدمت این بنا به دوره قاجاریه و به سال‌های 1280هـ. ق تا 1300 هـ. ش می‌رسد و در تاریخ ۲۶ آبان 1375 به ماده 1772 در فهرست آثار ملی ثبت گردید.

دختر هفت هزارساله خیابان مولوی

چند سال پیش سفال‌های مربوط به هزاره‌های پیش از میلاد از دل زمین شکافته شده سربرآوردند تا در مقابل دیدگان «مهسا»دانشجوی 23 ساله ای قرار گیرند که عشق به باستان‌شناسی را با زندگی خود درآمیخته بود. سفال‌هایی که او را هدایت کردند تا رسیدن به اسکلتی 7 هزار ساله که تاریخ را تغییر داد.به گزارش خبرگزاری برنا، روزهای پاییزی سال گذشته بود. در پیاده روی خیابان مولوی قدم می‌زد که به کنار چاهی رسید، چاهی قدیمی، چاهی کنار فاضلاب که نشان می‌داد سال‌هاست آنجاست، مهسا وهابی، دانشجوی 23ساله باستان شناسی که کاوش در پس آن کنجکاوی وی را به اسکلتی رساند که در اعماق آن چاه 7 هزار سال خوابیده بود، کشفی که برگی تازه از قدمت تهران،پایتخت ایران را به دست دختری جوان رقم زد.

عضو شورای تهران: نقش ظریف در استرداد نقش برجسته سرباز هخامنشی برجسته است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استرداد نقش برجسته سرباز هخامنشی پس از 80 سال به ایران گفت: نقش محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در این امر برجسته است. احمد مسجدجامعی عصر سه شنبه درآیین نمایش نقش برجسته سرباز هخامنشی (که پس از 80 سال از آمریکا به ایران بازگشته) در برج میلاد بابت تلاش های مجموعه وزارت امورخارجه کشورمان برای تحقق این امر قدردانی کرد. وی همچنین گفت: کاش دختر هفت هزار ساله مولوی را هم کسی ربوده بود تا این قدر مورد احترام قرار می گرفت.

ویلاسازی گلوی گردنه حیران را گرفته است

سالهاست که ویلاسازی در گردنه حیران شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان جریان دارد که مشاهده باغ ویلاهایی که به جان طبیعت و جنگل های بکر و هیرکانی منطقه کوهستانی حیران افتاده و چهره زیبا و طبیعی این منطقه را تغییر داده اند، دل هر دوستدار طبیعت را به درد می آورد. ویلاهای لاکچری که متعلق به ثروتمندانی هستند که با رانت، مجوزهای ساخت و ساز را در قالب طرح هادی روستایی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن

نکاتی برای مسافرت هوایی با حیوانات خانگی

سفر هوایی با حیوانات خانگی همیشه مقداری استرس زا است-هم برای صاحبان حیوانات و حیواناتشان-اما با برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی مناسب می توان دشواری هایی که که در سفر با حیوانات در آمیخته است را می‌توان کاهش‌داد‌ و به خود اطمینان خاطر‌داد که مسافرت حیوان خانگی شما در امنیت کامل به وقوع می پیوندد. زودتر اقدام به رزرو بلیط کنید

نام کشورها از کجا آمده‌اند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که نام کشورها از کجا آمده‌اند؟ برای دانستن پاسخ این سوال تا پایان همراه ما بمانید. در واقع تقریبا هر کشور در دنیا نامش را از این چهار مورد گرفته است: ۱. یک قبیله، ۲. ویژگی یک زمین، ۳. توصیف یک جهت یا ۴. یک فرد مهم. این اطلاعات بر اساس تحقیقات Quartz است که 195 کشور را در فهرست کتاب فرهنگ لغت نام‌های مکان‌های جهان (Oxfprd Concise Dictionary of World Place Name) قرار داده است.

زیباترین نقاط جهان که قبل از مرگ باید ببینید

همه ی ما لیستی از مکان هایی که آرزو داریم روزی به آنها سفر کنیم داریم. اما ما در این جا به مکان هایی اشاره می کنیم که کمتر کسی به آنها سفر کرده است و حتی اسمشان را شنیده است. در لیست همه نوع مقصدی وجود دارد از دریاچه نمکی که به شما حس راه رفتن در آسمان را می دهد تا کوه های رنگین کمانی. در آخر احتمالا چند مورد از لیست را به مقاصد خود اضافه خواهید کرد. ۱.دریاچه نمک اویونی- بولیوی Uyuni Salt Flats

چشمه های همزاد: باداب سورت مازندران ایران و پاموک کاله ترکیه

چشمه‌های پلکانی باداب سورت در روستای ارست شهر ساری استان مازندان به دلیل چند ویژگی خاص در میان چشمه‌های جهان به یکی از زیباترین آثار طبیعی تبدیل شده‌اند. باداب سورت از دو چشمه تشکیل شده که آب این دو چشمه به دلیل دارا بودن مواد معدنی خاص، بو و مزه، رنگ‌های متفاوتی همچون قرمز و نارنجی دارد. همچنین این چشمه‌ها از بستر تراورتنی برخوردار هستند. تراورتن نوعی سنگ آهک تزئینی است که بر اثر رسوبات چشمه‌ها به وجود می‌آید.

چشمه باداب سورت ساری به بخش خصوصی واگذار می‌شود

فرماندار ساری از آغاز واگذاری فرآیند چشمه باداب سورت ساری خبر داد و گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه‌های مسؤول آغاز فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است. عباسعلی رضایی در جلسه بررسی و پیگیری موضوعات منطقه توریستی گردشگری چشمه باداب سورت با اعلام اینکه فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت آغاز شده است، گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه‌های مسؤول آغاز فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است.

مناطق بکر شمال ایران کجاست؟

«می‌خواهیم برویم جایی که خبری از دود و ماشین و آدمیزاد نباشد.» این جمله بسیاری از عاشقان مناطق بکر است، آنهایی که از شلوغی و سرو صدا به تنگ آمده‌اند و دنبال جاهایی هستند که خبری از سروصدا در آنها نیست و کمتر گردشگری را می‌توان در اطرافشان دید. اما دلیل دیگری هم باعث علاقه به مناطق بکر می‌شود: کشف جاهایی جدید و دست نخورده که پای کمتر کسی به آنها باز شده و چهره‌شان به وسیله انسان‌ها دگرگون و امروزی نشده است. در ایران مناطق بکر زیادی وجود دارد، اما ما در اینجا می‌خواهیم تعدادی از مناطق بکر شمال ایران را معرفی کنیم، باشد که این مناطق را همانطور که هستند بکر نگه داریم و با ریختن زباله چهره‌شان را زشت نکنیم.

معرفی نمادهای باشکوه و اسرارآمیز ایران باستان

نمادهای ایران باستان همیشه با شکوه و اسرارآمیز بوده‌اند. این نمادها نه تنها در دست‌نوشته‌های سنگی باستانی قابل مشاهده هستند، بلکه در زمان حال نیز میراث خود را حفظ کرده‌اند. این واقعیت که این نمادها در سراسر کشورمان استفاده می‌شوند، اهمیت آنها را در طول زمان نشان می‌دهد. در ادامه با مهمترین نمادهای ایران باستان آشنا می‌شویم. فرهنگ ایران باستان چنان‌چه امروز می‌دانیم، سرزمین ایران باستان در منطقه‌ای که درحال‌حاضر به عنوان ایران و افغانستان شناخته می‌شود، واقع شده‌است. این تمدن بشری در حدود 1200 سال پیش از میلاد مسیح وجود داشته‌است. نخستین دولت ایران در سال 700 قبل از میلاد تاسیس شد. این سرزمین باستانی دارای نشانه‌هایی از حملات موفقیت‌آمیز تعدادی از کشورگشایان بلند پرواز است. مهم‌ترین سلسله‌هایی که به ایران حمله کردند عبارتند از یونانی‌ها، اعراب، ترک‌ها و مغولان معروف. این امپراتوری به طور مداوم از طریق فتوحات (کشورگشایی) منظم نظامی گسترش یافت.

معبد سنگی آناهیتا، کرمانشاه

معبد سنگی آناهیتا که از آثار باستانی پیش از میلاد مسیح به شمار می‌آید در شهر کنگاور استان کرمانشاه قرار گرفته است و دنیایی از شگفتی را به همراه دارد. بر اساس منابع تاریخی این معبد در گذشته به عنوان مکانی برای احترام به مقام الهه آب یا همان آناهیتا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. برترین‌ها: آثار تاریخی به جا مانده از گذشته‌های خیلی دور همیشه پر از هیجان، جذابیت و شگفتی هستند و کند و کاو در حقایق هر کدام از آن‌ها لذت فراوانی را به دنبال دارد. خوشبختانه کشور ما به لحاظ قدمت بالایی که دارد از آثار تاریخی بسیاری برخوردار است که از زمان‌های باستان گرفته تا یک قرن اخیر را شامل می‌شوند.

مسجد کبود تبریز؛ هنر معماری در دستان کاشی‌کاری‌ها

کشور ما به لحاظ آنکه تاریخ پرفرازونشیبی را به چشم خود دیده و در دوره‌های مختلفی نیز تحت سلطه حکومت‌های گوناگون قرار گرفته است دارای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی است. در این میان اهمیت همیشگی مذهب و ادیان نیز در فرهنگ کشور ما اماکنی را از خود به یادگار گذاشته است. در صنعت گردشگری ایران اماکن مذهبی و تاریخی به نوبه خود اهمیت بسیاری دارند و موردتوجه بسیاری قرار بگیرند. کشور ما به لحاظ آنکه تاریخ پرفرازونشیبی را به چشم خود دیده و در دوره‌های مختلفی نیز تحت سلطه حکومت‌های گوناگون قرار گرفته است دارای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی است. در این میان اهمیت همیشگی مذهب و ادیان نیز در فرهنگ کشور ما اماکنی را از خود به یادگار گذاشته است. در صنعت گردشگری ایران اماکن مذهبی و تاریخی به نوبه خود اهمیت بسیاری دارند و موردتوجه بسیاری قرار بگیرند.

کویر مصر

بدون شک ایران را می توان یکی از خوش آب و هواترین کشورهای دنیا دانست که چهارفصل بودنش اصلی ترین دلیل آن است. به هر کجای این کشورکه رو کنید، بسته به منطقه ای که در آن هستید، به مناطق بارانی، معتدل، سرد و یا گرم و خشک برمی خورید. یکی از زیباترین جلوه های طبیعتی ایران، کویرهای آن است، کویرهایی که یکبار سفر به آنها کافیست تا برای همیشه افسون آن بمانید و رفتن به کویر مصر دقیقا این حس را در فرد بوجود می آورد. مصر جایی است که یکبار بازدید از آن کافیست تا خاطره اش برای همیشه در ذهنتان بماند. با ما همراه باشید:

معرفی موزه‌های شهر تهران؛ ۱۰ تا از بهترین‌ها

شهر بزرگ و زیبای تهران دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است، تا جایی که می‌تواند به اندازه کافی رسالت خود را به عنوان پایتخت کشور به جا بیاورد، از پارک و سینما و انواع و اقسام مراکز خرید گرفته تا مناطق تاریخی و فرهنگی. شهر بزرگ و زیبای تهران دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است، تا جایی که می‌تواند به اندازه کافی رسالت خود را به عنوان پایتخت کشور به جا بیاورد، از پارک و سینما و انواع و اقسام مراکز خرید گرفته تا مناطق تاریخی و فرهنگی.

گران ترین کشورهای جهان برای زندگی

چه بخواهید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید، چه نه، احتمالا درمورد لیست گران ترین کشورهای دنیا کنجکاو باشید. شرکت «MoveHub» در زمینه‌ی کمک به مهاجرت افراد فعالیت می‌کند. این شرکت، اخیرا نتیجه‌ی بررسی‌های خود را در مورد گران‌ ترین کشورهای دنیا برای زندگی، منتشر کرده است که در ادامه مقاله می‌خوانید. شرکت «MoveHub» برای ارزیابی و تعیین فهرست گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی، عوامل متعددی را در نظر گرفته است، از جمله هزینه‌ی خرید مواد غذایی، هزینه‌ی حمل‌ونقل عمومی، صورت‌حساب‌ها و قبض‌ها، رستوران‌ها و هزینه‌ی کرایه‌ی مکانی برای زندگی. این عوامل در یک فهرست گردآوری شده‌اند. شهر نیویورک به عنوان معیار برای این ارزیابی تعیین شده است.

گردشگری سلامت، انواع و ابعاد آن

بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامتی «حالتی از خوشبختی فیزیکی، ذهنی و اجتماعی است و نه فقط غیاب کامل بیماری یا ضعف.» در راستای همین تعریف، تندرستی را می توان با سلامتی برابر گرفت. سلامتی و حال خوب در برگیرنده ابعاد خوشبختی مانند ابعاد فیزیکی، ذهنی، اجتماعی، جنسی، هیجانی، فرهنگی، معنوی، تحصیلی، شغلی، مالی، قومی و وجودی است. اما اگر گردشگری را پیش از تمامی این مفاهیم اضافه کنیم باید به چه ابعادی در تعریف گردشگری سلامت توجه کنیم؟ این مقاله به نقل از مجله Medical Tourism می‌کوشد به پیشرفت درکی بهتر از تعریف گردشگری سلامت و تندرستی در سراسر جهان و جایگاه آن کمک کند و چند هدف را دنبال می‌کند:

گردشگری سلامت در فیلیپین

توریسم درمانی درفیلیپین از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و فیلیپینی‌‌ها می‌توانند در تمام زمینه‌های پزشکی با بهره‌گیری از کادر مجرب و مشهور به ویژه در شهر مانیل پایتخت فیلیپین، خدمات درمانی درخشانی ارائه کنند. بهترین کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها در این کشور واقع شده است که با تسهیلات موجود محیطی مطلوب را برای استراحت و درمان فراهم می‌کند. همچنین در فیلیپین بهترین چشمه‌های آب معدنی جهان نیز واقع شده است که بسیاری از توریست‌ها را به سوی خود جذب می‌کند. مراکز درمانی ماکاتی در فیلیپین افتتاح شد دستیابی به سهم بیشتر از اقتصاد گردشگری سلامت سیاستی است که اغلب کشورهای دارای پتانسیل‌های پزشکی در تلاش هستند از آن استفاده کنند. از این رو فیلیپین هم با درنظر گرفتن توانمندی‌های پزشکی و همچنین طبیعت کشور از ابتدای دهه گذشته به این فکر افتاده که گردشگری سلامت خود را توسعه ببخشد.

گردشگری سلامت در جزیره کیش

گفت‌وگو با سعیده مهرعلیزاده رئیس اداره توسعه گردشگری و دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت جزیره کیش جزیره کیش یکی از مناطق آزاد کشور است که هرساله توریست‌های بسیاری برای گذران فراغت خود به این جزیره لوکس سفر می‌کنند. این جزیره با توجه به موقیعتی که دارد می‌تواند تبدیل به یکی موثرترین مناطق گردشگری سلامت کشور شود؛ اما پرسش اینجاست که تاکنون چه میزان از ظرفیت این جزیره استفاده شده است؟ سعیده مهرعلیزاده رئیس اداره توسعه گردشگری و دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت جزیره کیش معتقد است که ظرفیت‌های این جزیره مغفول مانده است. او در گفت‌وگو با خبرنگار مدتورپرس از فرصت‌های این جزیره می‌گوید.

گردشگری سلامت چین در حال رشد است

گردشگری سلامت در چین در سال جدید نسبت به سالیان گذشته رشد داشته است بررسی وضعیت تورها در چین نشان‌دهنده این است که گردشگری سلامت تا چه حد مورد انتخاب چینی‌ها قرار گرفته است. در روزهای گذشته نیز گزارشی در این زمینه در انجمن گردشگری چین منتشر شده است. طبق گفته «ژو هایدونگ» (Zhu Haidong) از مدیران دپارتمان بین‌المللی اداره طب سنتی چین، گردشگری سلامت شامل هر چیزی است که مرتبط با مداوای پزشکی و حفظ سلامتی و نمایش طب سنتی کشور چین باشد.

گردشگری حیات وحش چیست؟

گردشگری را به طور کلی می‌توان مسافرت برای تفریح تعریف کرد. در سال‌های اخیر، گردشگری شاخه‌ها و انواع مختلفی دارد که روز به روز بر رونق آن‌ها افزوده می‌شود. از میان بخش‌ها و زیرشاخه‌های مختلف حوزه گردشگری، کجارو این بار به سراغ شاخه «گردشگری حیات وحش» خواهد رفت و در ادامه با مفهوم اصلی این حوزه بیشتر آشنا خواهیم شد. گردشگری حیات وحش (Wildlife Tourism)، شاخه‌ای از گردشگری است که طیف بسیار گسترده‌ای داشته و اهداف بسیار زیادی را دنبال می‌کند. حمایت از حیوانات و آشنایی بیشتر با آن‌ها از هر نظر (که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به محل زندگی و نوع رفتار اشاره کرد)، سفر کردن برای دیدن حیوانات و آشنایی بیشتر با حیات وحش منطقه‌ای خاص و حتی عکسبرداری از حیوانات مختلف و در یک کلام هر چیزی که به سفر در راستای بررسی حیات وحش از هر لحاظ مربوط شود، همه و همه در شاخه گردشگری حیات وحش قرار گرفته و همین عوامل باعث شده‌اند تا این حوزه از گردشگری بسیار وسیع و گسترده باشد.

کوچکترین کشورهای جهان

در سراسر دنیا بیش از 200 کشور وجود دارد که احتمالا نام هر کدام از آنها حداقل یک بار به گوش‌تان خورده باشد. اما ایالت‌ها و سرزمین‌هایی نیز روی این سیاره وجود دارند که بسیار کوچک و گمنام هستند و احتمالا از وجودشان اطلاعی نداشته باشید. این مناطق، مساحت بسیار اندکی از کره‌‌ی زمین را اشغال می‌کند و در بعضی از آنها فقط دو خانواده سکونت دارد. در این مقاله با 10 کشور از کوچکترین کشورهای جهان آشنا می‌شویم که جمعیت آنها از یک روستای کوچک هم کمتر است.

کوچ سرفینگ یا مهمان نوازی رایگان

کاوچ سرفینگ یا کوچ‌سرفینگ (CouchSurfing): به معنای کاناپه گردی یک سایت گردشگری است که به صورت یک شبکه اجتماعی و یکی از معروف‌ترین پرتال‌های گردشگری در اینترنت است که در زمینه «مهمان‌نوازی و اقامت رایگان» فعالیت می‌کند و چند سالی هست که بین ایرانیان به محبوبیت قابل توجهی دست یافته‌است. خلاقیت و نوآوری این شبکه، در عرصه گردشگری مجازی ( e-tourism) می‌باشد و از جنبه کسب و کار نیز، یکی از نمونه‌های موفق کارآفرینی دیجیتالی(Entrepreneurship) است و در زمینه ایجاد و تقویت دوستی و تبادل فرهنگ‌ و تجربه و کم کردن هزینه‌ها و آسان شدن مسافرت فعالیت می‌کند. کوچ‌سرفینگ، در واقع هیچ یک از خدمات بالا را خودش ارائه نمی‌دهد، بلکه با پشتیبانی دائمی از سایت و ارائه خدمات مجازی، فقط زمینه آشنایی کاربران با یکدیگر را فراهم می‌نماید.

کدام کشورها مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا را دارند؟ (بخش دوم)

مونته نگرو؛ طعم ایتالیایی، ظروف روسی و شیرینی فرانسوی در آشپزی مونته نگرو عطر و طعم ایتالیایی، ظرف و ظروف روسی و شیرینی‌های فرانسوی حرف اول را می‌زنند. آشپزی مونته نگرو به خاطر عطر و طعم پنیرهایش، سوپ‌های مختلف و غذاهای گوشتی و دریایی مشهور است. اگر گذرتان به مونته نگرو افتاد این موارد را در مورد آشپزی مونته نگرو فراموش نکنید: *بورک گوشت و پنیر *Buzara: که متشکل از میگوهای پخته شده در سس مخصوص و ادویه‌های محلی است و با انواع نوشیدنی سرو می‌شود.

کدام کشورها مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا را دارند؟ (بخش اول)

در لیست خوشمزه‌ ترین و معروف ترین غذاهای دنیا و البته خوشمزه ترین کشورهای دنیا قرار نیست رتبه‌بندی خاصی انجام شود، ۲۰ کشور به صورت تصادفی در این لیست ردیف شده‌اند و بحث اول یا دوم بودن یک کشور مطرح نیست. در لیست خوشمزه‌ترین کشورهای دنیا کشور ویتنام یکی از صاحب سبک‌هاست. در آشپزخانه ویتنامی خمیر میگو، سس ماهی، برنج، انواع ادویه و چاشنی، ریحان تایلندی و انواع میوه و سبزی به چشم می‌خورد. اما در عین حال برخلاف سایر کشورهای آسیایی غذاهای ویتنامی از جمله سالم‌ترین غذاهای آسیایی محسوب می‌شوند. برخی از مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای ویتنامی عبارتند از: *Goi cuon (گوی کوئون): رول‌های بهاری پر شده با گشنیز، سبزیجات، گوشت چرخکرده، میگو یا خرچنگ.

کریسمس در چین

درصد بسیار کمی از جمعیت چین مسیحی هستند و بیشتر افراد در مورد کریسمس اطلاعات کمی دارند. به همین دلیل، کریسمس در چین فقط در شهرهای بزرگ، جشن گرفته می‌شود. در شهرهای بزرگ چین مثل سایر شهرهای دنیا، برای جشن کریسمس رسوم خاصی از جمله تزیین درخت کریسمس، نورپردازی منازل و خیابان‌ها با ریسه‌ها و چراغ‌های رنگی و تزیینات مخصوص کریسمس در مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ وجود دارد. سانتا کلاوس یا بابانوئل در چین «Shen Dan Lao Ren» نامیده می‌شود و مثل اروپا و آمریکا او را می‌توانید در فروشگاه‌ها ملاقات کنید.

کلیسا غوطه ور ایزنیک، در ترکیه

شاید نام شهر ایزنیک در استان بورسا ترکیه کم تر به گوشتان خورده باشد اما ترک ها به این شهر و سنت کاشی کاری عثمانی و تاریخ غنی آن افتخار می کنند و یکی از شهر هایی است که در شکل گیری مسیحیت نقش بسزایی داشته است. یکی از مهم ترین اتفاقات اخیر که در این شهر صورت گرفت کشف کلیسا غوطه ور در دریاچه ایزنیک بود و باعث شد کلیسا غوطه ور ایزنیک (Basilica of Saint Neophytos) جزء 10 کشف مهم سال 2014 نام بگیرد. جاذبه های گردشگری ایزنیک نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند.

کویر‌های دیدنی اطراف تهران

آیا شما هم به دنبال جایی متفاوت و غرق در آرامش و سکوت هستید؟ آیا دلتان برای آسمانی آرام و پرستاره تنگ شده؟ یا هوس تماشای طلوع خورشید درکنار رمل‌های گرم و نرم را کرده‌اید؟ با این اوصاف اگر به‌دنبال یک گردش 1.5 روزه متفاوت هستید ما به شما کویرنوردی اطراف تهران را پیشنهاد می‌کنیم. الناز عباسیان: آیا شما هم به دنبال جایی متفاوت و غرق در آرامش و سکوت هستید؟ آیا دلتان برای آسمانی آرام و پرستاره تنگ شده؟ یا هوس تماشای طلوع خورشید درکنار رمل‌های گرم و نرم را کرده‌اید؟ با این اوصاف اگر به‌دنبال یک گردش 1.5 روزه متفاوت هستید ما به شما کویرنوردی اطراف تهران را پیشنهاد می‌کنیم. تعجب نکنید. اگر فقط یک‌بار این سفر را تجربه کنید، حتما مشتری ثابت کویرنوردی خواهید شد، زیرا شب هنگام، تماشای آسمانی صاف و چراغانی به شما آرامشی وصف‌ناپذیر می‌دهد؛ آسمانی که در شهر پر از دود تهران دیده نمی‌شود.

غذاهای سنتی کشورهای مختلف جهان

همه کشورها غذای سنتی خاص خود را دارند که برگرفته از فرهنگ آنها است. مثلا در ایران، استان های مختلف که فرهنگ های متفاوتی دارند، هر کدام غذای خاص خود را دارند. کباب در بازار مراکش در مراکش دوشنبه بازارهایی وجود دارد که هر نوع کالایی بخواهید را در آن می توانید، پیدا کنید. یک طوری می توان گفت شبیه بازارچه های خود ما ایرانی هاست. یکی از غذاهای خیابانی و سنتی که در این بازار فروخته می شود کباب است. انواع مختلف کباب؛ گوشت مرغ، گوسفند یا گوساله در سیر، گشنیز و دارچین خواباننده می شوند و روی آتش کباب می شوند. این غذا در مراسم های خاص این کشور نیز تهیه و سرو می شود. اما بیشتر در همین بازارها و بازارچه ها می توانید این غذا را پیدا و خریداری کنید.

غار یخگان

موقعيت جغرافيايي : غار يخكان در منتهي اليه جنوب شرقي شهرستان خلخال (استان اردبیل)، در ضلع جنوب غربي رشته كوه ماسوله داغ و در ارتفاع 2350 متري از سطح دريا واقع شده است. * مختصات جغرافيايي: طول شرقي ° 48 ´ 52 °50 عرض شمالي ° 37 ´10 ° 16 * راه ارتباطي: مسير شماره1: استان زنجان - بخش طارم - شهرستان درّام - حدود 1 ساعت و نيم مسير خاكي تا روستاي ركن آباد و جلال آباد و حدود 30 مسير پياده روي تا دهانه غار. مسير شماره2 :استان اردبيل - مسير خلخال به گیلان (اسالم) - شهر كلور مرکز بخش شاهرود – روستاي شال - روستاي ماجولان - روستاي جلال آباد. مسير شماره3 :استان گیلان - شهر ماسوله - مسير ماسوله به شهرستان درّام - حدود 1ساعت مسير خاكي تا روستاي جلال آباد

غار علیصدر

غار قوری قلعه یا قوری قلا (کردی: قوڕه‌قه‌ڵا) بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه با پیشینهٔ 65 میلیون سال است؛که در استان کرمانشاه قرار دارد. این غار در 25 کیلومتری شهر روانسر، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر - پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته‌است. درازای این غار 12 کیلومتر و ژرفای آن 3140 متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده‌است. در سال 1355 یک گروه از غارشناسان انگلیسی و در سال 1356 گروه دیگری از غارنوردان فرانسوی بخشهایی از غار را بطول پانصدوپنجاه متر بررسی و اکتشاف کردند. در دهه 1360 نیز گروهی از غارنوردان کرمانشاهی بخشهای جدیدی از غار را تا عمق بیش از سه کیلومتر اکتشاف و شناسایی کردند.

غار قوری قلعه

غار قوری قلعه یا قوری قلا (کردی: قوڕه‌قه‌ڵا) بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه با پیشینهٔ 65 میلیون سال است؛که در استان کرمانشاه قرار دارد. این غار در 25 کیلومتری شهر روانسر، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر - پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته‌است. درازای این غار 12 کیلومتر و ژرفای آن 3140 متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده‌است. در سال 1355 یک گروه از غارشناسان انگلیسی و در سال 1356 گروه دیگری از غارنوردان فرانسوی بخشهایی از غار را بطول پانصدوپنجاه متر بررسی و اکتشاف کردند. در دهه 1360 نیز گروهی از غارنوردان کرمانشاهی بخشهای جدیدی از غار را تا عمق بیش از سه کیلومتر اکتشاف و شناسایی کردند.

کلوت شهداد

خاموش و مطمئن، شبانه روز نشسته به تماشای افق های بی کران. کلوت بی حد و حصر آرام است. آن قدر که نمی توان به آن حسادت نکرد. در سرزمین کلوت ها باد نرمی در گوش زمزمه می کند و آدمی را به تماشای وقار کویر لوت می خواند. هنگامه ی طلوع و یا غروب که در میان کلوت ها باشید محال است چیزی جز از تحسین چنین شگفتی ای به ذهنتان خطور کند. آفتاب که رو به غروب می گذارد، آرام آرام ستاره ها پیدا می شوند تا پهنه ی سیاه آسمان را به زیباترین تصویر در دنیا بدل کنند. هنگامه ی شب خیلی ساده می توان در آسمان شهر کلوت ها غرق شد و دسته دسته ستاره چید. بر بلندای این کلوت ها که بایستید واقعیت و خیال در هم می آمیزند، زمان و مکان گم می شوند و تجربه ای عمیق و فراموش ناشدنی را رقم می زنند.

کشف معبد گمشده در مصر

باستان‌شناسان خبر از کشف معبدی در مصر داده‌اند که 2200 سال قدمت دارد و به‌صورت تصادفی هنگام حفر چاه توسط کارگران پیدا شد. باستان‌شناسان، معبدی در مصر پیدا کردند که تصور می‌شود به فرعون بطلمیوس چهارم متعلق باشد. طبق اعلام وزارت باستان مصر، بنای این مقبره‌ی باستانی که 2200 سال قدمت دارد، به‌صورت تصادفی توسط کارگران ساختمان‌سازی پیدا شد که مشغول حفر چاه در روستای در Kom Shakau واقع در شهرستان تاما بودند. پس از کشف این معبد، عملیات حفاری متوقف شد.

کشف قبرستان تمدن‌ها در یکی از روستاهای مازندران

پژوهشگران پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به تازگی با گمانه‌زنی در یک محوطه تاریخی کوچک در مازندران، به آثار و یافته‌هایی از پیش از تاریخ تا دوره اسلامی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد این منطقه در واقع قبرستان تمدن‌ها بوده است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نتایج این گمانه‌زنی روی پایگاه اطلاع‌رسانی پژوهشگاه میراث فرهنگی منتشر شده است.

کجاها می توانیم جوجه تیغی ببینیم

جوجه تیغی‌ها، پستانداران کوچکی با سر مخروطی شکل هستند که پاهای بسیار کوچکی داشته و کل بدنشان با تیغ‌های ریزی پوشیده شده است. برخلاف خارپشت‌ها، تیغ‌های جوجه تیغی به‌راحتی از بدنشان جدا نمی‌شود. برخلاف ظاهر نزدیکی که جوجه تیغی‌ها با خارپشت‌ها دارند، این دو جانورد در کل ارتباط خاصی به یکدیگر ندارند.

غارهای هوتو در کمربند بهشهر

یادگارهایی از عصر یخبندان آدرس: مازندران، بهشهر، روستای تروجن در استان مازندران حوالی شهرستان بهشهر در انتهای جاده‌ ای با چشم‌انداز زیبا دو غار باستانی هوتو و کمربند در انتظار علاقمندان به تاریخ و باستانشناسی هستند. این دو غار بازمانده از دوران باستان، در روستای تروجن واقع شده و قدمت تاریخی آنها حتی به عصر یخبندان و همچنین دوران زندگی انسان‌ های اولیه‌ ساکن در دامنه های البرز نیز می ‌ رسد. در غار هوتو که متعلق به عصر یخبندان می باشد، اسکلت ‌های سه انسان همراه با آثاری از تیغه‌ های سنگ چخماق، سنگ دریایی و اسکلت ‌های باقی مانده از حیواناتی مانند آهو و بز وحشی بدست آمده است، در واقع تمامی آثار بدست آمده از این دو غار مکمل هم هستند. این منطقه در تاریخ 23 فروردین 1346 با شمارهٔ ثبت 746 به‌ عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

غار سهولان، بوکان

غار سَهولان (کردی: سەهۆڵان) در روستای سهولان، 42 کیلومتری جنوب شرقی شهر مهاباد در آذربایجان غربی، جاده برهان و روستای عیسی کند.واقع شده‌است. ارتفاع سقف غار تا سطح دریاچه آن به 50 متر می‌رسد و عمق آب در برخی جاها به 30 متر می‌رسد. اختلاف دمای درون و بیرون غار بین 10 الی 15 درجه‌است. سهولان به زبان کردی به معنی یخبندان است و مردم محلی غار را «کونه کۆتر» یعنی لانه کبوتر نیز می‌نامند. دلیل این نامگذاری وجود تعداد زیادی لانه کبوتر درون غار است.

غار رودافشان

ار رود افشان در موقعیت جغرافیایی 35 درجه و 38 دقیقه و در ارتفاع 1945 متر از سطح دریا و بر بالای ارتفاعات شمال شرقی روستای رود افشان واقع گردیده است و از مشخصات بارز این غار می‌توان به دهانه آن با ارتفاع 20 متر و طول 29 متر و نیز آثارها و ستون‌های استالاکتیت و استالاگمیت در طول راهروهای آن اشاره کرد غار رودافشان در اثر ساز وکار پدیده کارست، تشکیل شده‌است. از نظر زمین‌شناسی این غار در سنگ آهک‌های دوره کرتاسه به وجود آمده‌است.

قلعه رودخان – قلعه ژیه

آرمیده در قلب جنگل، رود خان نام قلعه ای است که این روزها بیش از هرچیز به یک اثر هنری شبیه است و قدم زدن در آن آدمی را به تاریخ و طبیعت توامان پیوند می زند. اما شاید در روزگاری قبل از این، بنایی فتح ناشدنی می نموده و آنها که به این قلعه نزدیک می شدند به حکم دشمن بودن تیرهای رها شده از کمان بر تنشان زخم می زده. کسی که چه می داند، شاید در برج و باروی آن سربازهایی نشسته اند و خیره به پهنه ی سبز جنگلی به غایت زیبا و آرام، به آواز پرندگان و باریدن باران گوش سپرده و در اندیشه ای عمیق غوطه خورده اند. قلعه بر تاج کوهی ساخته شده و چشم اندازی نفس گیر از آن پیداست که به واژه نمی توان توصیفش کرد. قدم زدن در این قلعه به ویژه هنگامی که مه لطیفی در راهروهای آن پرسه می زند لطف خاصی دارد.

غار خفاش، دهلران

غار صد هزار ساله‌ پیش از میلاد غار خفاش از غارهای استان ایلام است و در نزدیکی شهرستان دهلران قرار دارد. طول این غار 255متر، عرض آن 30متر و ارتفاع آن 50متر بوده و به علت زندگی هزاران خفاش در آن به غار خفاش معروف شده است. این غار در سه کیلومتری شمال شرقی دهلران در دامنه کوهی مشرف به دره‌شهر و چشمه‌های آب‌گرم دهلران قرا دارد. ده‌ها گونه از خفاش دمدار و خفاش بال پهن درون غار زندگی می‌کنند. فراوانی خفاش در این غار فرصت خوبی را برای محققان فراهم کرده است تا در مورد این پستاندار تحقیق و مطالعه کنند.

غار پر او

غار پَراو یا غار پَرو ( به معنی پرآب) نام غاری است در ارتفاع 3050 متری کوه پراو، در دوازده کیلومتری شمال‌شرق شهر کرمانشاه که در میان کوه طاق بستان و کوه بیستون و در جنوب منطقه‌ای به نام میدان پراو قرار دارد. این غار در 300 متری پایین قله شیخ علیخان یا قله پراو قرار دارد. در زمان کشف این غار در بیش از 40 سال پیش (1971 میلادی)، بزرگ‌ترین غار عمودی دنیا بوده‌است و به همین دلیل لقب اورست غارهای جهان را به آن اطلاق کرده‌اند. این غار به عنوان دومین اثر طبیعی ملی کرمانشاه در سال 1388 توسط سازمان حفاظت محیط زیست ایران به ثبت رسید. امروزه غارهای عمیق بسیاری در جهان یافت شده‌اند که بسیار عمیق‌تر از غار پرو هستند و غار پرو را در لیست عمیق‌ترین غارهای جهان تا رتبه 221 پایین آورده‌اند. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد غار پراو وجود دهانه آن در ارتفاع سه‌هزار متری از سطح دریا است که این بالاترین سطح در بین تمام غارهای "عمودی" دنیا می‌باشد.

عجیب ترین جاها در دنیا

در گوشه‌وکنار دنیا جاهایی وجود دارند که تا به‌ چشم نبینید، باورتان نمی‌شود که طبیعت یا حتی گاهی خود بشر می‌تواند، همچین جلوه‌های عجیب و زیبایی را رقم بزند. در ادامه‌ی مقاله، عجیب ترین مکان های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد که در نوع خود کم‌نظیر یا حتی بی‌نظیرند. هرکدام از این عجایب روزگار به‌طریقی آدمی را به تعجب وامی‌دارند و دیدن‌شان حتی در عکس می‌تواند انسان را شگفت‌زده کند.

شهرهای دیدنی ایتالیا

ایتالیا بی‌شک یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری جهان است. شهرهای ایتالیا با تاریخی هزارساله و مملو از زیبایی‌های طبیعی و هنری بخش عظیمی از میراث فرهنگی جهان را در خود جای داده‌اند و با خطوط قطار به یکدیگر متصل شده‌اند. ۱. رم در وصف پایتخت ایتالیا باید گفت که «رم» با انبوهی از آثار باستانی، کلیساهای قرون وسطا،‌ آب‌نماهای زیبا، موزه‌ها و کاخ‌های دوره‌ی رنسانس تاریخ را در دل خود جای داده است. رم مدرن، شهری است زنده و پرهیاهو؛ رستوران‌های فوق‌العاده‌ای دارد و زندگی شبانه در آن جاری‌ است.

شما از کدام استراتژی سرمایه‌گذاری پیروی می کنید؟

برای اینکه فکری به حال پول نقد یا سایر دارایی‌هایتان کرده باشید، می‌توانید گزینه‌های متنوع سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. سپرده‌گذاری در بانک، خرید انواع دارایی‌های فیزیکی از قبیل طلا و املاک و خودرو، خرید انواع ارز و دارایی‌های مالی مانند اوراق بهادار، اوراق مشارکت، خزانه یا اینکه خودتان کسب‌وکاری راه‌اندازی کرده تا از محل درآمدهای آن سود کسب کنید. برخی افراد نیز ترجیح می‌دهند به‌صورت غیرمستقیم و از طریق ابزارهای متنوع سرمایه‌گذاری و در قالب انواع صندوق‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

شگفتی های باستان شناسی زیرآب

آیا تا به حال اسم باستان‌شناسی زیرآب به گوشتان خورده است؟ در این حیطه باستان‌شناسان به کمک غواصان به کشف دنیای زیر آب می‌پردازند و به گنج‌های تاریخی می‌رسند. باستان‌شناسی زیرآب دسترسی به دنیای زیر آب همیشه دشوار بوده است؛ اما همیشه یک شیفتگی خاصی انسان را به مکان‌های باستانی و پنهان زیر اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها می‌کشاند. کشتی‌های شکسته تنها مدرک و موارد مطالعه نیستند بلکه هر چیز دیگری قابل مطالعه است، از بقایای باستانی انسان گرفته تا مناطق مسکونی غرق‌شده مانند اسکندریه باستانی؛ شهری مصری که صدها سال پیش بخشی از آن در آب‌های مدیترانه در آب فرو رفت.

شکم گردی در چهارگوشه ایران

چیزی تا فرارسیدن تعطیلات نوروز نمانده است. بدون شک بسیاری از شما‌ها از همین حالا برنامه سفر نوروزی خودتان را چیده‌اید و منتظر رسیدن آخرین روز‌های اسفند هستید تا وسایلتان را ببندید و راهی جاده شوید. معصومه مهدیانی: چیزی تا فرارسیدن تعطیلات نوروز نمانده است. بدون شک بسیاری از شما‌ها از همین حالا برنامه سفر نوروزی خودتان را چیده‌اید و منتظر رسیدن آخرین روز‌های اسفند هستید تا وسایلتان را ببندید و راهی جاده شوید. تعطیلات نوروزی فرصت خوبی برای سفر کردن به شهر‌های مختلف کشور و چشیدن خوراک‌های اصلی، میان‌وعده‌ها، نان‌ها و شیرینی‌ها، عرقیجات، دم‌نوش‌ها، ترشی‌ها، مرباها، پیش‌غذا‌ها و مکمل‌های سنتی و محلی هر شهر است. چشیدن طعم‌های جدید و منحصر به فرد هر شهر می‌تواند بخش بسیار جذاب سفر‌های نوروزی شما باشد به شرط آنکه پیش از سفر اطلاعاتی راجع به غذا‌های هر شهر و استان داشته باشید و بدانید در شهری که مسافر آن هستید باید به سراغ چه غذا‌ها و شیرینی‌هایی بروید. ما کار شما را راحت کرده‌ایم و از همین حالا اطلاعات کاملی درخصوص غذا‌های سنتی و محلی هر شهر در اختیارتان قرار داده‌ایم.

شرایط پذیرش، تحصیل و هزینه ها در کانادا

براساس رتبه‌بندی سازمان ملل، کانادا پیوسته جزو 10 کشور برتر دنیا برای زندگی است. کانادا همچنین یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است. کانادا کشوری با جمعیتی بالای 36 میلیون نفر که سالانه 16 میلیون گردشگر از آن دیدن می‌کنند، تا دسامبر 2015 پذیرای حدود 356574 دانشجو از 185 کشور مختلف بوده است. مزیت‌هایی مانند کیفیت بالای آموزش، ارائه‌ی مدارک معتبر جهانی و شرایط اجتماعی پایدار و امن باعث قرارگرفتن کانادا در این جایگاه شده‌ است. باوجود جشن‌های تابستانی، ورزش‌های زمستانی، طبیعت و مناظر متنوع، ورزش‌ها، فرهنگ‌ها و غذاهای مختلف، عجیب نیست که تحصیل در کانادا طرفداران زیادی در سراسر دنیا داشته باشد. تحصیلات عالی در کانادا دوره‌ی کارشناسی (لیسانس) در کانادا بسته به دانشگاه 3 تا 4 ساله است. کسب مدرک کارشناسی و بالاتر بسته به نوع مدرک از 1 تا 3 سال طول می‌کشد. تحصیلات عالی در کانادا در قالب‌های گوناگون از جمله کالج‌های محلی، مدرسه‌ی عالی علوم فنی و کاربردی، مدرسه‌ی هنرهای کاربردی (که گواهی‌نامه، دیپلم، مدرک کاردانی و کارشناسی ارائه می‌کنند) و دانشگاه‌ها (که مدرک کارشناسی و بالاتر ارائه می‌کنند) ارائه می‌شوند.

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد برای متقاضیان سفر به سوئد الزامی است. با در اختیار داشتن ویزا توریستی سوئد، شما قادر خواهید بود تا بیست‌وهفت کشور منطقه شینگن (SCHENGEN AREA) را ببینید و در مرز‌های شینگن بدون کنترل مرزی، تردد کنید. در واقع ویزا توریستی سوئد، ویزای شینگن است و شما با داشتن این روادید، قادرید به محض ورود به سوئد، به کشور‌های دیگر منطقه شینگن از آلمان تا اسپانیا نیز سفر کنید. در این مقاله شما را با شرایط دریافت ویزای سوئد، هزینه‌ ویزای سوئد، مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئد و شیوه درخواست وقت مصاحبه از سفارت سوئد آشنا خواهیم کرد.

زیباترین سواحل دنیا

سفر به زیباترین سواحل دنیا می‌تواند برای مدتی، ‌هرچند کوتاه، شما را از زندگی پرمشغله‌ی امروزی دور و انرژی لازم برای ادامه‌ی روند زندگی شهری را تأمین کند. تمام سواحل دنیا زیبایی‌های خاص خودشان را دارند و یکسان نیستند؛ اما با انتخاب یک چشم‌انداز زیبا، خط ساحلی و شرایط مناسب، می‌توانید تمام کشمکش‌های روزمره را فراموش کنید. برخی از زیباترین سواحل دنیا دارای قدرتی معنوی هستند که گویی زمان را متوقف می‌کنند‌،‌ واقعیت‌ها را کنار می‌زنند و شما را به نیرویی قوی‌تر از خودتان قلاب می‌کنند. فرقی نمی‌کند که عاشق صخره‌های شگفت‌انگیز هستید یا اینکه سواحلی با شن‌های سفید، صورتی یا طلایی را می‌پسندید، چراکه همه‌ی آنها بی‌نقص هستند و خاطره‌ی خوشی را به ارمغان می‌آورند. در ادامه به معرفی برخی از زیباترین سواحل دنیا می‌پردازیم.

روستای کردان، کرج

روستای کردان از توابع شهرستان ساوجبلاق استان البرز و در فاصله 25 کیلومتری از کرج و 65 کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است. در این روستا خبری از سر و صدا، دود و آلودگی هوا و ساختمان های بلند مرتبه نیست و هر چه به چشم می خورد تنها سر سبزی و زیبایی است. این روستا به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فرد و وجود جاذبه های زیبای طبیعی، تاریخی و گردشگری و نزدیکی به اتوبان تهران-قزوین و نیز برخورداری از آب و هوایی بسیار مطلوب، علاوه بر دارا بودن تعداد زیاد گردشگر، پتانسیل خوبی در مهاجر پذیری نیز دارد.

روستای زرگر؛ روستای گلادیاتور‌ها و وایکینگ‌هاتئ

هم ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست، هم شبیه گلادیاتور‌ها و وایکینگ‌ها، قدشان بلند است و مهربانی‌شان همچون محبت مردم ایل به مهمان‌ها. مسلمان شیعه‌اند، کارشان دامداری و کشاورزی؛ به سبک همه روستاییان، مرغ و خروس و غاز هم نگه می‌دارند؛ بعضی زن‌ها که هنرمندتر از دیگرانند نیز خودشان نان می‌پزند و در مشک، دوغ و کره می‌گیرند و پنیر و ماست می‌بندند. در کشور ما جاذبه‌های گردشگری فراوانی وجود دارد که یکی از این جاذبه‌ها روستا‌هایی هستند که دارای نقاطی بکر و طبیعت زیبا هستند که همواره نظر مسافران را برای گذراندن تعطیلات جذب می‌کند.

سفر به روستای آدم کوتوله ها، روستای ماخونیک

ایران کشوری پهناور با جاذبه های گردشگری فراوان است که بسیاری از این جاذبه ها، شاید تاکنون به گوش کمتر کسی خورده باشد و افراد اندکی از وجود آنها با خبر باشند. مکان های دیدنی، که بی شک می توان با سفر به آنها، خاص ترین و منحصر به فرد ترین منظره ها را تماشا کرد و تجارب جدیدی را بدست آورد. جاذبه هایی که اگر با آنها آشنا شویم، بی تردید، هرگز نیاز به خارج شدن از مرز های کشور پیدا نکرده و تنها اقدام به سفر در درون مرزها و خاک ایران پهناور خواهیم نمود.

ساخت درخت کریسمس با اشیای مصادره‌ شده بخش امنیت فرودگاه

در فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس لیتوانی، درخت کریسمسی نصب شده که با اشیای مصادره‌شده از بخش امنیت این فرودگاه ساخته شده است. به‌عنوان یک مسافر می‌دانید که نمی‌توانید اشیایی نظیر قیچی را از بخش امنیت فرودگاه رد کنید؟ جالب است بدانید، آن دسته از مسافرانی که از این موضوع خبر ندارند یا نیاز به یادآوری دارند، اگر در طول این ماه به فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس در لیتوانی بروند، شاهد درخت کریسمسی خواهند بود که به‌طور کامل از اشیای مصادره‌شده ساخته شده است. درخت دست‌ساز فرودگاه ویلنیوس از صدها قیچی تشکیل می‌شود که با اسپری به رنگ سبز درآمده‌اند تا شبیه به درخت همیشه سبز کاج شود.

زبان های رایج ایرانی

همانطور که میدانید کشور ما ایران در منطقه‌ی غرب آسیا واقع شده و با کشورهای ترکمنستان، ترکیه، پاکستان، افغانستان و عراق و همین طور با خلیج فارس مرز دارد. ایران جمعیتی بالغ بر 79.92 میلیون نفر دارد که از قومیت‌های گوناگون و پیشینه‌های زبانی تشکیل شده‌است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا با زبان های ایرانی رایج بیشتر آشنا شوید. زبان رسمی ایران با وجود طیف گسترده‌ای از تفاوت‌ها در میان جمعیت ایران، تنها یک زبان رسمی دارد:

روستای امامه در فشم

هر آنچه که درباره روستای امامه فشم باید بدانید در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، پشت پیچ و خم های بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات یکی از بزرگ ترین روستاهای این بخش به نام امامه واقع شده است که به دو بخش امامه بالا و امامه پایین تقسیم می شود. این روستای زیبا بیشتر به خاطر وجود قلعه تاریخی مازیار مشهور شده است که در بالاترین نقطه روستا قرار گرفته است. هنگام وارد شدن به روستا اولین چیزی که توجه را جلب می کند باغ های پر از میوه مانند گردو و سیب های سرخ شمیران است که تا ماه مهر زینت بخش این روستای زیبا هستند. روستا به خاطر وجود چشمه های خروشان، بسیار پر برکت است و آب بخش وسیعی از مناطق اطراف خود را تامین می کند. اما جذاب ترین نکته درباره این روستا دخترکی است که سال ها پیش وقتی گوسفندانش را حوالی امامه به چرا برده بود شاه قاجار را یک دل نه صد دل شیفته خود کرد و بعدها عزیز دردانه شاه شد. او کسی نبود جز انیس الدوله!

رودخانه درینا در صربستان و کلبه ای وسط آن

رودخانه درینا در صربستان و کلبه ای وسط آن رودخانه درینا ، رودخانه ای در بالکان مرکزی، که از تلاقی رودخانه های تارا و پیوا سرچشمه می گیرد و مسیر 215 مایل (346 کیلومتری)، عمدتا به سمت شمال، برای ورود به ساوا است می پیماید. مسیر فوقانی آن از طریق دره های باریک و دره هایی کوچک عبور می کند، در حالی که مسیر پایینی آن پهن تر است.

راهنمای ثبت نام در سایت کوچ سرفینگ

کوچ سرفینگ در واقع یک شبکه اجتماعی آنلاین برای پیدا کردن یک محل اقامت رایگان در کشور های مختلف دنیاست که در حال حاضر سه میلیون عضو از 246 کشور دنیا دارد و در آن افرادی که علاقه مند به مهمانوازی از مسافران و افرادی که مایل به تجربه یک سفر با اقامت رایگان هستند، با هم مشارکت می کنند و دوست های جدید در دور ترین نقاط دنیا پیدا می کنند و تجربیات مختلف خودشان را با هم در میوان میگذارند، این موضوع در سراسر دنیا طرفداران زیادی را به سوی خودش جلب کرده. در واقع افرادی که در این وب سایت ثبت نام می کنند، می توانند میزبان مهمان های خارجی در خانه هایشان باشند و بدون هیچ هزینه ای یک یا چند شب به ان ها اجازه اقامت بدهدن. افرادی که دنبال چنین موقعیت هایی هستند می تواند با پیدا کردن این میزبان ها از یک اقامت رایگان در کشور دیگر لذت ببرند.

دریاچه میانشه – دریاچه چورت

به دریاچه میانشه که سفر می کنید مسحور آرامش و سکوت آن می شوید. دریاچه با تمام کوچکی اش آینه ی تمام قدی است از تمام زیبایی هایی که طبیعتی بکر می تواند در خود جای دهد. گه گاه که هنگام صبح مه رقیقی روی سطح آب پرسه می زند و صدای آواز پرندگان به آرامی به گوش می رسد، آرامش آن دوچندان می شود. دریاچه میانشه همیشه زیبا و دیدنی ست اما پاییز آن چیز دیگری ست. توفان رنگ و رنگ است که برپا در دیده می کند، منظره ای ست که به سختی می توان از آن چشم برداشت.

دانشگاه های ارزان برای تحصیل در کانادا

بدون تردید کانادا یکی از کشورهایی است که بالاترین استانداردها را برای زندگی و تحصیل دارد. کانادا با فراهم کردن شرایط و هزینه‌های پایین دانشگاهی، تلاش کرده است تا به دانشجویان خارجی برای ثبت‌نام و تحصیل در این کشور کمک کند و رویای آموزشی آنها را تحقق بخشد. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید، این مطلب را که فهرستی از 11 دانشگاه ارزان برای تحصیل در کانادا در سال 2019 است بخوانید تا راحت‌تر تصمیم بگیرید. شهریه هر دانشگاه در کنار هزینهٔ ویزای تحصیلی کانادا و هزینه‌های زندگی در این کشور را برآورد کرده و با بودجه‌ای که دارید مقایسه کنید. سپس می‌توانید برای ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه اقدام کنید.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

کشورهای زیبای دنیا در کنار جاذبه‌ها، مکان‌های دیدنی و فرهنگ خاص خود، غذاهای لذیذ و دوست داشتنی دارند که عاشقان سفر تا مدت‌ها طعم این غذاها را زیر زبان حس خواهند کرد. اگر به گردشگری علاقه دارید و معمولا به کشورهای مختلف سفر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما غذاهای معروف این کشورها را امتحان کنید. در این مقاله خوشمزه ترین غذاهای دنیا را معرفی کنیم؛ شاید این غذاها بتوانند مقصد بعدی شما را مشخص کنند.

خسارت قطعی اینترنت بر صنعت گردشگری

اختلال اینترنت بین‌المللی کشور که حدود یک هفته طول کشید، بسیاری از کسب و کارهای حوزه گردشگری را با مشکلات فراوانی روبه‌رو کرد. در این روزگار اینترنت از پیش‌نیازهای زندگی محسوب می‌شود. قطع این سرویس مشکلات بسیاری در زندگی شهروندان ایجاد می‌کند و ادامه حیات کسب‌وکارها را در بعضی موارد ناممکن می‌کند. تاثیر چنین اتفاقی به حدی است که محسن جلال‌پور، رییس سابق اتاق بازرگانی ایران ذکر می‌کند بزرگان کشور خسارت اقتصاد ایران در این یک هفته را معادل 1.5 میلیارد دلار برآورد کرده‌اند. در زمینه گردشگری نیز قطع اینترنت اثرات جبران‌ناپذیری خواهد داشت .

حمله باکتری ها به کتیبه تاریخی و ارزشمند

براساس سخنان کامیار عبدی، باستان شناس کتیبه شاپور در حاجی آباد استان فارس در اثر تهاجم باکتری ها رو به نابودی است و همین امر سبب بی توجهی گردشگران به این اثر تاریخی شد. این خبر پیرامون نابودی کتیبه شاپور حاجی آباد فارس نگارش شده است. قضیه چیست؟ کامیار عبدی، باستان شناس که در طول 20 سال گذشته بارها این کتیبه ساسانی را از نزدیک دیده، هفته گذشته نیز به سراغ این کتیبه تاریخی رفته است، او اما وضعیت این کتیبه را بسیار بد و ناهنجار توصیف می کند.

حمام وکیل شیراز

حمام هایی که پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های ما می رفتند، تفاوت بسیاری با حمام های امروزی خانه هایمان دارند. آن ها علاوه بر شستن تن و رویشان، در این حمام ها با دیگر افراد ارتباط بر قرار می کردند، گپ می زدند و حتی خدمات مشت و مال دریافت می کردند! حمام های ستنی ایران از لحاظ معماری نیز از مهم ترین بناهای تاریخی کشور هستند که بعد از گذشت سالیانی دراز هنوز هم شکوه و صلابت خود را حفظ کرده اند. یکی از این حمام های تاریخی، حمام وکیل شیراز است. ما را در سفر به شیراز همراهی کنید تا بازدیدی از این گرمابه سنتی داشته باشیم و با نحوه حمام کردن پدربزرگ هایمان آشنا شویم.

چطور می توانیم خود را ببخشیم؟

مفهوم بخشش معمولاً به عنوان یک تصمیم آگاهانه باعث می‌شود که شما بتوانید احساسات منفی و سنگینی از جمله خشم، نارضایتی و یا مجازات را از خود دور کنید. هر فردی در زندگی خود بار‌ها دچار خطا و اشتباهات بزرگ و کوچک می‌شود و به همین دلیل نیز درک مفهوم بخشش خود و عمل کردن به آن از ملزومات زندگی به شمار می‌رود. مفهوم بخشش معمولاً به عنوان یک تصمیم آگاهانه باعث می‌شود که شما بتوانید احساسات منفی و سنگینی از جمله خشم، نارضایتی و یا مجازات را از خود دور کنید. هر فردی در زندگی خود بار‌ها دچار خطا و اشتباهات بزرگ و کوچک می‌شود و به همین دلیل نیز درک مفهوم بخشش خود و عمل کردن به آن از ملزومات زندگی به شمار می‌رود. اینکه شما نتوانید حتی خودتان را نیز ببخشید باعث می‌شود که همه‌چیز را بر خود سخت و سخت‌تر بگیرید و زندگی را برای خود همچون زهری تلخ و آزاردهنده بدانید.

چطور سفر به دور دنیا را جایگزین شغل خسته‌کننده خود کنید

دوست دارید زندگی‌تان تبدیل شود به دور دنیا را گشتن؟‌ مثلا به جای اینکه با تمام پولتان به علاوه‌ی وام بانکی، خانه‌ای بخرید و ساکن جایی شوید، یک چمدان دستتان بگیرید و از این کشور به آن کشور و از این هتل به آن مسافرخانه بروید؟ 5 سال در آمریکای جنوبی زندگی کنید، 6 سال در شاخ آفریقا و 7 سال در جزایر اقیانوس آرام؟ چه چیزی مانع‌تان است؟ ترس؟ در این مقاله مردی از قشر متوسط به نام مارک منسون (Mark Manson) به ما می‌گوید که چطور توانست سفر به دور دنیا را جایگزین شغل خسته‌کننده خود کند. این شما و این هم تجربه‌ی مارک.

چالوس، شهری که با جاده اش مشهور شد

شاید نام چالوس در ذهن شما ابتدا جاده چالوس را مجسم کند اما باید دانست که شهرستان چالوس یکی از زیباترین، معروف ترین و مهم ترین شهرها از خطه شمال کشور است. طبیعت بسیار زیبا و تاریخ غنی این منطقه موجب شده تا همواره مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان قرار بگیرد. برخی از جاذبه های این شهر مانند آبشارهای اکاپل، هریجان و سواسره، دریاچه های ولشت و سد دریوک و نیز پارک های جنگلی چالوس را می توان دلیل اهمیت و ارزش فوق العاده این شهر از حیث گردشگری دانست.

جن و پری در زنجان !

استان زنجان محل گذر مسافران زیادی است؛ اما کمتر کسی در آن به‌مدت طولانی توقف می‌کند و از رد پای جن و پری در این استان باخبر است. شهرستان ماه‌نشان، جایی که افسانه‌های جن و پری بر دل کوه و دریاچه نشسته‌اند، در 113 کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و شاید نامش کمتر به گوش مسافران این استان خورده باشد. می‌گویند ماه‌نشان قدمتی چهارهزار ساله دارد و دلیل این ادعا، دژی قدیمی است که در پای «دودکش جن» بنا شده است. «دودکش جن» دقیقا همان‌جایی است که ماه‌نشان را شهری افسانه‌یی می‌کند و خیلی‌ها با وجود آن‌که از زنجان گذر کرده‌اند، ولی تا به حال نه آن را دیده و نه درباره‌اش شنیده‌اند.

جشنواره‌های نور کشورها در کریسمس و سال نوی میلادی

تماشای چراغانی‌های زیبای کریسمس یکی از جاذبه‌های کریسمس است که در برخی از کشورها و شهرها می‌توانید نمونه‌های منحصر به فرد آنرا تماشا کنید. کریسمس یکی از جالب‌ترین ایام سال است و والدین در ایام کریسمس کودکان خود را برای تماشای زیبایی‌های شهر به اماکن عمومی و مراکز فروش می‌برند. در مراکز فروش حضور بابانوئل برای کودکان بسیار جذاب است و در اماکن عمومی و خیابان‌ها چراغانی‌های زیبایی تدارک دیده می‌شود که بسیار دیدنی هستند.

جزئیات ویزای تحصیلی کانادا

این روزها خیلی‌ها به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند. از میان کشورهای مختلف دنیا، کانادا یکی از پرطرفدارترین مقصدها برای دانشجویان ایرانی است. برای تحصیل در کانادا باید «اجازه‌ی تحصیل» در آن کشور را که درواقع ویزای دانشجویی کاناداست، داشته باشید. اگر دوره‌ی آموزش یا تحصیل کمتر از 6 ماه باشد، نیازی به ویزای تحصیلی ندارید. بااین‌وجود حتی برای دوره‌های آموزشی کمتر از 6 ماه بهتر است اجازه‌ی تحصیل دریافت کنید، زیرا اگر دوره‌تان طولانی شود یا بخواهید برای دوره‌ی دیگری ثبت نام کنید، درصورتی امکان درخواست اجازه‌ی تحصیل را خواهید داشت که کشور کانادا را ترک کنید. اما اگر ویزای تحصیلی داشته باشید، درصورت پایان مدت آن می‌توانید در داخل کانادا برای تمدید اقدام کنید.

جاهای دیدنی کلاردشت

منطقه دیدنی کلاردشت قسمتی از استان مازندران و از توریستی‌ترین مناطق شمالی ایران محسوب می‌شود. در شمال این منطقه، عباس‌آباد با 40 کیلومتر فاصله و در شمال‌شرقی آن، چالوس با 48 کیلومتر فاصله قرار گرفته است. در شمال‌غربی آن تنکابن واقع شده است. برای رسیدن به تنکابن باید بعد از پشت‌سر گذاشتن عباس‌آباد، نزدیک به 25 کیلومتر دیگر برانید. در مجموع، تقریبا 65 کیلومتر از کلاردشت تا تنکابن راه پیش‌ِرو دارید. همچنین در شرق کلاردشت، مرزن‌آباد با 24 کیلومتر فاصله جا خوش کرده است. جنوب کلاردشت به استان البرز و غرب آن به استان قزوین می‌رسد.

جاهای دیدنی افغانستان

به‌دلیل سال‌های متمادی جنگ و تخریب، اولین تصویری که از افغانستان در ذهن بسیاری از ما شکل می‌گیرد، فقر و چهرۀ زشت آسیب‌های جنگی است. اما کشور افغانستان با تاریخ و قدمتی کهن و همین‌طور منابع طبیعی غنی، یکی از باارزش‌ترین مناطق در سطح زمین محسوب می‌شود. این کشور نقطۀ اتصال آسیای جنوبی، و آسیای میانۀ شرقی و غربی است و در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. جایگاه افغانستان در جاده ابریشم، نشانه‌ای از حضور تمدن شهری و قدمت قابل‌توجه سکونت انسان در این منطقه دارد. از لابه‌لای صفحات تاریخ می‌توان فهمید که افغانستان از گذشته تا به امروز، ازلحاظ سیاسی و نظامی، مهم و ملتهب بوده است. اما فارغ از تلخی‌های جنگ و سیاست، این کشور زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی جذابی را در خاک خود جا داده است.

جاهای دیدنی اسپانیا؛ 16جاذبه متنوع گردشگری در این کشور که باید ببینید

شهر بارسلونا ممکن است مردم را به‌خاطر آب‌وهوای مدیترانه‌ای و معماری خارق‌العاده‌اش به سمت خود بکشد. همچنین توریست‌ها ممکن است به‌خاطر شب‌های پرشور و موزه‌های درجه یک مادرید به آنجا سفر کنند. یک سفر معمولی به این شهرها هرگز نمی‌تواند شما را با عمق کشوری که در آن 17 فرهنگ مجزا در مناطق خودگردان وجود دارد آشنا کند. برای شناختن کشور باستانی اسپانیا، غذاهای مختلف و خیابان‌های پرطراوتش باید از این دو شهر بزرگ خارج شوید.

جاذبه های توریستی استانبول (بخش دوم)

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که هم مرز با اروپا و آسیاست و در طول قرن ها توسط امپراطوری ها پرورش داده شده است. سرتاسر این شهر پوشیده از فرهنگ و تاریخ است. به همین دلیل به شهری هیجان انگیز تبدیل شده است که از سراسر جهان مسافران زیادی را جذب جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری خود می کند. در ادامه به دیدنی های توریستی این شهر اشاره می شود: مسجد سلیمانیه (Suleymaniye Mosque)

جاذبه های توریستی استانبول (بخش اول)

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که هم مرز با اروپا و آسیاست و در طول قرن ها توسط امپراطوری ها پرورش داده شده است. سرتاسر این شهر پوشیده از فرهنگ و تاریخ است. به همین دلیل به شهری هیجان انگیز تبدیل شده است که از سراسر جهان مسافران زیادی را جذب جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری خود می کند. در ادامه به دیدنی های توریستی این شهر اشاره می شود: موزه ایاصوفیه نماد استانبول (Aya Sofya)

جاذبه های توریستی نوشهر

نوشهر که با ساری 164 کیلومتر فاصله دارد و در 205 کیلومتری تهران واقع شده یکی از شهرهای محبوب شمال است. چرا؟ چون هم جنگل دارد و هم دریا و ویلاهای توریستی و جاذبه های گردشگری بسیار. پارک جنگلی سیسنگان و روستای دیدنی کندلوس جزو مهمترین جاذبه های گردشگری نوشهر هستند که به خصوص در بهار و تابستان گردشگران زیادی از سراسر ایران دارند. از این رو در بلاگ اسنپ تریپ درباره جاذبه های گردشگری نوشهر نوشته‌ایم.

توسعه گردشگری سلامت ولز

ساخت دهکده سلامت گامی برای توسعه گردشگری سلامت و اشتغال‌زایی در ولز مسئولان بهداشت و درمان ولز اعلام کردند برای ارتقا جایگاه این منطقه در بخش گردشگری پزشکی، برنامه‌ای برای ساخت یک دهکده سلامت را در دستور کار خود دارند. این دهکده سلامت تا سال 2025 میلادی تکمیل و افتتاح خواهد شد. به گفته مسئولان این طرح بودجه یک میلیارد و دویست میلیون پوندی موردنظر برای اجرایی شدن طرح دهکده سلامت توسط دولت انگلستان، مجلس ملی ولز و بخش خصوصی تامین خواهد شد که به‌ترتیب در بخش‌های اقامتی، درمانی و گردشگری و تفریحی هزینه می‌شود.

توجه جدی سرمایه‌گذاران به گردشگری ایران

گزارشی از روز آخر سمپوزیوم سرمایه‌گذاری گردشگری کشورهای عضو اکو روز دوم و آخر سمپوزیوم سرمایه‌گذاری گردشگری کشورهای عضو اکو (اکونومیکس 2019) با مذاکرات B2B میان شرکت‌کنندگان دنبال شد. همچنین در روز آخر این سمپوزیوم همچنین 3 پنل تخصصی برگزار شد. پنل اول باعنوان کیش مقصد گردشگری اکو با حضور هادی سلیمانپور دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی اکو و محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو نیز برگزار شد. پنل دوم با موضوع گردشگری سلامت مبتنی بر طب سنتی و با محورهای گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی و دهکده‌های سلامت نیز برگزار شد. دکتر محمد حسین آیتی پزشک و متخصص طب سنتی چینی و دکتر حسین رضایی‌زاده پزشک و متخصص طب سنتی ایرانی و شایسته مقدس مدیر مای بیوتی مالزی از سخنرانان این پنل بودند.

تهرانگردی؛ بهترین جگرکی‌های تهران

در این مطلب به معرفی بهترین و با کیفیت‌ترین جگرکی‌های تهران (بر اساس آرای مردم) خواهیم پرداخت، پس اگر از علاقه‌مندان به این غذای لذیذ هستید با ما همراه باشید. «جگرکی»‌ها یکی دیگر از جذاب‌ترین انتخاب‌های ایرانیان برای یک میان وعده در طول روز است. غذایی خوشمزه و لذیذ شامل دل، جگر، قلوه، روده و سایر جزئیات خوشمزه گوسفند و بعضاً گوساله که روی آتش زغال کباب شده اند و در کنار سبزیجات خوشمزه و نوشیدنی‌هایی مثل دوغ میتوانند عصر خوبی برای شما رقم بزنند. تنوع و روش‌های ترکیب این مواد اولیه و هنر طبخ و کباب کردن آن در کنار کیفیت و تازگی مواد مورد استفاده، جگرکی‌های خوب را از باقی رقبا جدا کرده است و باعث شده همیشه مقابل تعدادی اندک از این جگرکی‌ها در پایتخت صف‌هایی طولانی باشد و باقی عزیزان در حال مگس پراندن باشند! ما در این مطلب به معرفی بهترین و با کیفیت‌ترین جگرکی‌های تهران (بر اساس آرای مردم) خواهیم پرداخت، پس اگر از علاقه‌مندان به این غذای لذیذ هستید با ما همراه باشید.

تنگه راگه – دره راگه

هیچ چیز به جز تصویر نمی تواند زیبایی و اعجاز تنگه راگه را توصیف کند. هیچ واژه ای نمی تواند آن قدر خیال انگیز باشد که بتواند احساسی را که از بودن در چنین منطقه ای به انسان دست می دهد، توصیف کند. راگه دره ای ست منحصر به فرد که وقتی به آن وارد می شوید انگار به یک فیلم ماجراجویانه قدم گذاشته اید. رودخانه دائمی گیودری هزاره هاست که برای تراشیدن صخره هایی به این زیبایی و عظمت تلاش می کند. در دل تنگه که راه می روید، از دل صخره ها و آب رودخانه گیودری عبور می کنید. بر بلندای دره که می ایستید تا چشم کار می کند سرزمین های بکر و آرام می بینید. خیلی ها تنگه راگه را بهشتی در دل کویر می دانند.

تالاب صورتی لیپار در چابهار

چابهار شهری بندری که همانطور که از نامش مشخص است شهری با آب و هوای بهاری است که از نظر اقتصادی و گردشگری بسیار مورد توجه عموم مردم دارد. این شهر سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب می کند و دلیل آن هم وجود جاذبه های منحصر به فردی است که در این منطقه وجود دارد.در این مطلب الی گشت قصد دارد تا درباره یکی از جاذبه های جذاب و کمی عجیب در این شهر بندری که تالاب لیپار در چابهار است خدمتتان شرح دهیم، این تالاب با توجه به طبیعت منحصر به فردی که دارد به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های چابهار شناخته شده

پنگوئن ها را کجا ببینیم؟

در این بخش از سری مقالات گردشگری حیات وحش، مناطق و کشورهایی را بررسی خواهیم کرد که احتمال دیدن پنگوئن‌ها در آن‌جا بسیار زیاد است. شاید در دنیا، حقایق بدون قید و شرط زیادی وجود نداشته باشد. اما قطعا این یکی از حقایق بی قید و شرط دنیاست: پنگوئن‌ها دوست داشتنی هستند! مطمئنا برای بسیاری از افرادی که مشتاق به دیدن پنگوئن‌ها از نزدیک هستند، برنامه‌ریزی یک سفر در جهت دیدن این موجودات دوست داشتنی در اولویت خواهد بود. خبر خوب برای این دسته از افراد این است که پنگوئن‌ها روی خشکی هیچ شکارچی خاصی ندارند. بنابراین آن‌ها از دیدن انسان‌ها به هیچ وجه نمی‌ترسند. درست است؛ این بدان معنا است که گرفتن یک عکس سلفی با پنگوئن‌ها کاملا ممکن خواهد بود!‌

پنج مکان دیدنی تفلیس

مجسمه ی کارتلیس ددا در بلندی های شهر تفلیس قرار دارد. این مجسمه ی معاصر و مدرن اثر یکی از هنرمندان گرجی به نام اگوجا اماشوکلی میباشد که با ارتفاعی نزدیک به سی متر در کنار قلعهی ناریکالا از تمامی نقاط شهر پیداست و شب ها نیز قابل رویت میباشد. مجسمه کارتلیس ددا مجسمه ی کارتلیس ددا در بلندی های شهر تفلیس قرار دارد. این مجسمه ی معاصر و مدرن اثر یکی از هنرمندان گرجی به نام اگوجا اماشوکلی میباشد که با ارتفاعی نزدیک به سی متر در کنار قلعهی ناریکالا از تمامی نقاط شهر پیداست و شب ها نیز قابل رویت میباشد. برای دیدن این مجسمه میتوانید از تله کابین های قدیمی پارک ریکه استفاده کنید پارک ریکه در داخل شهر و در مرکز تفلیس قرار داشته و از تله کابین پارک مسیری کوتاه سربالایی را به سمت تپه های کوهستانی که کارتلیس ددا در آن قرار گرفته میپیمایید و میتوانید در زیر مجسمه از تمام دیدنی های شهر لذت ببرید .در یک ویوی سیصدو شصت درجه تفلیس را تماشا کنید و کلیساهای ودور و اطرافتان را بشناسید .این مجسمه که نماد زنان مقاوم و وطن دوست گرجستان میباشد در یکی از جشن های تفلیس رونمایی شد .

بهترین مکان های توریستی دنیا

مکان های رویایی و فوق العاده فقط در داستان های نیستند بلکه بر روی زمین هم پیدا می شوند . شهرهایی بی نظیر که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را از سراسر جهان برای بازدید به سوی خود می کشانند . توریستی ترین مکان های دنیا در این مطلب گرد هم آمده اند تا شما را به بازدید از خود دعوت کنند . شهر کولمار فرانسه در ایالت آلزاس فرانسه در شمال شرقی فرانسه زیباترین شهر اروپا یعنی کولمار واقع شده است . شهر کولمارفرانسه به ونیز کوچک مشهور گشته از آن جهت که میدان ها، فواره ها و کانال های زیاد و زیبایی دارد که هر گردشگری را به خود خیره می کند . جالب است بدانید شهر کولمار فرانسه زادگاه فردریک بارتولدی سازنده ی مجسمه آزادی می باشد .

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کدام‌اند؟

در سال‌های اخیر شهرهای کانادا جزو بهترین شهرها برای مهاجرت بوده‌اند. اما هنگام مهاجرت به کانادا یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که در کدام ایالت اقامت کنید. فاکتورهای مهمی وجود دارند که برای انتخاب ایالت محل اقامت‌تان باید در نظر بگیرید. از آن جمله می‌توان به شرایط تحصیلی، نیازهای پزشکی و درمانی، محل اقامت خانواده و دوستان، فرصت‌های شغلی و شاید مهم‌تر از همه هزینه‌های زندگی اشاره کرد. شاخص‌های رتبه‌بندی بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیل؛ خدمات درمانی؛ خانواده؛ فرصت‌های شغلی؛ هزینهٔ زندگی.

چگونه بدون تور سفر کنیم و این کار چه مزایایی دارد؟

شاید اگر چند بار با تور سفر کرده باشید، کم‌کم به این نتیجه برسید که می‌توانید خودتان از پسِ سفر بدون تور بربیایید. این امکان هم وجود دارد که از ابتدای کار، دل و جرئت دل به جاده سپردن را داشته باشید. سفر با تور مزایایی دارد که در ادامه و بخش اول به آن اشاره می‌کنیم، اما به هرحال بسیاری از کسانی که در سفر به پختگی و تجربه لازم می‌رسند، به‌مرور این سؤال در ذهن‌شان به‌وجود می‌آید که: چرا و چگونه بدون تور سفر کنیم. قصد داریم در ابتدای مطلب به ویژگی‌ها و خصوصیت‌های سفر بدون تور اشاره کنیم و در ادامه به این سؤال پاسخ دهیم که چطور می‌توان این سفر را بهتر مدیریت کرد؟ قطعا هدف ما ترغیب به این نیست که تنها و بدون تور سفر کنید، اما برای کسانی که برای این ماجراجویی جذاب آماده هستند، راه‌حل‌های مفیدی داریم!

بانکوک در یک نگاه

بانکوک پایتخت تایلند است و در کرانه شرقی رود چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند واقع شده‌ است. این شهر به لطف آثار متعدد تاریخی و گردشگری به یکی از قطب‌های گردشگری آسیا تبدیل شده است. بانکوک، در استان بانکوک تایلند قرار دارد و جمعیت آن طبق آمار سال 2010 معادل 8281 نفر بوده که در مساحت 1569 کیلومترمربعی آن ساکن هستند و 12.6 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. مذاهب متعددی در کشور تایلند پرستش می‌شود و از آنجا که هیچ دین رسمی در این کشور وجود ندارد، همه مذاهب آزاد هستند. بانکوک از 50 منطقه تشکیل می‌شود که 35 منطقه در بخش شرقی چائو فرایا (Chao Phraya) و 15 منطقه در ساحل غربی قرار دارند.

بازار گردشگری تندرستی خاورمیانه و آفریقای شمالی

مؤسسه بازار سفر عربی (ATM) در دبی و مؤسسه جهانی تندرستی (GWI) به تازگی داده‌هایی در مورد رشد و روندهای گردشگری تندرستی خاورمیانه و آفریقای شمالی و بازارهای اسپا منتشر کردند. به رغم نگرانی‌های امنیتی برای کشورهایی نظیر مصر، اردن، مراکش و تونس، گردشگری تندرستی خاورمیانه و آفریقای شمالی از 2013 تا 2015 سالانه به اندازه 6 درصد (یعنی از 7.3 میلیارد دلار به 8.3 میلیارد دلار) رشد کرده است. چیزی که دقیقاً همگام با نرخ رشد جهانی است. این درحالی است که بازار اسپای این مناطق سریعتر از این رشد را تجربه کرده است؛ درآمدهای سالانه از 1.7 میلیار دلار به 2.1 میلیارد دلار یا 10 درصد رشد سالیانه افزایش یافت که 5 برابر سریع‌تر از نرخ 2 درصدی متوسط رشد جهانی است.

بنای تاریخی آرامگاه ابن سینا در همدان

همدان، شهر تاریخی و ارزشمند ایران، شامل مکان های دیدنی و تاریخی بسیاری است. در طول سال گردشگران بسیاری از سرتاسر ایران به این شهر سفر می کنند. یکی از جاذبه های گردشگری این شهر، مقبره ابن سینا، دانشمند بزرگ ایرانی است که طرفداران بسیاری دارد. در ادامه این مطلب به معرفی آرامگاه ابن سینا همدان می پردازیم. معرفی در میدان ابن سینا همدان، مقبره ابن سینا، دانشمند بزرگ ایرانی قرار دارد. ابن سینا در زمینه های پزشکی، ریاضیات، روانشناسی، موسیقی و فلسفه فعالیت داشت. یکی از 450 کتاب ابن سینا، کتاب قانون در مورد مسائل پزشکی است. این کتاب به چندین زبان ترجمه شده و در گذشته در دانشگاه های مختلفی تدریس می شد. یکم شهریور به نام ابن سینا و روز پزشک در تقویم نامگذاری شده است. ابن سینا زمانی را در خانه ابوسعید دخوک، یکی از دوستان خود میهمان بود و مقبره او امروزه در مکان خانه این فرد قرار دارد. این مقبره در سال 1333 خورشیدی توسط هوشنگ سیحون ساخته شد.

باداب سورت

ایران طبیعتی فوق العاده دارد، اما” باداب سورت ” واقعا چیز دیگری ست. طبیعتی بکر و منظره ی خیره کننده ­ای است سرشار از رنگ و زیبایی های بی نظیر. این منطقه درست به اندازه عکس هایی که از آن می بینید دیدنی و آرام است. بهترین زمان برای آنکه به تماشای این زیبایی بی نظیر بنشینید هنگامه ی طلوع یا غروب، وقتی است که شعاع ملایمی از نور به حوضچه ها می تابد و باداب سورت در نهایت زیبایی و به آرامی می‌درخشد. زیبایی حوضچه های پلکانی و محل ویژه قرارگیری چشمه در دامنه کوهستان و چشم اندازهای اطراف در این وقت از روز واقعا تحسین برانگیز است. هرچند چشم انداز باداب سورت در تمام طول سال خیره کننده است اما فصل بهار بهترین زمان برای سفر به این منطقه است. باداب سورت از دید گردشگران خارجی در فهرست 10 جاذبه ی برتر گردشگری ایران جای دارد و سالانه هزاران هزار ایرانی و توریست خارجی را به خود جذب می کند.

با فرهنگ ژاپن چقدر آشنایی دارید؟

چه کارهایی نباید در کشور ژاپن انجام داد ​ژاپن کشوری است با فرهنگی منحصربه‌فرد که گردشگران را با داشتن آداب‌ورسوم و هنجارهای روابط اجتماعی و بین‌ فردی به شگفتی وا می‌دارد. انتظار نمی‌رود که همه‌ی گردشگرانی که اولین بار به ژاپن می‌روند، با هنجارهای اجتماعی این کشور آشنا باشند و آنها را رعایت کنند؛ اما اگر آنها را بدانیم و به‌کار ببندیم، فرد مبادی آدابی ظاهر خواهیم شد. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید یا مایل هستید با فرهنگ ژاپن و آداب معاشرت در آن کشور بیشتر آشنا شوید.

آیا هزینه نوشیدن قهوه در کافه های ایتالیا بالاست؟

قهوه بخش جداناپذیری از فرهنگ ایتالیاست. خوردن قهوه در ایتالیا یک هنر است. خیلی از مسافران ایتالیا مشتاق خوردن قهوه در کافه های ایتالیایی هستند. البته اگر نمی خواهید دیگران متوجه شوند که توریست هستید، باید آداب قهوه خوردن را نیز رعایت کنید. ولی سوالی که برای خیلی از گردشگران پیش می آید اینست که آیا قهوه خوردن هزینه بالایی دارد یا خیر. در ایتالیا نشستن بر سر میز در کافه هزینه‌ی بیشتری نسبت به زمانی دارد که در بار کافه می‌نشینید یا می‌ایستید.

آمادگی برای کوله گردی یا بک پکینگ

چادری که در دل بیابان زده می‌شود و جاده‌ای که مسافری آن را پی می‌گیرد، تنها بخشی از کوله گردی است؛ در اصل کوله گردی تجربه‌ی عمیقی را رقم می‌زند که به درک ما از طبیعت غنا می‌بخشد. اما فراموش نکنید که برای دل‌سپردن به جاده، باید نکاتی را نیز رعایت کرد. اگر شما هم قصد این کار را دارید، توصیه می‌کنیم با چطور همراه باشید تا مراحل بک پکینگ را باهم مرور کنیم. اگر در جمع دوستان خود چند نفر تجربه‌ی کوله‌گردی دارند، خیلی خوب است. از آنها بخواهید شما را در یک کوله گردی کوتاه یکی‌دو روزه همراهی کنند. آنها احتمالا از راهنمایی‌ دادن به شما خوشحال می‌شوند و می‌توانند به شما بگویند که چه چیزهایی همراه‌تان ببرید. از این گذشته می‌توانند لوازم ضروری را هم همراه خودشان بیاورند.

اقامت و زندگی پروفسور بالتازار مشهور در ایران

پروفسور بالتازار بسیاری از ما را در روزهای کودکی برای مدتی پای جعبۀ جادویی تلویزیون نشانده و مجذوب دستگاهی کرده بود که با یک اهرم روشن می شد. کارتون پروفسور بالتازار آغاز مى شد و او نخست شروع به کار کردن در پیچ و خم لوله ها مى شد و در نهایت شیر دستگاه را باز می کرد و چند قطره مایع داخل یک لولۀ آزمایش می ریخت و بعد با نگاهی متفکرانه آن مایع را از لوله به زمین می ریخت تا در نهایت یکی از اختراعات او پدیدار شود.

آشنایی با اخذ ویزا، شرایط کار و زندگی در استرالیا(بخش دوم)

برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، استرالیا می‌تواند مقصدی ایده‌آل باشد. اقتصاد در حال رشد، محیط زیست بکر و فرهنگ مهاجر‌پذیر استرالیا باعث شده است که این کشور به بهشت مهاجران تبدیل شود. ویزای نوآوری در کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری مرحله‌ی اول مانند دیگر انواع ویزا ثبت EOI است. از این مرحله به بعد مسیرهای زیادی وجود دارند که می‌توانید برای ویزا یکی از آنها را انتخاب کنید. مسیر نوآوری در کسب و کار برای افرادی است که کسب‌وکاری جدید در استرالیا راه‌اندازی می‌کنند یا می خواهند یک کسب و کار موفق را به استرالیا گسترش دهند. برای این کار یک ایالت یا منطقه باید شما را نامزد کند.

آشنایی با اخذ ویزا، شرایط کار و زندگی در استرالیا(بخش اول)

برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، استرالیا می‌تواند مقصدی ایده‌آل باشد. اقتصاد در حال رشد، محیط زیست بکر و فرهنگ مهاجر‌پذیر استرالیا باعث شده است که این کشور به بهشت مهاجران تبدیل شود. زندگی بهتر، یکی از دلایل خوب برای مهاجرت به استرالیا است. استرالیا در میان فهرست 36 کشوری که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، براساس شاخص زندگی بهتر منتشر کرده است، قرار دارد. این شاخص نه‌تنها موفقیت‌های اقتصادی را در نظر می‌گیرد، بلکه مجموعه‌ی وسیع‌تری از عوامل رضایت‌بخش را نیز موردتوجه قرار می‌دهد. در این فهرست، بریتانیا در رتبه‌ی ۱۱ و نیوزلند در جایگاه هشتم قرار دارد. استرالیا در شاخص‌هایی مانند کیفیت مسکن، استخدام، آموزش، مشارکت مدنی و سلامتی نمره‌‌ی خوبی کسب کرده است.

استان‌هایی که سالمندان بیشتری دارند؟

سه استان گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی در سال گذشته نسبت به دیگر استان‌های کشور بیشترین جمعیت سالمند را داشته‌اند، همچنین به ازای هر 100 نفر جمعیت زیر 15 ساله، حدود 40 نفر 60 ساله و بیشتر در کشور زندگی می‌کنند. جمعیت سالمند کشور طی 42 سال اخیر روند صعودی داشته است، به نحوی که براساس گزارشی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این نرخ در سال 97 منتشر کرده، تعداد جمعیت سالمند 60 ساله و بیشتر کشور در سال گذشته به بیش از هفت میلیون و 900 هزار نفر رسیده که نسبت به سال 95 معادل هفت درصد افزایش داشته است.

اسب های آبی کجا هستند؟

بسیاری از گردشگران حیات وحش مایلند تا روزی بتوانند از نزدیک اسب آبی ببینند. در ادامه همراه این مقاله باشید تا این جانور را بیشتر بشناسیم. اسب‌های آبی حیواناتی با جثه گرد، بسیار بزرگ و عاشق آب هستند که بومی آفریقا محسوب می‌شوند. درحالی‌که شاید گاهی اوقات اسب‌های آبی از روی ظاهر حیواناتی بی آزار و آرام به نظر برسند اما واقعا اینطور نیست! اسب‌های آبی حیوانات بسیار وحشی و خطرناکی هستند که سالانه عده زیادی را از بین می‌برند. اسب‌های آبی بسیار بزرگ هستند و سومین پستاندار خشکی زی بزرگ در جهان به شمار می‌روند. جایگاه اسب‌های آبی پس از فیل و کرگردن سفید است.

آسان ترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

سابقه‌ی مهاجرت انسان‌ها به زمان‌های بسیار دور بازمی‌گردد. بشر همواره برای به‌دست آوردن شرایط جدید و تجربه‌ای متفاوت نسبت به محل زندگی خود از شهر یا کشوری به شهر و کشور دیگر مهاجرت کرده است. چنانچه شما هم در فکر مهاجرت هستید، با این مقاله که به بررسی آسان ترین کشورها برای مهاجرت می‌پردازد همراه باشید. اگر آماده‌ی شروع زندگی جدید در جایی دیگر هستید، احتمالا بدتان نمی‌آید نگاهی به فهرست آسان ترین کشورها برای مهاجرت بیندازید. تعداد کسانی که از کشور خود مهاجرت می‌کنند در همه جای دنیا رو به افزایش است. آیا می‌توان آنها را سرزنش کرد؟ اگر با مهاجرت شما به کشوری دیگر شانس تازه‌ای در زمینه‌ی تحصیل یا کار برایتان مهیا می‌شود، چطور می‌توانید آن را نادیده بگیرید؟

ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

معمولا هرکسی به‌دلایلی از کشورِ زادگاهش به کشور یا سرزمین دیگری مهاجرت می‌کند. برخی افراد برای دستیابی به فرصت‌های شغلی جدید و برخی برای داشتن زندگی بهتر و برخی دیگر به‌دلیل تحصیل از وطن‌شان کوچ می‌کنند. InterNations بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعیِ مهاجران در سراسر جهان است. این شبکه به‌تازگی نظرسنجی‌ای ترتیب داد و در آن از 14،300 شرکت‌کننده‌ی مهاجر خواست به پرسش‌نامه‌ی طرح‌شده پاسخ دهند. این افراد از ۱۹۱ کشور جهان با 174 ملیت مختلف بودند و در خارج از کشورشان زندگی (یا کار) می‌کردند.

آداب و رسوم شب یلدا در ایران

شب یلدا یکی از شب ‌های مهم در ایران باستان بوده که البته در حال حاضر هم می باشد. اگر بخواهیم از اهمیت شب یلدا و این که از چه تاریخی در گاه شمار رسمی ایرانیان گنجانده شده برایتان بگوییم، قصه اش طولانی و زیاد می شود اما به نظر می رسد که از زمان داریوش یکم در تقویم رسمی ایرانیان این جشن باستانی به وجود آمده است. شب نشینی و جشن‌ هایی که در این شب و در نقاط مختلف ایران برگزار می ‌شود، یک سنت کهن است که با گذشت زمان از آن دوره تا کنون نه تنها از اهمیت آن کاسته نشده بلکه در نزد ایرانیان جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد. آداب و رسوم شب یلدا در ایران متفاوت است و به شیوه هایی کمی متفاوت تر برگزار می گردد.

30 جاذبه برتر گردشگری فرانسه

فرانسه کشور تفریحات عالی و پنیرهای خوشمزه، محبوب ترین مقصد گردشگری دنیاست. سالانه 82 میلیون توریست خارجی از فرانسه دیدن می کنند. توریست ها اغلب به خاطر بازدید از شهرهای تاریخی و حومه زیبای شهرها، قلعه لویر ولی و سایر جاذبه های بیشمار، جذب فرانسه می شوند. علاوه بر این، فرانسه دارای آب و هواییست که همه آن را دوست دارند و همچنین تعدادی ساحل عالی دارد که بهترین آنها از لحاظ زیبایی و شکوه، به ترتیب فرنچ ریویرا، سواحل آتلانتیک و جزیره کورس یا کورسیکا می باشد.

25 کشور دارای بالاترین آمار آدم کشی در جهان

در این نوشتار با 25 کشور با بالاترین نرخ آدم کشی در دنیا آشنا می شویم. نرخ آدم‌کشی در کشورهای سراسر دنیا در حال افزایش است و اخبار وحشتناک این موج عظیم مردم سراسر جهان را هر رزو نگران تر می کند. موج عظیم نرخ آدم‌کشی در سراسر جهان نرخ آدم‌کشی در سراسر جهان در چند سال اخیر افزایش یافته است. این جهش هم در کشورهای توسعه‌یافته و هم در کشورهای در حال توسعه دیده شده است. به عنوان مثال، در بخش اول 2016 شهرهای اصلی ایالات متحده موج شدیدی در میزان آدم‌کشی تجربه کرده‌اند. تحت تاثیرترین شهرها شامل شیکاگو، لس‌آنجلس، دالاس، و لاس وگاس(جایی که نرخ آدم‌کشی تقریبا دوبرابر است) می‌شود.

۲۰ روش هوشمندانه برای کاهش هزینه سفرهای خارجی

این مقاله را به معرفی ۲۰ روش هوشمندانه برای کم کردن هزینه‌های سفر اختصاص داده‌ایم. مبنای گردآوری اطلاعات موردنیاز تجربیات شخصی بوده است که بیش از پانزده سال از عمر خود را وقف سفر به نقاط مختلف جهان کرده است و طی این مدت‌زمان، راهکارهای متعددی برای کاهش هزینه‌های سفر به‌ویژه کاهش هزینه سفرهای خارجی پیدا کرده است که در ادامهٔ مقاله به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

17 جاذبه توریستی معروف آلمان

با وجود این که آلمان دارای مناظر زیبای طبیعی است اما اغلب بازدیدکنندگان این کشور به سراغ شهرهای مشهور و مثال نزدنی در این شهر میروند که پر از زندگی هستند. افتادن در تاریخ ، خیابان های باستانی ای که محل موزه هایی در سطح جهانی است. شهر ویز بادن زیبا و قدیمی در آلمان این شهر پس از جنگ جهانی دوم دوباره بازسازی شد، ویز بادن اکنون پر از معماری های نئوکلاسیک دوست داشتنی است و نیز یکی از قدیمی ترین شهر های اسپا در کل کشور است.

۷ وب‌سایت برای یادگیری زبان ایتالیایی (بخش اول)

می‌خواهید زبان ایتالیایی یاد بگیرید؟ در این صورت احتمالا یک استاد خوب دارید، از روی یک کتاب یاد می‌گیرید و افرادی را می‌شناسید که هر روز با آنها حرف زدن به زبان ایتالیایی را تمرین کنید. ندارید؟ اشکالی ندارد! بله، بدون اینها هم می‌توانید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید‌. کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید و برای خودتان کمی وقت آزاد جور کنید (شاید بد نباشد با وقت تلف کردن خداحافظی کنید و حداقل یک تکنیک ساده‌ی مدیریت زمان را یاد بگیرید!) لازم نیست پایتان را در هیچ‌یک از کلاس‌های یادگیری زبان خارجی بگذارید یا پولی خرج کنید. در ادامه وب‌سایت‌هایی برای یادگیری زبان ایتالیایی به شما معرفی می‌کنیم که یا کاملا رایگان هستند یا امکان دسترسی رایگان به وبلاگ‌ها، دروس یا ویدئوهای آموزشی را به کاربران می‌دهند.

10 شهر تاپ گردشگری فرانسه

بسیاری از مردم جهان دوست دارند از نزدیک پاریس را ببینند، در خیابان های آن قدم بزنند و در کافه هایش قهوه بنوشند. این شهر مملو از زیبایی است. از موزه لوور گرفته است تا برج ایفل، کلیسای نتردام، خیابان شانزه لیزه، ساکره سوآ و ... 10 جای دیدنی تاپ فرانسه به این قرار است: 1. پاریس (Paris) بسیاری از مردم جهان دوست دارند از نزدیک پاریس را ببینند، در خیابان های آن قدم بزنند و در کافه هایش قهوه بنوشند. این شهر مملو از زیبایی است. از موزه لوور گرفته است تا برج ایفل، کلیسای نتردام، خیابان شانزه لیزه، ساکره سوآ و ... . پاریس را می توان شهر مد و فرهنگ نیز نامید. باید گفت پاریس اصلی ترین جاذبه گردشگری فرانسه است. هتل ها و مسافرخانه های متنوع با قیمت های متفاوت در این شهر وجود دارند. حمل و نقل این شهر نیز عالیست. مترو مهم ترین نقش را در جابه جایی مسافرها در این شهر ایفا می کند.

امن ترین شهرهای جهان در سال 2019

به طور معمول یک توریست خواستار سفر به جایی است که احساس امنیت کند. واحد اطلاعات اقتصادی در سال 2019 فهرست شهرهای امن را مشخص کرد. در این لیست 60 مقصد در سرتاسر جهان از لحاظ امنیت دیجیتالی، حفظ امنیت سلامت، زیرساخت ها و امنیت فردی رده بندی شده اند. شهری که در صدر این لیست قرار دارد شهر توکیوست، پرجمعیت ترین کلان شهر بر روی کره زمین که امتیاز 92 از 100 را از آن خود کرد. سنگاپور با اختلاف اندک و با نمره 91.5 در جایگاه دوم و کلان شهر ژاپنی اُساکا با امتیاز 90.9 در جایگاه سوم قرار گرفت. جای تعجب نیست این سه شهر در رده بندی سال های 2015 و 2017 سی اس آی (SCI) یا نمایه استنادی علوم هم در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفته بودند. شهرهای اروپایی شامل آمستردام شهری که با معضل ازدیاد گردشگر دست و پنجه نرم می کند یا شهر کپنهاگ که به واسطه خانه های زیبای کنار آب و سبک زندگی آرامش بخش و دنج شناخته شده است نیز به ترتیب در جایگاه چهارم و هشتم قرار گرفتند.

روستای ابیانه اصفهان

در 40 کیلومتری شمال غربی شهرستان نطنز، در دامنه کوه کرکس، روستایی به نام ابیانه واقع شده است. این روستا را به سبب اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش، باید از زمره استثنایی ‏ترین روستاهای ایران به شمار آورد. اَبیانه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است. این روستا در 35 کیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنه ی کوه کرکس است. این روستا یکی از بلندترین نقاط مسکونی در ایران است. ارتفاع از سطح دریا در این روستا 2222 متر می‌باشد. به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی پُرتنوع آن، از روستاهای مشهور ایران است. ابیانه با آب و هوای معتدل، دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. این روستا در تاریخ 30 مرداد 1354 با شمارهٔ ثبت 1088 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

پل افسانه ای مارکوپولو در چین

کسی در دنیا نیست که نام جهانگرد معروف ایتالیایی، مارکو پولو را نشنیده باشد، کسی که با سفر به کشورهای مختلف دنیا یک سفرنامه طولانی و پر تجربه را نوشته است. مارکوپولو سال ها زیادی را در کشور چین زندگی کرده است و سفر او به چین برای بسیاری از اروپایی ها، یک راهنمای سفر مناسب بوده است. اینها را گفتیم تا مقدمه ای برای معرفی یک جاذبه بسیار قدیمی در پایتخت چین، پکن کرده باشیم. پلی به نام مارکو پولو! نام اصلی این پل Lugou است و بعد از عبور مارکوپولو از روی آن در سفر به چین نامش به پل مارکوپو معروف شد. داستان تاریخی این پل علاوه بر استقامتی که دارد دلیل محبوبیت آن است. تا جایی که خود مارکو پولو در کتابش می گوید: روی رودخانه ینگ دین یک پل سنگی مقاوم وجود دارد، پلی که به راستی در هیچ کجای جهان مثل آن پیدا نمی شود.

آیا در رم مزاحمت های خیابانی وجود دارد؟

سالانه گردشگران بسیاری با تور اروپا به ایتالیا و شهر رم سفر می کنند. یکی از دغدغه های مسافران این است که در سفرهایشان به کشورهای دیگر اطلاعات کافی در مورد آن کشور و نوع برخورد مردمانش داشته باشند. • در خیابان‌های رم با فروشندگان دوره‌گرد خیابانی، تورلیدرهای غیررسمی و افرادی که لباس مبدل گلادیاتورها را پوشیده‌اند مواجه خواهید شد. هر کدام از این افراد ممکن است در ازای انجام خدمتی برای شما اعم از نشان دادن واتیکان، فروختن خرده‌ریز و نمایش اجرا کردن از شما درخواست پول کنند. • اگر فروشندگان دوره‌گرد خیابانی سمج برای شما مزاحمتی ایجاد کردند به سادگی آن‌ها را نادیده بگیرید و مسیر خود را ادامه دهید.

آداب غذا خوردن در ایتالیا

ایتالیایی ها دوست دارند وقت زیادی را برای صرف غذا سپری نمایند. غذا خوردن ایتالیایی ها در خانه نیز بسیار جالب است، غذای آنها معمولاً بسیار مفصل است، آنها شام و ناهار را اغلب با یك پیش غذا شروع می كنند، سپس به غذای اولیه، غذای ثانویه و سالاد و میوه و دسر می پردازند. مردم ایتالیا غذا خوردن را خیلی جدی می‌گیرند و عاشق غذا خوردن می‌باشند . هر منطقه و هر شهری در ایتالیا دارای غذاهای مخصوص به خود می‌باشد که به آنها افتخار می‌ کنند. اگر قصد دارید با تور اروپا به ایتالیا سفر کنید، بهتر است قبل از سفرتان اطلاعاتی درباره آداب غذا خوردن در ایتالیا داشته باشید.

برج ایفل

به مناسبت 130مین سالگرد برج ایفل قرار است بار دیگر این برج زیبا رنگ شود. برج ایفل یکی از بناهای تاریخی در شهر پاریس و حتی جهان به شمار می رود، به طوری که سالانه میلیون ها گردشگر برای گرفتن عکس و تماشای این برج به پاریس می روند و آن را نزدیک می بینند. این برای چندمین بار است که برج ایفل رنگ می شود و حدود 60 تن رنگ برای این برج معروف پاریسی لازم است. در ادامه این خبر همراه الی گشت باشید. برج ایفل در سال 1889 در شهر پاریس تاسیس شد، در آن زمان پاریسی ها این برج را دوست نداشتند، درست بر عکس حالا که این برج به عنوان یکی از مهمترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری در شهر پاریس نامدار شده است. شاید دلیلی این که مردم از این برج بدشان می آمده رنگ قرمز آن بوده است که البته این رنگ برای خودش دلیلی داشته که در ادامه به آن می پردازیم. با توجه به قدمت 129 ساله این برج قرار است امسال هم در سالگرد تاسیس آن برای 19 مین بار رنگ آمیزی شود، این اقدام در اواخر سال 2018،انجام می شود. وزارت فرهنگ فرانسه و مقامات شهر پاریس در حال حاضر به این موضوع فکر می‌کنند که آیا رنگ فلزی فعلی آن را حفظ کنند یا این که رنگ دیگری جای آن را بگیرد.

آتش روشن کردن بدون کبریت در طبیعت

آتش روشن کردن بدون کبریت یا فندک از ضروریات طبیعت‌گردی ست. گاهی در سفرهایمان به دل طبیعت، پیش می‌آید که کبریت‌هایمان نم بکشد یا در هنگام عبور از رودخانه خیس شوند یا فندک‌مان در طول مسیر گم شود، در این صورت شما باید بدانید چطور با استفاده از وسایل معمولی آتش روشن می کنید. تا حالا پیش آمده است که در موقعیتی قرار بگیرید که مجبور شوید بدون کبریت آتش روشن کنید؟ همانطور که می‌دانید میان بشر و آتش پیوندی قدیمی وجود دارد و هر انسانی باید بداند که چگونه آتش درست کند. درست کردن آتش بدون داشتن کبریت نیز یک مهارت ضروری و نجات‌دهنده است. شما هرگز نمی‌دانید در چه زمان و چه موقعیتی مجبور خواهید شد که بدون داشتن کبریت آتش درست کنید. ممکن است هواپیمای تک موتوره‌ شما مجبور به فرود اضطراری شود، یا به پیک‌نیک رفته‌اید و کوله پشتی خود را جا گذاشته‌اید یا حتی در شرایط بسیار بدی نظیر این هستید که هوا طوفانی یا دارای رطوبت شدید است که علنا کبریت‌ها را بدون استفاده می‌کند. اما به هرحال اگر شما در این شرایط قرار بگیرید یا خیر مهم نیست، این خیلی خوب است که شما مهارت درست کردن آتش بدون کبریت را در هر زمان و هر مکانی داشته باشید.

10 چشمه آبفشان شگفت انگیز در سرتاسر دنیا

آبفشان (Geyser) چشمه آب گرمی است که در فواصل زمانی معین آب داغ را با سرعت زیادی به بیرون پرتاب می‌کند که این حرکت ‏معمولا با بخار همراه است. آبفشان ها می توانند طبیعی باشند یا در اثر دستکاری انسان در طبیعت ایجاد شده باشند. دمای آبفشان ‏ها و ارتفاع آنها وابسته به جایی که هستند متفاوت است. با هم با ده آبفشان زیبا و شگفت انگیز در جهان آشنا می شویم.‏ ‏‏‏‏ ‏‏ 1.‏ Great Geysir‏ – ایسلند ‏ آبفشان کبیر در دره هائوکادالور ‏‎(Haukadalur)‎‏ در غرب ایسلند قرار دارد که یکی از اولین های نوع خود می باشد که فعالیت ‏های آغازین آن قرن 18 گزارش شده است. در حیقیقت می توان گفت که شاید اولین بار نام آبفشان برای این پدیده طبیعی انتخاب ‏شده است. تخمین زده شده است که این آبفشان 10 هزار سال فعال بوده است. آبهای این آبفشان طبیعی قدیمی تا 70 متر به بالا ‏پرتاب می شوند. ‏ ‏

10 جاذبه توریستی تاپ در ایتالیا

ایتالیا کشوری با سابقه تاریخی است. سفر به ایتالیا آرزوی خیلی هاست. اگر برای تعطیلات ایتالیا را انتخاب کرده اید، مطمئنا در پی یافتن جاذبه های ایتالیا هستید که بتوانید نهایت لذت را از سفرتان ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با 10مکان دیدنی برتر در ایتالیا آشنا شوید و سفری خاطره انگیز را تجربه کنید. 1- کلوسئوم Colosseum برای مسافران کلوسئوم از مکان هایی است که باید ببینند. این آمفی تئاتر بزرگ که در نوع خود بزرگترین جایی است که تاکنون توسط امپراطوری روم ساخته شده است و یک مدل برای امکانات ورزشی است که تا به دوران مدرن باقی مانده است و یک یادآوری برجسته از دوران باستان و تاریخ گسترده ای از رم است.

رویا پارک دارآباد تهران

شهر تهران دربردارنده زیباترین سرگرمی ها و موزه های ایران است. در فروردین ماه سال 1398 مجموعه ای شگفت انگیز در مجموعه موزه های دارآباد افتتاح شد. این مکان گردشگری با نام رویا پارک از 5 بخش تفریحی تشکیل شده است و هر یک از تنوع خاصی برخوردارند. از منحصر به فردترین نکاتی که این مجموعه را از سایر همتایانش متمایز می کند، به کار گیری حواس 5 گانه انسان و عجین شدن طراحی فضاها با فرهنگ و سنت ایرانی است و قرارگیری آن در کنار 2 مجموعه بسیار زیبای موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد و هیومن پارک است. بازدیدکنندگان رویا پارک خود به نوعی بازیگر اصلی هر بخش محسوب می شوند و مجموعه با آن ها معنا می یابد. هیجان بازدید از این موزه از ابتدای ورودی با فرم متفاوت و عجیب و غریب قسمت تهیه بلیط شروع می شود. اولین بخش از رویا پارک مجموعه 3 بعدی است و خود شامل 2 قسمت ایران و بین الملل است. شعار بسیار زیبای من خود خوشحالی هستم، با قرار گیری بر سردر ورودی این بخش حس بسیار خوبی به بازدیدکنندگان می دهد.

شهر ارزروم ترکیه

شهر ارزروم (Erzrum) که در گذشته به‌صورت ارزن‌ الروم (ارزنةالروم) هم می گفتند، با جمعیت 367000 نفر، مرکز استان ارزروم و بزرگترین شهر این استان در ترکیه می باشد. این شهر همواره دارای هویتی نظامی و اقتصادی بوده و نقش عمده ای در روابط بازرگانی ترکیه و ایران داشته است. این شهر زادگاه ابراهیم ارکال خواننده محبوب ترکیه ای نیز می باشد. تاریخ ارزروم به دوران اورارتو (تمدنی در عصر آهن) و خاندان آرتاشسی برمی گردد. سکنه اولیه این منطقه ارمنی‌ها بودند که شهری به نام «کارین» را در آنجا بنیانگذاری کردند. در دوران بیزانس (روم شرقی) این شهر تبدیل به قلعه شد و آن را تئودوسیوپولیس (Theodosiopolis) نام گرفت. ارزروم در جنگ‌های بین ایران و روم و ایران و عثمانی بارها تغییر تبعیت داد. بهرام گور در سال 502 میلادی، این شهر را تصرف کرد ولی پس از مدت کوتاهی مجددا به اشغال رومیان درآمد.

قبل از سفر به هندوستان باید این نکات را بدانید

هند، کشوری جذاب و رنگارنگ، با فرهنگ خاص و متفاوت با هر کشور دیگری است. سفر به هندوستان می‌تواند تجربه‌ای تکرارنشدنی باشد که خاطراتی پررنگ و تاثیرگزار برای شما به جای بگذارد. اما تفاوت‌های فرهنگی و شلوغی و پرجمعیت بودن این کشور می‌تواند در برخورد اول شما را دچار شوک کند و شاید در سفر مشکلاتی برای شما ایجاد کند. برای جلوگیری از این سورپرایز اولیه، کافیست پیش از سفر چند نکته‌ی مهم و جالب را درمورد کشور هند بدانید و با ذهنی آماده چمدان‌هایتان را برای این سفر فوق‌العاده ببندید. 1-مراقب غذایی که در هند می‌خورید باشید! تنوع بالای غذاهای رنگارنگ در کشور هند می‌تواند هرکسی را به پرخوری وسوسه کند اما باید کمی احتیاط کنید. ترجیحا غذاهای خیابانی و خوراکی‌های دستفروش‌ها را امتحان نکنید چون از قوانین بهداشت غذایی پیروی نمی‌کنند. میوه‌ها و سبزیجات را فقط به صورت پوست‌کنده بخورید و برای نوشیدن آب به سراغ آب شیر و آب یخ‌زده نروید.

مارکوپولو و سفرهایش

مارکوپولو در سال 1254 در جمهوری ونیز به دنیا آمد. او یک تاجر، گردشگر و ماجراجو بود که در دورانی به چین و آسیای میانه سفر کرد که بخش های گسترده ای از جهان هنوز هم ناشناخته بود و حتی یک سفر کوتاه به یکی از شهرهای همسایه، چندین روز زمان می‌برد. وقتی که از ماجراجویی هایش برمی گشت، داستان هایی تعریف می کرد که به مردم کمک می کرد تا مردم کشورهای دیگر را بهتر بشناسند. او با سفرهایش توانست جغرافیا و مرز و بوم آسیا را بشناساند و فرهنگ مردم این قاره را بهتر درک کند. او سفرهایش را از دوران نوجوانی شروع کرد مارکوپولو تاجری نبود که در فصل های خاصی گردشگری کند و در حقیقت او فقط 17 سال داشت. در سال 1271، پولو خانه اش را به همراه پدرش به نام نیکولو ترک کرد و به امید پیدا کردن امپراطور افسانه ای مغول ها به نام کوبلای خان، راهی آسیا شدند. این اولین باری بود که پولوی جوان خانه اش را ترک کرد و در واقع شروع سفرهای او بود.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی گردشگری :